18 Sierpień 2019
Nawigacja
Kontakt

Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
18 sierpnia 2019
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:1,106
Wczoraj:1,388
W tygodniu:10,365
W miesiącu:28,928
Razem:2368104
18 października 2017 r. -Sukcesy uczennic w wojewódzkim konkursie plastycznym "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa"
Rok szkolny 2017/2018Jesteśmy dumni z faktu, że wśród laureatów wojewódzkiego konkursu plastycznego "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa", który w obecnym roku został zorganizowany pod hasłem: "Jan Paweł II- świadek historii Polski", znalazły się uczennice naszej szkoły: Amelia Sikora, Wiktoria Wiśniowska, Kinga Józefczyk, Kinga Rędziniak, Michalina Krok, które w swoich kategoriach (klas I-III, klas IV-VI oraz gimnazjum) zdobyły wyróżnienia. Gratulujemy!
18 października 2017 r. - Pasowanie na ucznia
18 października 2017 r. - Pasowanie na ucznia18 października w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści w obecności Pani Dyrektor, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej Ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Otrzymali także cenne rady od starszych koleżanek. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Następnie uczniowie złożyli uroczysty tekst ślubowania, w którym obiecywali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, po czym zostali pasowani dużym ołówkiem przez panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie do społeczności szkolnej. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Po akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez swoich rodziców. Ten uroczysty dzień na pewno na długo zostanie w pamięci pierwszaków.
16 października 2017 r. - Dzień Edukacji Narodowej
16 października 2017 r. - Dzień Edukacji Narodowej16 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
Uczniowie klas gimnazjalnych w podziękowaniu za codzienny trud pedagogów przygotowali zabawny występ. W przedstawieniu udział wzięli gimnazjaliści, którzy wcielili się w role nauczycielek w czasie dużej przerwy. Uczniowie w krzywym zwierciadle ukazali zmagania podnoszących swoje kwalifikacje pedagogów, trudy przekazania uczniom wiedzy i radzenia sobie z niesfornym zachowaniem podopiecznych. Występujący zaśpiewali również piosenki „Awans ci da” oraz utwór o szkole na melodię „Mój przyjacielu”. Na koniec aktorzy złożyli życzenia gronu pedagogicznemu oraz wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom szkoły.
13 października 2017 r. -Zdrowe kanapki w klasie "00"
13 października 2017 r. -Zdrowe kanapki w klasie "00"Dzisiaj przedszkolaki podjęły się nie lada zadania. Każdy z nich przyniósł swoje ulubione produkty do kanapek oraz warzywa, a następnie skonstruował zdrową kanapkę na drugie śniadanie. Dzieci samodzielnie lub z niewielką pomocą pań układały na chlebie swoje kompozycje, a później ze smakiem pałaszowały kanapki. Okazało się, że najlepiej smakują te, które były własnoręcznie zrobione. Oczywiście nie zabrakło pogadanki na temat zdrowego odżywiania. Wszystkie maluchy obiecały, że od dzisiaj nie zapomną o codziennej porcji witamin płynącej ze zdrowych produktów.
11 października 2017r. - Spotkanie z Panem Mateuszem Kosturkiem - instruktorem karate z klubu sportowego" OYAMA" w Rzeszowie.
11 października 2017r. - Spotkanie z Panem Mateuszem Kosturkiem - instruktorem karate z klubu sportowego" OYAMA" w Rzeszowie.Dnia 11. października naszą szkołę odwiedził Pan Mateusz Kosturek 1 Dan – mistrz Europy, wielokrotny Mistrz Polski w Karate Oyama oraz mistrz Polski w Kickboxingu. Razem ze swoim bratem Patrykiem wywalczyli dwa złote medale w najbardziej prestiżowej konkurencji Knockdown na XXII Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów Oyama Karate. Sensei Mateusz został również Najlepszym Zawodnikiem Turnieju. W swojej walce finałowej wykonał kilka widowiskowych kombinacji zakończonych knockout’em przeciwnika. Panu Mateuszowi bardzo dziękujemy za przybycie i życzymy dalszych sukcesów na mistrzostwach Europy w Estonii.

4- 7 października 2017r. - Bieszczadzki rajd pieszy
Rok szkolny 2017/2018 W dniach 4-7.10.2017r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli okazję aktywnie spędzać czas poznając przyrodnicze i krajobrazowe walory naszej małej bieszczadzkiej ojczyzny. Dzięki współpracy z PTSM w Krośnie zostali oni zaproszeni na kolejny już czwarty dla naszej szkoły, a czterdziesty dla PTSM Zlot Młodzieży. Wartością zlotów jest nie tylko aktywnie spędzany czas górskich wypraw, w czasie których uczniowie poznają górskie szlaki (w tym roku były to Mała i Wielka Rawka oraz Smerek gdzie mieliśmy okazję spacerować w chmurach), rośliny i zwierzęta, ale również historię tego regionu, zasady bezpieczeństwa, uczą się współdziałania i współpracy, zdobywają wiedzę ekologiczną, krajoznawczą, znajomość zasad funkcjonowania schronisk młodzieżowych, rozbudowują swoje umiejętności organizacyjne oraz umiejętności prezentowania własnej małej ojczyzny czyli miejscowości i gminy w której mieszkają. Jak się okazuje, takie wyprawy wyzwalają w naszych uczniach motywację do rozwijania własnej twórczości w postaci utworów muzycznych: w tym roku piosenka Klaudii Sochy prezentowana na rajdzie przez nią samą oraz Paulinkę Musiał, Kasię Janusz, Zuzię Domino i Monikę Piwko zdobyła pierwsze miejsce w konkursie na piosenkę turystyczną i ekologiczną. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze postępy naszej uczennicy! Jako opiekun nie mogę pominąć faktu zdobywania umiejętności budowania osobistych relacji interpersonalnych między wieloma różniącymi się między sobą osobami – bez pomocy środków komunikacji elektronicznej, co jest niezaprzeczalnie bardzo ważnym elementem tych wypraw.
Tekst opracowała: mgr Ewa Lew
6 października 2017 r. - Konkurs "Jan Paweł II w poezji i w piosence"
6 października 2017 r. - Konkurs "Jan Paweł II w poezji i w piosence"6 października w Szkole Podstawowej im. Św. Pelczara w Jaworniku odbył się już XIII Gminny Konkurs „Jan Paweł II w poezji i w piosence”. W wierszach i piosenkach dzieci wyrażały swoją wdzięczność Janowi Pawłowi II za Jego święte życie, umiłowanie Boga i człowieka. Naszą szkołę reprezentowało troje dzieci z klas I-III. Wszyscy pięknie przedstawili swoje wiersze i z uwagą słuchali innych wykonawców wierszy i piosenek.
2 października 2017 r. - "Chochlikowe bajeczki z przedszkolnej półeczki" - projekt czytelniczy w klasie "00"
2 października 2017 r. - "Chochlikowe bajeczki z przedszkolnej półeczki" - projekt czytelniczy w klasie "00""Pewnego razu chochlik ze swoim przyjacielem ślimaczkiem wybrali się na wycieczkę do lasu..."- takimi słowami zaczęliśmy naszą bajkę. Bajkę tę wymyśliliśmy w ramach projektu "Chochlikowe bajeczki z przedszkolnej półeczki". Bohaterem projektu jest mały zielony skrzat, który codziennie wyrusza w nową niezwykłą podróż, a jego głowa jest pełna pomysłów. Zadaniem przedszkoli biorących udział w projekcie jest wymyślenie, napisanie i zilustrowanie przygody skrzata. Tak też zrobiliśmy. Następnie wszystkie opowiadania zostaną zebrane w jedną książeczkę, którą otrzymają uczestnicy projektu.
29 września 2017r. - Jedenasta rocznica nadania szkole imienia
29 września 2017r. - Jedenasta rocznica nadania szkole imienia29 września 2017 r. świętowaliśmy rocznicę nadania naszej szkole imienia ks. kard. S. Wyszyńskiego. O godzinie 1000 rozpoczęła się uroczysta Msza Św. celebrowana przez proboszcza parafii, ks. prałata Artura Grzędę. W kazaniu przypomniał on postać wielkiego rodaka i wskazał fakt osobistego z nim spotkania. Kolejną częścią obchodów był uroczysty apel, w trakcie którego młodzież drugiej klasy gimnazjum słowem i pieśnią opowiedziała o Stefanie Wyszyńskim, jako o człowieku wielkiego ducha, świadku wiary i polskości, odważnie patrzącym w przyszłość, a jednocześnie zakorzenionym w dziejach ojczyzny i chrześcijaństwa. Takie dni są w szkole szczególnie ważne. Pozwalają bowiem na zatrzymanie się w pędzie naszego życia, w pogoni za tym, co przemijające, choćby było miłe i atrakcyjne w perspektywie teraźniejszości, a kierują myśli ku temu, co wartościowe i trwałe, choć okupione trudem i mozolną niekiedy pracą.
Zapraszamy do galerii.
Akrobatyka dla dzieci od 6 roku życia
Akrobatyka dla dzieci od 6 roku życiaWięcej informacji pod numerem telefonu 889 628 138.
http://www.trioetc.com/
AcrobatTeam
Ogłoszenie nr 2/2017 - Dostawa sprzętu komputerowego
OgłoszeniaOgłoszenie nr 591554-N-2017 z dnia 2017-09-21 r. Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi: Dostawa sprzętu komputerowego
13 września 2017 r.- Wyjście pod pomnik "Grunwald"
13 września 2017 r.- Wyjście pod pomnik "Grunwald"13 września, w miesiącu wybuchu II wojny światowej, uczniowie klasy trzeciej udali się pod znajdujący się w Połomi pomnik, by upamiętnić przeprowadzoną w 1944 r. akcję odbicia więźniów przez bohaterów AK, oraz oddać cześć wszystkim Polakom, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny.
5 września 2017 r. - Plan lekcji
5 września 2017 r. - Plan lekcjiNowy plan zajęć lekcyjnych - Link
4 września 2017r. - Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
4 września 2017r. - Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów i Rodziców na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018, która odbędzie się 4 września 2017r. Porządek uroczystości: godz. 8.00 – Msza Święta w Kościele, godz. 9.00 – Rozpoczęcie roku szkolnego przez dyrektora szkoły – sala gimnastyczna, godz.9.15 –Spotkania z wychowawcami klas - sale lekcyjne.
Ogłoszenie nr 1/2017 - Dostawa sprzętu komputerowego
OgłoszeniaOgłoszenie nr 565049-N-2017 z dnia 2017-08-07 r. Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi: Dostawa sprzętu komputerowego

Działając na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy prawo zamówień publicznych, Zamawiający odrzuca ofertę złożoną przez Centrum QUATRO Iwona Zachara, Rzeszów ul. Matejki 2 dla Części A oraz dla Części B.
Tłumacz strony
Uczestniczymy
Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec

Koło Emerytów i Rencistów w Połomi


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2017, Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 2368104