18 Sierpień 2019
Nawigacja
Kontakt

Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
18 sierpnia 2019
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:918
Wczoraj:1,388
W tygodniu:10,177
W miesiącu:28,740
Razem:2367890
15 lutego 2018 r. - Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu
15 lutego 2018 r. - Mały Miś i Dzień Bezpiecznego InternetuW trakcie kolejnego projektu związanego z Małym Misiem, maluchy uczyły się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, opowiadając, do czego służy komputer oraz nazywały urządzenia za pomocą których możemy połączyć się z Internetem. Maluchy poznały niebezpieczeństwa czyhające na nich w wirtualnym świecie, a żeby ich uniknąć stworzyły "Kodeks Bezpiecznego Korzystania z Internetu". Teraz już wiedzą, że komputer mogą im włączyć tylko rodzice i to dorośli decydują o czasie zabawy, grach, w które dzieci mogą grać na komputerze a także oglądanych przez nich bajkach.
13 lutego 2018 r. - Teatr Kukiełkowy "Bajka"
13 lutego 2018 r. - Teatr Kukiełkowy "Bajka"13 lutego przyjechał do naszej szkoły Teatr Kukiełkowy „Bajka”. Uczniowie obejrzeli przedstawienie oparte na opowiadaniu Zofii Kossak pt: „Wyjątkowy gość”. Dzieci śledząc akcję wzbogaconą piękną, ręcznie malowaną scenografią i odpowiednio dobraną muzyką, wprowadzającą w nastrój były świadkiem wielkich wydarzeń. Dobrzy bohaterowie za swoją dobroć i gościnność otrzymali wspaniałą nagrodą od samego Pana Boga, zaś ci którzy okazali się chciwi, myśleli tylko o wzbogacaniu się i poniżali innych ponieśli zasłużoną karę. Po przedstawieniu dzieci gromkimi brawami nagrodziły pracę artystów.
31 stycznia 2018 r. - Rekrutacja
Rok szkolny 2017/2018Rozpoczyna się rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi. Rodziców dzieci , które w roku szkolnym 2017/2018 uczęszczają do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego Połomi prosimy o uzupełnienie "Zgłoszenia do klasy pierwszej szkoły podstawowej" lub "Zgłoszenia do oddziału przedszkolnego" i złożenie go u wychowawcy oddziału przedszkolnego. Rodziców dzieci , które nie uczęszczają do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego Połomi lub zamieszkałych poza terenem Połomi prosimy o uzupełnienie „Wniosku o przyjęcie dziecka do klas I Szkół Podstawowych” lub „ Wniosku o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego przy szkole lub innej formy wychowania przedszkolnego”. Termin złożenia Karty zgłoszenia/Wniosku o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej: od 5 lutego 2018r. do 30 kwietnia 2018r. Termin złożenia Karty zgłoszenia/Wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej: od 5 lutego 2018r. do 20 kwietnia 2018r. Karty zgłoszenia/Wnioski dostępne są u wychowawcy oddziału przedszkolnego i na stronie internetowej szkoły.
Dokumenty do pobrania.
25 stycznia 2018 r. - Nagrody w powiatowym konkursie plastycznym
Rok szkolny 2017/2018Komisja, powołana przez Komendę Powiatową Policji w Strzyżowie, przyznała nagrody uczestnikom konkursu "Bezpieczne wakacje 2017". Bardzo cieszymy się z faktu, że dwie uczennice z klasy trzeciej naszej szkoły zaprezentowały swoje talenty z dużym sukcesem. Praca Wiktorii Wiśniowskiej zdobyła II miejsce, natomiast praca Weroniki Stachury- III miejsce. Gratulacje!!!
24 stycznia 2018r. - Klasowe konkursy z języka niemieckiego
24 stycznia 2018r. - Klasowe konkursy z języka niemieckiego24 stycznia 2018r. odbyły się w naszej szkole klasowe konkursy leksykalno – gramatyczne
z języka niemieckiego „ Sprawdź swoją wiedzę” dla uczniów klasy VII szkoły podstawowej i II gimnazjum. Wyniki konkursu w klasie VII przedstawiają się następująco. I miejsce zajęła Kinga Rędziniak. Na II miejscu uplasowali się Kinga Józefczyk i Adrian Domaradzki. III miejsce zajął Kacper Stanek.
W klasie II gimnazjum I miejsce zajęły ex aequo Klaudia Tatara i Martyna Krupa. II miejsce zajęła Weronika Warchoł, natomiast III miejsce zajęły ex aequo Weronika Bobowska i Anna Pilecka. Nagrody na powyższy konkurs zostały pozyskane z wydawnictwa LektorKlett, polsko – niemieckiej współpracy młodzieży i ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach!
19 stycznia 2018 r. - Dzień Kubusia Puchatka w przedszkolu
19 stycznia 2018 r. - Dzień Kubusia Puchatka w przedszkoluW dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbył się Dzień Kubusia Puchatka. Sympatyczny misiu o "małym rozumku", w tym roku obchodził 92 urodziny. Z tej okazji nasza sala została ozdobiona maskotkami i gadżetami związanymi z solenizantem, a przyniesionymi przez dzieci z domu. Już od rana wszyscy byliśmy podekscytowani, gdyż przychodząc do przedszkola, znaleźliśmy list, który Kubuś nam zostawił. Otwierając niebieską kopertę, dowiedzieliśmy się, że przygotował on dla nas mnóstwo zabaw i niespodzianek. Chodząc po śladach misiowych łapek, znaleźliśmy trzy słoiczki z miodem. Zgodnie z instrukcjami przywiązanymi do każdego, wykonywaliśmy poszczególne zadania. I tak rozwiązaliśmy zagadki dotyczące postaci z książki A. A. Milne, poznaliśmy misiową rymowankę, wzięliśmy udział w konkursie zlizywania miodu z talerzyków. Przeczytaliśmy również jedną z przygód Kubusia Puchatka, słuchaliśmy piosenki z animowanej wersji przygód misia, oraz bawiliśmy się w wiele zabaw wcielając się w bohaterów z tejże bajki. Na koniec każdy z maluchów otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom przyjaciela Kubusia Puchatka.
3 stycznia 2018r. - Zbiórka na turnus terapeutyczny
3 stycznia 2018r.  - Zbiórka na turnus terapeutycznyAnoreksja - fałszywa przyjaciółka, która niszczy mnie od środka
Mam na imię Patrycja. Mam 12 lat i od kilkunastu miesięcy borykam się z
anoreksją - fałszywą przyjaciółką która wyniszcza mnie od środka.
Obecnie jestem po odbyciu pierwszego turnusu terapeutycznego i chciałabym
kontynuować leczenie - kolejny turnus mogę rozpocząć już 8 stycznia
2018 roku. Wiem, że wychodzenie z choroby jest długotrwałe i
skomplikowane, dlatego nie mogę teraz przerwać leczenia, kóre jest
kosztowne, ale ratuje moje życie. Dlatego zwracam się z prośbą o
wsparcie. Jest to dla mnie ogromna szansa na normalne życie, bez sideł
anoreksji.

https://www.siepomaga.pl/dlapatrycji
22 grudnia 2017 r. - Spotkanie opłatkowe
22 grudnia 2017 r. - Spotkanie opłatkowe„ Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku”
Wigilia Bożego Narodzenia to dzień wyjątkowy i oczekiwany przez wszystkich z utęsknieniem. W naszej szkole wigilijny nastrój zapanował już 22 grudnia! Od samego rana po szkole rozchodziły się różne zapachy: a to barszczu z grzybami, pierogów, kompotu z suszu i innych wigilijnych potraw. Podczas klasowych spotkań nie mogło zabraknąć: łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń, śpiewu kolęd i oczywiście spożywania postnych dań.
O godz.11.50 w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klasy:4b i 7 szkoły podstawowej oraz gimnazjalistki z klasy drugiej i trzeciej. Dzięki scenkom rodzajowym oraz montażowi słowno – muzycznemu obecni przypomnieli sobie najważniejsze przesłanie związane z Adwentem – czasem oczekiwania oraz narodzeniem Jezusa. Nie mogło zabraknąć kolęd z akompaniamentem gitary, fletu i skrzypiec.
Następnie odbył się przegląd kolęd, podczas którego uczestnicy mogli zaprezentować swoje talenty wokalne. Na zakończenie spotkania Pani dyrektor złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia.
22 grudnia 2017r. - KONKURS PLASTYCZNY "OKŁADKA DO MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI"
Rok szkolny 2017/2018 W grudniu 2017r. w naszej szkole został zorganizowany przez bibliotekę szkolną konkurs plastyczny ”Okładka do mojej ulubionej książki” dla uczniów klas 0- VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Jury nie miało łatwego zadania. III miejsce zajęła Maja Lew z klasy 3 , II Michalina Krok z 3 gimnazjum i I miejsce Gabriela Mucha również z kl. 3 gimnazjum. Ponadto przyznano wyróżnienia dla: Nikodema Rędzinaka, Nikodema Rościa, Sabiny Bosek, Mai Białek, Wiktorii Wiśniowskiej, Julii Pietrzyk, Katarzyny Józefczyk oraz Weroniki Bobowskiej. Zakup nagród dla zwycięzców i wyróżnionych został sfinansowanych z funduszy Sklepiku szkolnego. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach!
20 grudnia 2017r. - Wyjazd do Teatru MASKA i kręgielni KULA w Rzeszowie
Rok szkolny 2017/2018 20 grudnia bieżącego roku uczniowie klasy VII i V wraz ze swoimi wychowawcami i polonistką wybrali się do Teatru Maska, by obejrzeć „Opowieść wigilijną”, na podstawie opowiadania Ch. Dickensa. Spektakl doskonale wpasowuje się w czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Ebenezer Scrogee to zatwardziały, zgryźliwy pozbawiony serca samotny skąpiec. W noc Bożego Narodzenia przechodzi metamorfozę po wizycie przerażających gości. Następnie uczniowie udali się do kręgielni Kula na dwugodzinną zabawę.
19 grudnia 2017r. - Wyjazd do Rzeszowa
19 grudnia 2017r. - Wyjazd do Rzeszowa19 grudnia uczniowie klas 4a i 6 wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa. W Teatrze Maska oglądnęli wspaniały spektakl „Opowieść wigilijna”. Zainteresowani mogą zajrzeć na stronę internetową i zobaczyć opis sztuki oraz zdjęcia: link. W Muzeum Okręgowym w Rzeszowie mieliśmy okazję zapoznać się z pradziejami ziem Polski południowo-wschodniej, a w parku trampolin Happy Jump poszaleć i wypróbować naszą skoczność.
17 grudnia 2017 r. - Przedszkolaki piszą kartki świąteczne
17 grudnia 2017 r. - Przedszkolaki piszą kartki świątecznePrzed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z oddziałów przedszkolnych poznały wiele zwyczajów i tradycji świątecznych, m.in. zwyczaj wysyłania życzeń na kartkach. Dzieci zdziwiły się, że tak piękny zwyczaj w dobie telefonów komórkowych i poczty elektronicznej powoli zanika. Maluchy postanowiły własnoręcznie, przy niewielkiej pomocy rodziców, stworzyć unikatowe świąteczne kartki. Każda z nich była wyjątkowa, a wszystkie wyróżniały się pomysłowością małych artystów oraz różnorodną techniką wykonania. Kartki wraz z życzeniami zostały przekazane do Domu Spokojnej Starości "Złote Liście" w Zarzeczu.
14 grudnia 2017 r. - Spotkanie z biblotekarzem
14 grudnia 2017 r. - Spotkanie z biblotekarzem14 grudnia bieżącego roku naszą szkołę odwiedziła baśniowa postać – Czarownica z różdżką i czarnym kotem w koszyku, którą okazała się pani bibliotekarka, Izabela Dudzińska z Biblioteki Publicznej w Połomi. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto czytać książki. Czytanie nie tylko rozwija wyobraźnię, wzbogaca zakres słownictwa, ale to też gimnastyka naszego mózgu. Pani bibliotekarka czytając utwór „Franklin czyta kolegom” rozpoczęła akcję „Tydzień głośnego czytania” w naszej szkole dla klas I –III. Spotkanie zakończyło się słodką niespodzianką, której pilnie strzegł czarny kot. Dziękujemy pani Izabeli za odwiedziny i mamy nadzieję, że uczniowie z większym zapałem sięgną nie tylko po lektury, ale też inne fascynujące książki.
6 grudnia 2017 r. - Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym
Rok szkolny 2017/2018Uczeń naszej szkoły , Dawid Soboń zdobył wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. ,, Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”. Konkurs zorganizowany był przez Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym pod patronatem Polskiego Związku Łowieckiego, Burmistrza Głogowa Młp. oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy sukcesu.
4 grudnia 2017r. - Wyjazd do kina HELIOS i kręgielni GALAKTYKA w Rzeszowie
4 grudnia 2017r. - Wyjazd do kina HELIOS i kręgielni GALAKTYKA w Rzeszowie4 grudnia uczniowie klasy IVa zamienili szkolne ławki na fotele w kinie Helios. Oglądając film "Coco" razem z 12-letnim Miguelem w kolorowej Krainie Umarłych rozwiązywali jego rodzinne tajemnice. Uświadomili też sobie, jak ważna jest pamięć o minionych pokoleniach i że zawsze warto dążyć do realizacji swoich marzeń. Po seansie wszyscy udali się do kręgielni Galaktyka, by tam poprzez wspólną zabawę zacieśniać koleżeńskie więzi. Czas spędzony w Galaktyce okazał się niezwykle wciągającą i wspaniałą rozrywką dla dzieci, które świetnie radziły sobie z nową dla większości dyscypliną sportu. Uczniowie klasy IVa i ich wychowawczyni bardzo wdzięczni są Św. Mikołajowi (i rodzicom!) za zorganizowanie wyjazdu. Było super!!
Zapraszamy do galerii.Tłumacz strony
Uczestniczymy
Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec

Koło Emerytów i Rencistów w Połomi


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2017, Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 2367890