18 Sierpień 2019
Nawigacja
Kontakt

Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
18 sierpnia 2019
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:884
Wczoraj:1,388
W tygodniu:10,143
W miesiącu:28,706
Razem:2367855
23 czerwca 2017r. - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
23 czerwca 2017r. - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 23 czerwca bieżącego roku nadszedł najbardziej oczekiwany przez wszystkich uczniów moment, ostatni dzień roku szkolnego. O godz.8.00 odbyła się uroczysta Msza Święta w miejscowym kościele pod wezwaniem Św. Mikołaja. W homilii ks. proboszcz Artur Grzęda podkreślił, że po okresie wytężonej pracy należy się czas odpoczynku, o czym czytamy w Piśmie Świętym: „ Idźcie w miejsce ustronne i odpocznijcie nieco”. Następnie uczniowie udali się do szkoły, by po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkać się z nauczycielami oraz kolegami i koleżankami. Na wstępie głos zabrała pani Dyrektor Barbara Bosek, która w swoim przemówieniu podsumowała mijający rok szkolny, poinformowała o sukcesach uczniów , jak również życzyła wszystkim udanego wypoczynku. Po przemówieniu uczniowie klas trzecich: Katarzyna Bobowska, Barbara Bosek i Dominik Maciołek przekazali w sposób uroczysty sztandar szkoły swoim młodszym koleżankom i kolegom. W skład nowego pocztu sztandarowego weszli: Katarzyna Janusz, Karolina Sikora oraz Sebastian Nowicki. Następnie uczniowie klas trzecich gimnazjum zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, w którym nie zabrakło: wspomnień, podziękowań, przeprosin, jak również humorystycznych scenek. Absolwenci wręczyli na ręce pani Dyrektor pamiątkowe tableaua oraz podziękowali swoim wychowawcom i nauczycielom, wręczając kwiaty. Koledzy i koleżanki z klasy II gimnazjum pożegnali trzecioklasistów, ofiarując im pamiątkowe upominki. Z kolei pani Dyrektor pogratulowała absolwentom i wszystkim uczniom wysokich wyników w nauce , wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i nagrody książkowe. Nauka jest ciężką pracą i wymaga ogromnego wysiłku, jak mawiał Patron naszej szkoły, ks. kard. Stefan Wyszyński: „Każda rzecz wielka musi kosztować i być trudna, tylko rzeczy małe i liche są łatwe”. W gronie wyróżnionych absolwentów znaleźli się: Katarzyna Bobowska, Martyna Bosek, Damian Krupski, Adrian Lewko, Dominik Maciołek z klasy 3a oraz Piotr Białas i Julita Urban z klasy 3b. Zgodnie z tradycją naszej szkoły Rodzice wyróżnionych absolwentów otrzymali Listy gratulacyjne. Po uroczystym apelu uczniowie udali się do sal lekcyjnych na ostatnie przed wakacjami spotkanie ze swoimi wychowawcami. Tekst opracowała mgr Marta Leszczak.
Zapraszamy do galerii.
23 czerwca 2017r. - Sukcesy w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
23 czerwca 2017r. - Sukcesy w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny16 marca odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny, w którym wzięło udział 39 uczniów: 34 uczniów szkoły podstawowej i 5 uczniów gimnazjum.Konkurs ma charakter jednorazowego testu, a wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą jego atrakcyjność.
Z przyjemnością informujemy, że wyróżnienie w tej edycji konkursu zdobyli trzej uczniowie naszej szkoły: Ignacy Rość z kl. IIIb szkoły podstawowej oraz Adrian Domaradzki i Kacper Stanek - uczniowie kl. VI. Chłopcom gratulujemy i życzymy wielu matematycznych sukcesów.

22 czerwca 2017r. - Podsumowanie akcji zbierania nakrętek
Rok szkolny 2016/2017Od września 2016 r. w naszej szkole kolejny już rok trwała zbiórka nakrętek plastikowych przeznaczona na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnej dziewczynki. Poszczególne klasy zebrały następującą ilość nakrętek: Klasa 0 – 6,6 kg; Klasa I SP – 11,8 kg; Klasa 2 SP - 6 kg; Klasa 3a SP - 9,8 kg; Klasa 3b SP - 11,4 kg ; Klasa 4 SP – 10,4 kg; Klasa 5 SP - 35 kg; Klasa 6 SP – 75 kg; Klasa I GIM – 63,1 kg; Klasa II GIM – 7,5 kg; Klasa IIIa GIM – 37,3 kg; Klasa IIIb GIM – 39,6 kg. Łącznie zebrano 313 kg nakrętek. Najwięcej nakrętek przynieśli: Monika Piwko ( kl.I GIM) – 35,6 kg; Patrycja Zamorska ( kl. V SP) – 30,1 kg; Martyna Bosek ( kl. III GIM) - 27 kg; Kinga Rędziniak ( kl. VI SP) - 23,1kg. Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom zaangażowanym w przeprowadzenie akcji zbierania nakrętek serdecznie dziękujemy!
22 czerwca 2017r. - Podsumowanie akcji zbierania makulatury
Rok szkolny 2016/2017W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny w naszej odbyła się akcja zbierania makulatury. Poszczególne klasy zebrały następującą ilość makulatury: Klasa I SP - 20,3 kg; Klasa II SP – 40,2 kg; Klasa IIIa SP – 304,7 kg; Klasa IIIb SP – 292 kg; Klasa 4 SP - 24,1 kg; Klasa 5 SP - 76 kg; Klasa VI SP – 177,7 kg, Klasa I GIM – 253,4 kg; Klasa II GIM- 12 kg; Klasa IIIA GIM - 248 kg, Klasa IIIB GIM – 472,4 kg. Łącznie zebrano : 1920 kg. Najwięcej makulatury zgromadzili: Gabriela Socha - 260,5 kg; Martyna Nieroda – 117,3 kg, Kacper Wierzbicki – 109,5 kg, Eryk Zamorski – 93 kg; Kamil Bobowski - 91 kg. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom za zrozumienie i aktywny udział w realizacji tego przedsięwzięcia.
19 czerwca 2017 r. - Projekt edukacyjny "Bezpieczne wakacje"
19 czerwca 2017 r. - Projekt edukacyjny "Bezpieczne wakacje"W dniu dzisiejszym podsumowaliśmy projekt edukacyjny "Bezpieczne wakacje". Przez kilka dni rozmawialiśmy na temat wyczekiwanego przez wszystkie dzieci letniego wypoczynku. Mimo iż jest to czas zabawy, nowych przeżyć, wycieczek, musimy zwrócić uwagę na różne zagrożenia z nim związane, tak, aby pozostały nam jedynie miłe wspomnienia i pamiątki przywiezione z podróży. W trakcie projektu poznaliśmy zasady bezpieczeństwa obowiązujące w górach, nad wodą, w lesie, podczas przebywania na słońcu, jazdy na rowerze, w samochodzie. Wiemy jak zachować się, kiedy zaczepia nas ktoś nieznajomy, jak chronić się w czasie burzy. Każde z nas pamięta o tym, że nie wolno głaskać obcych zwierząt. Potrafimy przyjąć właściwą postawę w razie ataku przez psa. Przypomnieliśmy sobie ważne numery alarmowe. Na zaliczenie projektu, każdy z nas wziął udział w konkursie wiedzy z bezpieczeństwa na wakacjach, a wszyscy, którzy zaliczyli go na ocenę celującą, zostali odznaczeni odznaką bezpiecznego przedszkolaka.
19 czerwca 2017r. - Wyjazd do Rzeszowa
Rok szkolny 2016/2017Uczniowie klas IV, V i VI uczestniczący w zajęciach projektowych, oraz uczniowie kl. III B gimnazjum uczestniczyli w ostatniej przedwakacyjnej wycieczce do kina Helios. Wszyscy doskonale bawili się, śledząc kolejne nieoczekiwane przygody piratów z Karaibów. Niezliczone zwroty akcji ubarwione doskonałymi efektami specjalnymi dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Następnym punktem wycieczki był aktywnie spędzony czas we Fly Parku na ulicy Siemieńskiego, gdzie nikt nie miał czasu na nudę – każdy mógł wypróbować swoje możliwości fizyczne. Opiekę nad uczniami sprawowali Pani Dyrektor Barbara Bosek, Panie Alicja Krok i Ewa Lew.
14 czerwca 2017 r. - Spotkanie z myśliwym
14 czerwca 2017 r. - Spotkanie z myśliwym14. czerwca odbyło się spotkanie z Panem Mateuszem Juchno - myśliwym Wojskowego Koła Łowieckiego „ Rogacz Rzeszów” dotyczące kultury, etyki, zagadnień ekologii i gospodarki łowieckiej. Pan Mateusz w swojej prelekcji skierowanej do uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum mówił o zasadach racjonalnego gospodarowania populacjami zwierzyny łownej, jak również o czynnościach i obowiązkach, które wykonuje myśliwy w łowisku. Najbardziej aktywna uczennica z klasy I gimnazjum – Magdalena S. otrzymała pięknie ilustrowaną pamiątkową książkę „ Atlas łowiecki”. Jeden egzemplarz został przekazany przez Pana Mateusza do biblioteki szkolnej. Wszyscy uczniowie na zakończenie spotkania otrzymali słodycze.
13 czerwca 2017 r. - Wizyta podróżników w naszym przedszkolu
13 czerwca 2017 r. - Wizyta podróżników w naszym przedszkoluW dniu dzisiejszym nasze przedszkole odwiedzili podróżnicy - państwo Walatowie. Ich pasją są podróże motocyklowe, a na swoim motocyklu przejechali tysiące kilometrów zwiedzając Europę i Azję. Dzięki nim poznaliśmy kulturę Turcji i dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawostek na temat życia w tym dalekim kraju. Zdjęcia i filmiki z podróży nagrane kamerą znajdującą się na kasku dostarczyły nam fantastycznych wrażeń. Oprócz tego poznaliśmy zawartość kufrów przytroczonych do motocykla, niezbędną w podróży. Mieliśmy okazję rozłożyć namiot turystyczny, a także założyć prawdziwy kask motocyklisty. Niektórzy z nas odgadli po zapachu przyprawy przywiezione z dalekiej Azji. Udało nam się również wygrać konkurs i tym samym zdobyć słodką niespodziankę dla wszystkich przedszkolaków. Na samym końcu mieliśmy możliwość oglądania motocykla i odgadywania flag państw, które zwiedzili nasi podróżnicy. Zajęcia te były dla nas cennym darem, który zapamiętamy na bardzo długo. Mamy nadzieję, że podróżnicy nie zapomną o nas i przyjadą opowiedzieć o swoich kolejnych podróżach.
13 czerwca 2017 r. - Wyjazd do Teatru Maska
Rok szkolny 2016/201713 czerwca 2017 roku uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej obejrzeli w Teatrze Maska w Rzeszowie spektakl pt. „Gra”. Interaktywny spektakl w prosty i atrakcyjny sposób uczy zasad bezpiecznego zachowania się w mieście. Numery alarmowe, do kogo zwrócić się o pomoc w niebezpiecznych sytuacjach, jak przechodzić przez jezdnię i jak bezpiecznie jeździć w grupie rowerzystów – to tylko niektóre z licznych przydatnych informacji i reguł o których przypomnieli sobie widzowie. A wszystko to – dzięki konwencji gry i teatru lalek – w formie zabawy, do której chętnie przyłączyły się wszystkie dzieci.
12 czerwca 2017r. - Spotkanie z przedstawicielem IPN w Rzeszowie
Rok szkolny 2016/201712.06.2017r. odbyło się spotkanie z panem Maciejem Rędziniakiem, pracownikiem IPN w Rzeszowie .
Podczas spotkania uczniowie obejrzeli 2 filmy dokumentalne na temat ,, Łączki’’ k. Warszawy. W miejscu tym , ekshumowano szczątki żołnierzy niezłomnych, którzy zostali w bestialski sposób zamordowani przez funkcjonariuszy UB w Polsce. Filmy były poparte bogatym komentarzem historycznym przez pana Macieja.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i przejęciem angażowali się w przekazywane treści. Była to prawdziwa lekcja historii, a zarazem bardzo ważny element wychowania patriotycznego.
Nigdy nie możemy zapomnieć o prawdziwych bohaterach, którzy walczyli o wolną Polskę. Chwała bohaterom.Tekst opracował ks. Artur Grzęda.
2 czerwca 2017 r. - Dzień Dziecka
Rok szkolny 2016/20172 czerwca w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy święto wszystkich dzieci. Zespół Aplauz przygotował dla nas mnóstwo ciekawych gier i zabaw. Przez dwie godziny na sali gimnastycznej rozbrzmiewała wesoła muzyka zapraszająca wszystkich do tańca. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się chusta animacyjna, na której w rytm muzyki, ochoczo podrzucały ogromne plażowe piłki. Oczywiście nie mogło zabraknąć wielkich mydlanych baniek, które tak kochają wszystkie dzieci. Na koniec imprezy każdy z maluchów otrzymał wymodelowany na wybrany przez siebie kształt balonik oraz zjadł ciepły posiłek ufundowany przez Radę Rodziców.
05 - 09 czerwca 2017r. - Wyjazd edukacyjny do Złockiego
Rok szkolny 2016/2017W dniach 5.06.2017r. do 9.06.2017r. grupa uczniów VI klasy Zespołu Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w ramach projektu „Razem do Sukcesu” wyruszyła na wycieczkę do miejscowości Złockie (powiat Muszyna). Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała w trakcie całego pobytu. Z Połomi wyruszyliśmy autokarem do Krakowa. Tu był nasz pierwszy przystanek - Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Na miejscu wesoło spędziliśmy czas, ucząc się wielu zjawisk fizycznych i poznając tajniki przyrody. Następnie odjechaliśmy prosto do miejscowości Złockie, gdzie przez cały pobyt byliśmy zakwaterowani w hotelu GEOVITA. Na miejscu czekało nas wiele atrakcji: korty tenisowe, basen, plac zabaw, ognisko oraz liczne interesująca zajęcia edukacyjne. Każdy dzień pobytu oferował nam nowe i ciekawe miejsca do oglądania i poznawania najbliższej okolicy. Zwiedzaliśmy Krynicę, Tylicz oraz Muszynę, gdzie spędzaliśmy czas w ogrodach sensorycznych; z wieży widokowej podziwialiśmy przepiękną panoramę,
a ochłodziliśmy się przy cudownych fontannach w Ogrodzie Afrodyty oraz na lodach w centrum Muszyny. Podczas wycieczki udało nam się poznać pracę leśnika, spacerować po okolicy, doceniając zabytki i krajobraz Beskidu Sądeckiego. Z wielką uwagą uczestniczyliśmy w zajęciach z panią podróżnik, braliśmy udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa oraz poznaliśmy zależności występujące w lesie. Nie mieliśmy czasu na nudę. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do domu, mając w pamięci przepiękne widoki Muszyny i okolic. Polecamy Beskid Sądecki, jest co zwiedzać i można fantastycznie odpocząć. Dzięki pamiątkom i zdjęciom, które robiliśmy w każdym nowym miejscu, będziemy mogli długo wspominać naszą wspaniałą wycieczkę.


1 czerwca 2017r. - Dzień Zdrowej Żywności
1 czerwca 2017r. - Dzień Zdrowej Żywności1 czerwca w naszej szkole po raz kolejny odbyła się prezentacja i degustacja zdrowych potraw przyrządzonych przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Klasy od 0 do III gimnazjum miały możliwość wykazania się swoimi zdolnościami kulinarnymi. Własnoręcznie przygotowane zdrowe smakołyki zdominowane były przez owoce i warzywa. Przedstawiciele klas opisali przyrządzone dania, przypominając zarazem jak ważne jest zdrowe odżywianie. Prezentacje przebiegły szybko i sprawnie, a po nich nastąpił najbardziej wyczekiwany moment- degustacja. Każdy miał okazję skosztować pysznych potraw. Nie zabrakło też życzeń dla wszystkich uczniów z okazji Dnia Dziecka.
1 czerwca 2017 r.- Inscenizacja o zdrowiu
Rok szkolny 2016/2017Chcąc uatrakcyjnić organizowany Dzień Zdrowej Żywności, klasa II szkoły podstawowej przygotowała i przedstawiła uczniom klas młodszych inscenizację, mającą na celu kształtowanie u uczniów postaw prozdrowotnych. Po zakończeniu przedstawienia, jako niespodziankę z okazji Dnia Dziecka, uczniowie zaprezentowali słowne żarty.
29 maja 2017 r. - Wycieczka do Warszawy
29 maja 2017 r. - Wycieczka do WarszawyW poniedziałek 29 maja wczesnym ranem wyjechaliśmy pełni sił i entuzjazmu na wycieczkę do Warszawy. Po przyjeździe spotkaliśmy się z panią przewodnik i rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta i zabytków. Pierwszym miejscem, gdzie się udaliśmy była Świątynia Opatrzności Bożej. Następnie z zewnątrz obejrzeliśmy Pałac w Wilanowie – barokowy, pałac królewski wzniesiony w latach 1681–1696 dla króla Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery. Spacerowaliśmy także po przepięknym parku wśród kwiatów i zieleni. Interesującym miejscem zwiedzania stolicy było Stare Miasto, gdzie oglądaliśmy i poznawaliśmy historię Kolumny Zygmunta III Wazy, Placu Zamkowego, Zamku Królewskiego oraz Katedry. W świątyni szczególnym dla nas miejscem była kaplica, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, gdzie nad sarkofagiem znajduje się płyta ilustrująca historię życia Prymasa – od seminarium, przez pracę duchownego, walkę w oddziałach powstańczych aż do spotkania z Karolem Wojtyłą. Przejechaliśmy traktem królewskim, zobaczyliśmy Krakowskie Przedmieście m. in. z Pałacem Prezydenckim oraz Pomnik ks. kard. S. Wyszyńskiego. Byliśmy także przy Pomniku Małego Powstańca. Jadąc ulicami stolicy, widzieliśmy ambasady różnych państw. Byliśmy także przy Grobie Nieznanego Żołnierza - pomniku na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie płonie wieczny znicz i służbę pełni warta honorowa. Mieliśmy również możliwość obejrzenia zmiany warty przy grobie.
Zapraszamy do galerii.Tłumacz strony
Uczestniczymy
Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec

Koło Emerytów i Rencistów w Połomi


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2017, Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 2367855