18 Sierpień 2019
Nawigacja
Kontakt

Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
18 sierpnia 2019
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:984
Wczoraj:1,388
W tygodniu:10,243
W miesiącu:28,806
Razem:2367964
2 grudnia 2017 r. - Przedszkolaki wspierają Azyl u Majki
Rok szkolny 2017/2018"Zwierze, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę"
Przedszkolakom z grupy 00 i 0 nie jest obcy los bezdomnych zwierząt, dlatego też w listopadzie obie grupy zbierały karmę aby wesprzeć Azyl u Majki w Wysokiej Strzyżowskiej. Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców zebraliśmy dużą ilość karmy, która w dniu 2 grudnia została przekazana na ręce opiekunów azylu. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli akcję.
29 listopada 2017 r. - Pomoc dla hospicjum
29 listopada 2017 r. - Pomoc dla hospicjumPrzyjacielu!

Podziel się, choć okruszek daj,
dla Ciebie nic, dla kogoś raj.
Bądź tym, który uśmiech daje,
pomóż komuś i sam zostań Najlepszym Mikołajem!

Wizyta Świętego Mikołaja to wyczekiwany moment przez dzieci. Wymarzone prezenty, upominki, wspólne zdjęcia i zabawa z Mikołajem to chwile długo wspominane przez nasze maluchy.
Pomóż nam sprawić, aby ten moment stał się jeszcze bardziej wyjątkowy, skontaktuj się z nami, by pomóc nam w przygotowaniu prezentów dla Podopiecznych Hospicjum i jego Rodzeństwa.

Najbardziej przydatnymi rzeczami do zrobienia paczek dla dzieci hospicyjnych byłyby:

Pieluchy firmy Seni 1,2,3 (S,M,L) - dostępne w aptekach lub na hurtowni – Ines lub Specjał
Podkłady Seni 60x90 cm
Pianki do mycia Seni
Kosmetyki dla dzieci np:
kremy ochronne-pielęgnacyjne i na odparzenia, balsamy do ciała, szampony, żele, płyny do kąpieli, mydło w płynie,
Krem Sudocrem, Tormentiol, Linomag, Bepanthen, Neodex itp
Kosmetyki Emolium, Oliatum, Oillan
Octanisept, Skinsept, Skinmann, Silonda – dostępne tylko w aptekach
Kosmetyki dla młodzieży, perfumy,
Bielizna nocna dziecięca – rozmiar 80 – 164
Bielizna nocna młodzieżowa dziewczęca i chłopięca – rozmiar S,M,L,XL
T-shirty(najlepiej dekolt V) chłopięce i młodzieżowe rozm 116-164, S,M,L,XL
Spodnie dresowe rozm 104-164, młodzieżowe S,M,L,XL
Rajstopy i skarpetki dziecięce
Bielizna pościelowa bawełniana – rozmiar 160x200,
Prześcieradła frote z gumką rozm. 90x200 cm i 140x200cm, koce, ręczniki,
Soki BOBO FRIUT, BoboVita, Gerber,
Jogurty Monte, Danonki, Jogurcik Nestle, Nutridrinki- prosimy z długa datą ważności
Słodycze, chrupki, czekolady, wafelki, cukierki, biszkopty, herbatniki itp
Zabawki interaktywne – grające, świecące, zabawki manualne, zabawki edukacyjne– typu Fisher-Price
Radia, laptopy, pendrive
Pojemniki plastikowe na żywność

TYLKO NOWE RZECZY
27 listopada 2017 - Prezentacja projektów
27 listopada 2017 - Prezentacja projektów27.10.2017r. w klasie VII na lekcji języka polskiego odbyła się prezentacja projektów pod hasłem ,,Europa naszym domem''. Prezentowały się aż cztery grupy, każda miała zgromadzić wiedzę na temat jakiegoś państwa europejskiego, opowiedzieć o kulturze i tradycjach. Ażeby urozmaicić prezentacje, przygotowano dania pochodzące z danego państwa.
Na początku zaprezentowała się grupa, która zgromadziła informacje na temat Włoch. Zaraz po przedstawieniu zaserwowali nam pizzę, a w tym czasie wiele ciekawych informacji dowiedzieliśmy się od uczniów, którzy przygotowali informacje o Hiszpanii i poczęstowali nas pysznym ciastem hiszpańskim. Kolejni uczniowie przedstawili Grecję, kolebkę kultury śródziemnomorskiej. Przygotowali pyszną galaretkę, a także smaczną sałatkę grecką.
W końcu ostatnia grupa mogła zaprezentować swój projekt o Francji i zaserwować parówki
w cieście francuskim oraz koreczki z serem francuskim.
Bardzo mi się podobała prezentacja projektów. Uważam, iż naprawdę wiele informacji można było się dowiedzieć o tych czterech państwach. Każda grupa bardzo ciekawie się przygotowała. Tekst opracowała Kinga Rędziniak

Zapraszamy do galerii.
27 listopada 2017 r. - Spektakl "BAJKA O KOCIE W BUTACH"
27 listopada 2017 r. - Spektakl "BAJKA O KOCIE W BUTACH"
27 listopada dzieci z klas 0-III z naszej szkoły wybrały się do Miejskiego Domu Kultury w Strzyżowie na przedstawienie teatralne pt.„BAJKA O KOCIE W BUTACH” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Treść popularnej bajki przemieniła się w niezwykle kolorowe, wesołe, żywiołowe, roztańczone i rozśpiewane widowisko teatralne. Na uwagę zasługuje fakt, iż ogromną atrakcją była bogata aranżacja środków scenicznych: ciekawe kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja oraz rozbudowana dekoracja. Magia, wszystkie efekty świetlne i sceniczne sprawiły, że poczuliśmy się, jak w bajce. Przedstawienie dało możliwość obcowania ze światem teatru, dostarczyło wszystkim widzom uśmiechu oraz dobrej zabawy. Ponadto w przystępny sposób przekazano takie wartości jak: miłość, przyjaźń, mądrość i odwagę oraz prawdę i umiejętność przyznania się do niej. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przeżywały przygody głównych bohaterów, miały również możliwość obejrzenia pięknej scenografii oraz posłuchania muzyki, która towarzyszyła przez całe przedstawienie.
24 listopada 2017 r. - Udział w międzynarodowym projekcie "Mały miś w świecie wielkiej literatury"
24 listopada 2017 r. - Udział w międzynarodowym projekcie "Mały miś w świecie wielkiej literatury"Przedszkolaki z grupy "00" rozpoczęły swoją przygodę z małym misiem, a dokładniej z "Małym misiem w świecie wielkiej literatury". Jest to projekt międzynarodowy, jeden z kilku, w których będziemy brać udział w trakcie kilkumiesięcznej innowacji. Nasz miś - Franek, wyściskany i wyprzytulany przez maluchów, wyruszył w kilkutygodniową podróż po przedszkolach z całej Polski. W trakcie najbliższych tygodni nasze przedszkole będą odwiedzały inne misie, które, tak jak Franek wyruszyły w podróż, by zdobyć nowych przyjaciół, zwiedzić ciekawe miejsca, ale przede wszystkim, aby posłuchać ulubionych bajek przedszkolaków. Każdy miś wyposażony jest w dzienniczek podróży, w którym dzieci wpisują tytuł czytanej misiowi bajki, wklejają zdjęcie swojej grupy oraz dedykacje na pamiątkę. Odbijają również swoje namoczone w farbie paluszki. Udział w projekcie przyniesie wiele korzyści dla przedszkolaków, ale przede wszystkim zachęci do czytania oraz przyczyni się do kształtowania postawy otwartości na świat i poznawanych ludzi.
Ogłoszenie nr 4/2017 - Dostawa sprzętu komputerowego
Ogłoszenia Ogłoszenie nr 617716-N-2017 z dnia 2017-11-16 r. Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi: Dostawa sprzętu komputerowego
16 listopada 2017r. - Spotkanie z Przedstawicielem IPN
Rok szkolny 2017/2018 16.11.2017r. w naszej szkole odbyła się prelekcja pod tytułem ,, Historia godła i flagi polskiej,” którą przeprowadził pracownik IPN w Rzeszowie, pan Maciej Rędziniak. Uczestnikami byli uczniowie klas I-VII szkoły podstawowej. Każde państwo posiada swój herb i godło z którym się utożsamia. Symbol polskiego orła ma bogatą tradycję historyczną. Pan Maciej przybliżył uczniom historię powstania godła i flagi polskiej . Przy pomocy projekcji multimedialnej przedstawił jak zmieniał się wizerunek orła na przestrzeni wieków. Uczniowie dowiedzieli się , że godło i herb nie są tym samym .Godło – to symbol występujący często samodzielnie np. na monetach, pieczęciach itp. , natomiast herb- to tarcza z godłem. Symbolika kolorów herbu też nie jest przypadkowa. Biel- to symbol chrześcijaństwa, czystość serca i duszy , niepokalanie. Złoto – władza królewska, bogactwo, natomiast czerwień ( tło herbu) – waleczność, honor, chwała, krew i ogień. Barwy flagi złożone z dwóch poziomych pasów: białego oraz czerwonego są odzwierciedleniem kolorystyki herbu, który stanowi orzeł biały na czerwonym tle. Zgodnie z zasadą heraldyki, pas górny reprezentuje orła białego, a dolny czerwone pole tarczy herbowej. Prelekcja przebiegała w miłej atmosferze. Uczniowie aktywnie w niej uczestniczyli, zadając panu Maciejowi wiele pytań. Z całą pewnością zrozumieli też , że godło, biało- czerwona flaga i hymn są symbolami polskości i powinny być obiektem troski oraz należytego szacunku.
13 listopadas 2017r. - Akademia z okazji Święta Niepodległości
Rok szkolny 2017/201813 listopada 2017r. uczniowie klasy V SP, II i III gimnazjum wystąpili przed społecznością szkolną biorąc udział w akademii okolicznościowej z okazji Święta Niepodległości 11 listopada. Program akademii obejmował teksty poetyckie nawiązujące do okresu od utraty niepodległości aż do pełnego jej odzyskania po upadku komunizmu w roku 1989, wyjaśniał też czym jest wolność i jak wyrażać miłość i szacunek do ojczyzny. Warto zauważyć, żeczęść muzyczną uczniowie przygotowali całkowicie samodzielnie proponując wybrane przez siebie utwory poczynając od „Roty” i „Szarej Piechoty” wykonanej przez Monikę Piwko na flecie bocznym, niezwykle przejmująco solowo wykonanej piosenki „Jaskółka” przez Michalinę Krok, poprzez samodzielnie napisaną i zagraną na gitarze przez Klaudię Sochę a wykonaną wspólnie z koleżankami oraz własną interpretację tradycyjnych piosenek „Pąki białych róż” i „Kadrówki” po współczesne utwory rap np. „Biało Czerwone Serce” pokazujące, że patriotyzm jest równie bliski młodym ludziom jak i starszym pokoleniom. Stopień zaangażowania uczniów jest dowodem na to, że wolność i mówienie o niej nie są im obojętne i chętnie wykorzystują oni swój potencjał twórczy aby to okazać, co niezmiernie ułatwiło mi pracę nad programem i artystycznym za co jako opiekun tej uroczystości jestem im niezmiernie wdzięczna.:)

Ewa Lew
8 listopada 2017r. - III miejsce w ogólnopolskim konkursie w ramach projektu Erlebnisreise mit Deutsch
8 listopada 2017r. - III miejsce w ogólnopolskim konkursie w ramach projektu  Erlebnisreise mit Deutsch„Erlebnisreise mit Deutsch” / „Z niemieckim w drogę” to projekt realizowany przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictwem LektorKlett, skierowany do szkół podstawowych i gimnazjów. Miło nam poinformować, że znaleźliśmy się w gronie nagrodzonych szkół ( Preisträger), którym organizatorzy przyznali III miejsce. Do wygrania był pakiet z materiałami dydaktycznymi do wykorzystania w nauce, promocji języka niemieckiego lub do przeprowadzenia niestandardowej lekcji pokazowej, np. w ramach Dni Otwartych. Udział w konkursie polegał na zaprojektowaniu kartki z wakacji z wykorzystaniem słownictwa udostępnionego na stronie projektu. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczennic z klasy III gimnazjum. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego!
Ogłoszenie nr 3/2017 - Dostawa sprzętu komputerowego
OgłoszeniaOgłoszenie nr 609090-N-2017 z dnia 2017-10-30 r. Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi: Dostawa sprzętu komputerowego
27 października 2017r. - Wyjazd do Teatru Maska
27 października 2017r. - Wyjazd do Teatru MaskaUczniowie klasy drugiej gimnazjum w pochmurny, październikowy dzień odwiedzili teatr – świątynię sztuki. Zwabił nas tam tytuł dzieła: „Romeo i Julia” W. Szekspira w tłum. S. Barańczaka. Czy jednak dzięki spektaklowi lepiej poznaliśmy treść lektury? Trudno powiedzieć. Na pewno przekonaliśmy się, że w teatrze podziały na scenę i widownię nie muszą być ostre, bowiem płaszczyzny te mogą się przenikać. Dla przykładu: zanim zajęliśmy miejsca na widowni, ujrzeliśmy siedzącą tam, zakapturzoną postać w stroju zakonnym, mającą przed sobą oświetlony stolik z porozkładanymi lalkami teatralnymi. No i gimnazjaliści z Połomi usiedli obok niego. Już po rozpoczęciu spektaklu pewna niczym nie wyróżniająca się kobieta, siedząca obok nas zaczęła mówić tekst razem z aktorami, po chwili z lekka skonsternowana widownia przekonała się, że to Julia, bohaterka sztuki. Ważną rolę odegrał też wyrazisty taniec innej postaci kobiecej – Rosaliny i Królowej Mab. Doświadczyliśmy, że kurtyna to nie tylko zasłona, ale także element scenografii, a praca aktora z lalką może odbywać się na wiele różnych sposobów. Reżyser na pewno nie odtworzył historii kochanków z Werony, raczej zwrócił uwagę na potęgę uczuć i nieprzewidywalności losu, a czasem jego okrutnej ironii. Myślę, że dla wielu to pierwsze spotkanie z Teatrem Maska, było niebanalnym , trochę zastanawiającym spotkaniem z Melpomeną.
Aby uczestnicy wycieczki mogli ucieszyć nie tylko ducha, ale i ciało w dalszej części pobytu w Rzeszowie braliśmy udział w harcach na kręgielni i posiłku w Millenium Hall.
26 października 2017r. - Konsultacje pedagogiczne
Rok szkolny 2017/201826 października 2017r. w godz. 16.00 - 18.00 w Szkole Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi odbędą się indywidualne konsultacje pedagogiczne nauczycieli z rodzicami. Serdecznie zapraszamy!
26 października 2017 r.- Sukcesy uczennic w XXIV Festiwalu Piosenki Różnej
26 października 2017 r.- Sukcesy uczennic w XXIV Festiwalu Piosenki Różnej26 października uczennice szkoły podstawowej (Wiktoria Noworól, Maja Białek, Weronika Stachura, Anna Karnas) oraz gimnazjum ( Patrycja Wolska, Julia Chajduk, Monika Piwko, Klaudia Socha, Paulina Musiał, Katarzyna Janusz, Katarzyna Mazur, Michalina Krok i Patrycja Piwko) prezentowały swoje muzyczne talenty w budynku OSP w Konieczkowej, podczas XXIV Festiwalu Piosenki Różnej, który zorganizowany był przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury z Niebylca. Wszystkim uczennicom serdecznie gratulujemy wspaniałych występów, a w sposób szczególny Wiktorii Noworól, Ani Karnas i Patrycji Piwko, ponieważ tym uczennicom jury postanowiło przyznać wyróżnienia. Jeszcze raz gorące gratulacje!
Zapraszamy do galerii.
21 października 2017r. - Pieszy rajd po okolicy
21 października 2017r. - Pieszy rajd  po okolicy21 października 2017r. w sobotni poranek 21 – osobowa grupa uczniów wraz z rodzicami i opiekunami wyruszyła na wędrówkę podziwiając piękno naszej MAŁEJ OJCZYZNY. Rajd rozpoczął się w Bliziance. Promienie słońca oraz barwny, jesienny koloryt liści, potęgował pozytywną energię towarzyszącą uczestnikom wyprawy. Nie obyło się bez rozpoznawania znalezionych grzybów czy dostrzeżonych tropów zwierząt. Nie można było ominąć ważnego punktu jakim jest Źródło Solanki w Sołonce. I chociaż w ostatniej fazie wędrówki z chmur pokropił deszczyk a nogi nieco bolały, to nic nie zepsuło humorów. Wręcz przeciwnie…. Planowana jest już następna wyprawa.
20 października 2017 r. - Robimy zdrowe koktajle
20 października 2017 r. - Robimy zdrowe koktajlePrzedszkolaki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym, trzeba się prawidłowo odżywiać. Właśnie dlatego wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowaniu koktajlu owocowego, który następnie z apetytem zjadły. Maluchy własnoręcznie kroiły owoce na drobne kawałki, a później przyglądały się, jak pani miksuje owoce na koktajl. Po skosztowaniu koktajlu, chętnie dzieliły się wrażeniami, a większość z nich poprosiła o dokładkę.Tłumacz strony
Uczestniczymy
Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec

Koło Emerytów i Rencistów w Połomi


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2017, Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 2367964