15 Sierpień 2020
Nawigacja
Kontakt

Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
14 sierpnia 2020
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:10
Wczoraj:452
W tygodniu:6,195
W miesiącu:30,997
Razem:3355627
15 lutego 2018 r. - Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu
15 lutego 2018 r. - Mały Miś i Dzień Bezpiecznego InternetuW trakcie kolejnego projektu związanego z Małym Misiem, maluchy uczyły się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, opowiadając, do czego służy komputer oraz nazywały urządzenia za pomocą których możemy połączyć się z Internetem. Maluchy poznały niebezpieczeństwa czyhające na nich w wirtualnym świecie, a żeby ich uniknąć stworzyły "Kodeks Bezpiecznego Korzystania z Internetu". Teraz już wiedzą, że komputer mogą im włączyć tylko rodzice i to dorośli decydują o czasie zabawy, grach, w które dzieci mogą grać na komputerze a także oglądanych przez nich bajkach.
13 lutego 2018 r. - Teatr Kukiełkowy "Bajka"
13 lutego 2018 r. - Teatr Kukiełkowy "Bajka"13 lutego przyjechał do naszej szkoły Teatr Kukiełkowy „Bajka”. Uczniowie obejrzeli przedstawienie oparte na opowiadaniu Zofii Kossak pt: „Wyjątkowy gość”. Dzieci śledząc akcję wzbogaconą piękną, ręcznie malowaną scenografią i odpowiednio dobraną muzyką, wprowadzającą w nastrój były świadkiem wielkich wydarzeń. Dobrzy bohaterowie za swoją dobroć i gościnność otrzymali wspaniałą nagrodą od samego Pana Boga, zaś ci którzy okazali się chciwi, myśleli tylko o wzbogacaniu się i poniżali innych ponieśli zasłużoną karę. Po przedstawieniu dzieci gromkimi brawami nagrodziły pracę artystów.
31 stycznia 2018 r. - Rekrutacja
Rok szkolny 2017/2018Rozpoczyna się rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi. Rodziców dzieci , które w roku szkolnym 2017/2018 uczęszczają do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego Połomi prosimy o uzupełnienie "Zgłoszenia do klasy pierwszej szkoły podstawowej" lub "Zgłoszenia do oddziału przedszkolnego" i złożenie go u wychowawcy oddziału przedszkolnego. Rodziców dzieci , które nie uczęszczają do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego Połomi lub zamieszkałych poza terenem Połomi prosimy o uzupełnienie „Wniosku o przyjęcie dziecka do klas I Szkół Podstawowych” lub „ Wniosku o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego przy szkole lub innej formy wychowania przedszkolnego”. Termin złożenia Karty zgłoszenia/Wniosku o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej: od 5 lutego 2018r. do 30 kwietnia 2018r. Termin złożenia Karty zgłoszenia/Wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej: od 5 lutego 2018r. do 20 kwietnia 2018r. Karty zgłoszenia/Wnioski dostępne są u wychowawcy oddziału przedszkolnego i na stronie internetowej szkoły.
Dokumenty do pobrania.
25 stycznia 2018 r. - Nagrody w powiatowym konkursie plastycznym
Rok szkolny 2017/2018Komisja, powołana przez Komendę Powiatową Policji w Strzyżowie, przyznała nagrody uczestnikom konkursu "Bezpieczne wakacje 2017". Bardzo cieszymy się z faktu, że dwie uczennice z klasy trzeciej naszej szkoły zaprezentowały swoje talenty z dużym sukcesem. Praca Wiktorii Wiśniowskiej zdobyła II miejsce, natomiast praca Weroniki Stachury- III miejsce. Gratulacje!!!
24 stycznia 2018r. - Klasowe konkursy z języka niemieckiego
24 stycznia 2018r. - Klasowe konkursy z języka niemieckiego24 stycznia 2018r. odbyły się w naszej szkole klasowe konkursy leksykalno – gramatyczne
z języka niemieckiego „ Sprawdź swoją wiedzę” dla uczniów klasy VII szkoły podstawowej i II gimnazjum. Wyniki konkursu w klasie VII przedstawiają się następująco. I miejsce zajęła Kinga Rędziniak. Na II miejscu uplasowali się Kinga Józefczyk i Adrian Domaradzki. III miejsce zajął Kacper Stanek.
W klasie II gimnazjum I miejsce zajęły ex aequo Klaudia Tatara i Martyna Krupa. II miejsce zajęła Weronika Warchoł, natomiast III miejsce zajęły ex aequo Weronika Bobowska i Anna Pilecka. Nagrody na powyższy konkurs zostały pozyskane z wydawnictwa LektorKlett, polsko – niemieckiej współpracy młodzieży i ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach!
19 stycznia 2018 r. - Dzień Kubusia Puchatka w przedszkolu
19 stycznia 2018 r. - Dzień Kubusia Puchatka w przedszkoluW dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbył się Dzień Kubusia Puchatka. Sympatyczny misiu o "małym rozumku", w tym roku obchodził 92 urodziny. Z tej okazji nasza sala została ozdobiona maskotkami i gadżetami związanymi z solenizantem, a przyniesionymi przez dzieci z domu. Już od rana wszyscy byliśmy podekscytowani, gdyż przychodząc do przedszkola, znaleźliśmy list, który Kubuś nam zostawił. Otwierając niebieską kopertę, dowiedzieliśmy się, że przygotował on dla nas mnóstwo zabaw i niespodzianek. Chodząc po śladach misiowych łapek, znaleźliśmy trzy słoiczki z miodem. Zgodnie z instrukcjami przywiązanymi do każdego, wykonywaliśmy poszczególne zadania. I tak rozwiązaliśmy zagadki dotyczące postaci z książki A. A. Milne, poznaliśmy misiową rymowankę, wzięliśmy udział w konkursie zlizywania miodu z talerzyków. Przeczytaliśmy również jedną z przygód Kubusia Puchatka, słuchaliśmy piosenki z animowanej wersji przygód misia, oraz bawiliśmy się w wiele zabaw wcielając się w bohaterów z tejże bajki. Na koniec każdy z maluchów otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom przyjaciela Kubusia Puchatka.
3 stycznia 2018r. - Zbiórka na turnus terapeutyczny
3 stycznia 2018r.  - Zbiórka na turnus terapeutycznyAnoreksja - fałszywa przyjaciółka, która niszczy mnie od środka
Mam na imię Patrycja. Mam 12 lat i od kilkunastu miesięcy borykam się z
anoreksją - fałszywą przyjaciółką która wyniszcza mnie od środka.
Obecnie jestem po odbyciu pierwszego turnusu terapeutycznego i chciałabym
kontynuować leczenie - kolejny turnus mogę rozpocząć już 8 stycznia
2018 roku. Wiem, że wychodzenie z choroby jest długotrwałe i
skomplikowane, dlatego nie mogę teraz przerwać leczenia, kóre jest
kosztowne, ale ratuje moje życie. Dlatego zwracam się z prośbą o
wsparcie. Jest to dla mnie ogromna szansa na normalne życie, bez sideł
anoreksji.

https://www.siepomaga.pl/dlapatrycji
22 grudnia 2017 r. - Spotkanie opłatkowe
22 grudnia 2017 r. - Spotkanie opłatkowe„ Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku”
Wigilia Bożego Narodzenia to dzień wyjątkowy i oczekiwany przez wszystkich z utęsknieniem. W naszej szkole wigilijny nastrój zapanował już 22 grudnia! Od samego rana po szkole rozchodziły się różne zapachy: a to barszczu z grzybami, pierogów, kompotu z suszu i innych wigilijnych potraw. Podczas klasowych spotkań nie mogło zabraknąć: łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń, śpiewu kolęd i oczywiście spożywania postnych dań.
O godz.11.50 w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klasy:4b i 7 szkoły podstawowej oraz gimnazjalistki z klasy drugiej i trzeciej. Dzięki scenkom rodzajowym oraz montażowi słowno – muzycznemu obecni przypomnieli sobie najważniejsze przesłanie związane z Adwentem – czasem oczekiwania oraz narodzeniem Jezusa. Nie mogło zabraknąć kolęd z akompaniamentem gitary, fletu i skrzypiec.
Następnie odbył się przegląd kolęd, podczas którego uczestnicy mogli zaprezentować swoje talenty wokalne. Na zakończenie spotkania Pani dyrektor złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia.
22 grudnia 2017r. - KONKURS PLASTYCZNY "OKŁADKA DO MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI"
Rok szkolny 2017/2018 W grudniu 2017r. w naszej szkole został zorganizowany przez bibliotekę szkolną konkurs plastyczny ”Okładka do mojej ulubionej książki” dla uczniów klas 0- VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Jury nie miało łatwego zadania. III miejsce zajęła Maja Lew z klasy 3 , II Michalina Krok z 3 gimnazjum i I miejsce Gabriela Mucha również z kl. 3 gimnazjum. Ponadto przyznano wyróżnienia dla: Nikodema Rędzinaka, Nikodema Rościa, Sabiny Bosek, Mai Białek, Wiktorii Wiśniowskiej, Julii Pietrzyk, Katarzyny Józefczyk oraz Weroniki Bobowskiej. Zakup nagród dla zwycięzców i wyróżnionych został sfinansowanych z funduszy Sklepiku szkolnego. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach!
20 grudnia 2017r. - Wyjazd do Teatru MASKA i kręgielni KULA w Rzeszowie
Rok szkolny 2017/2018 20 grudnia bieżącego roku uczniowie klasy VII i V wraz ze swoimi wychowawcami i polonistką wybrali się do Teatru Maska, by obejrzeć „Opowieść wigilijną”, na podstawie opowiadania Ch. Dickensa. Spektakl doskonale wpasowuje się w czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Ebenezer Scrogee to zatwardziały, zgryźliwy pozbawiony serca samotny skąpiec. W noc Bożego Narodzenia przechodzi metamorfozę po wizycie przerażających gości. Następnie uczniowie udali się do kręgielni Kula na dwugodzinną zabawę.Tłumacz strony
Uczestniczymy
Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec

Koło Emerytów i Rencistów w Połomi


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2017, Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 3355627