15 Sierpień 2020
Nawigacja
Kontakt

Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
15 sierpnia 2020
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:72
Wczoraj:452
W tygodniu:6,257
W miesiącu:31,059
Razem:3355801
9 kwietnia 2018r. - Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego na kartkę wielkanocną
Rok szkolny 2017/2018Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkoły podstawowej od klas ,,00’’ – III", "IV – VII" oraz "II – III gimnazjum". Celem konkursu plastycznego było kultywowanie tradycji świątecznych , rozwijanie zdolności plastycznych i budzenie wrażliwości artystycznej .Uczniowie wykonali bardzo dużo ciekawych prac, stosując różnorodne techniki . Nagrody i wyróżnienia otrzymali : (w kategorii klas ,,00” – III szkoły podstawowej )- I miejsce – Wiktoria Wiśniowska kl. III, II miejsce – Nikodem Rość kl. I , III miejsce–Adam Krupa kl. OO Wyróżnienia otrzymali : Bartłomiej Sokołowski kl. O , Wiktoria Oślizło kl. II , Oskar Masłok kl. II , Filip Parys kl. III. W kategorii klas ,,IV – VII szkoły podstawowej )- – I miejsce – Gabrysia Socha kl. IV a, II miejsce –Martyna Nieroda kl. IV b, III miejsce –Gabrysia Fularz kl. IVa . Wyróżnienia otrzymali : Tomek Stanisławczyk kl. IVb, Piotr Pilecki kl. VI , Krzysztof Marczak kl. IVa , Weronika Kawalec kl. VII , Kinga Rędziniak kl. VII. W kategorii klas II – III gimnazjum – I miejsce – Anna Pilecka kl. II , II miejsce – Weronika Warchoł kl. II , III miejsce - Weronika Bobowska kl. II. Wyróżnienie : Patrycja Wolska kl. II. Wszystkim uczniom gratulujemy.
9 kwietnia 2018 r. - XI Gminny Konkurs Matematyczny
9 kwietnia 2018 r. - XI Gminny Konkurs Matematyczny9 kwietnia w naszej szkole odbył się już XI Gminny Konkurs Matematyczny. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas II i III z terenu Gminy Niebylec. Uczniowie rozwiązywali zadania dostosowane do wiadomości szkolnych, ale wymagające logicznego myślenia. Z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników. W kategorii klas II zwyciężyli: I miejsce –Szymon Korab z Niebylca, II miejsce –Jeremi Szmigiel z Lutczy nr 1, III miejsce- Magdalena Daszykowska z Blizianki, Adrian Fortuna z Konieczkowej i Wiktoria Kurcoń z Lutczy nr 2. W kategorii klas III zwyciężyli: I miejsce – Filip Parys z Połomi, II miejsce – Dawid Cisek z Gwoźnicy Górnej, III miejsce – Julia Baszak z Niebylca. Pani Dyrektor Barbara Bosek wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody, a pozostałym uczestnikom konkursu - podziękowania i upominki. Wszystkim uczestnikom XI Gminnego Konkursu Matematycznego oraz ich nauczycielom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym sponsorom: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Niebylcu oraz firmie EKO – Styl z Rzeszowa za ufundowanie wspaniałych nagród dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie.
6 kwietnia 2018r. - Szkolna paczka do Afryki
6 kwietnia 2018r. - Szkolna paczka do AfrykiUczniowie Szkoły Podstawowej w Połomi postanowili wspomóc swoich rówieśników w Afryce. Uczniowie zebrali ponad 20kg różnorakich produktów spożywczych, zabawek oraz ubrań. Paczka została wysłana do Kamerunu, do miejsca, gdzie pracuje Siostra Misjonarka ze Zgromadzenia Najświętszej Duszy Chrystusa Pana. Mimo, że paczki pokonają wiele kilometrów i wiele tygodni spędzą w drodze do naszych afrykańskich przyjaciół, dzieci i młodzież cieszą się, że mogli pomóc, choć w mały stopniu, innym.
Obejrzyj film.
5 kwietnia 2018 r. - Spektakl "Bajka o dzielnym Szewczyku"
5 kwietnia 2018 r. - Spektakl "Bajka o dzielnym Szewczyku"5 kwietnia uczniowie klas 0-III wybrali się na wycieczkę do MDK w Strzyżowie na przedstawienie teatralne pt. „Bajka o dzielnym Szewczyku”. Spektakl został przygotowany przez aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Fascynujące przygody Szewczyka Dratewki, który bezinteresownie pomógł księciu w odszukaniu uwięzionej przez złą czarownicę królewny, ukazały dzieciom wartość prawdziwej przyjaźni. Piękna scenografia, niezwykle dynamiczna gra aktorska oraz humor sytuacji i postaci na długo przykuwały uwagę dzieci. Spektakl dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.
28 marca 2018 r. - Akademia Wielkanocna
28 marca 2018 r. - Akademia WielkanocnaOstatni dzień przed przerwą świąteczną był w szkole nieco inny niż zwykle. O godzinie jedenastej do uczniów zebranych w sali gimnastycznej przybyła Pani Wiosna. Spacerując wśród świergotu ptaków rozsiewała kwiaty. Zawsze wraz z nadejściem wiosny do okien puka Wielkanoc. To najstarsze i najuroczyściej obchodzone przez chrześcijan święto było tematem uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy IV a szkoły podstawowej i kl. II gimnazjum. Poza Panią Wiosną do szkoły w Połomi przybyły, wykonując kosmiczny taniec, pozaziemskie jednorożce do których dotarły informacje, że Ziemianie mają piękne tradycje i zwyczaje. Uczniowie chętnie z nimi zapoznali gości. W krótkim przedstawieniu opowiedzieli o wielkanocnych obyczajach i obrzędach: o święceniu palm, malowaniu pisanek, świątecznym śniadaniu w Wielką Niedzielę i polewaniu wodą w Lany Poniedziałek. Wprowadzili wszystkich w niezwykły świąteczny czas i przypomnieli co symbolizują wielkanocne potrawy: jajko, baranek, chleb, bukszpan, chrzan, wędlina oraz sól i pieprz. Wszystkie znalazły się na świątecznym stole obok wielkanocnych bab i mazurków i zaprezentowane zostały przez uczniów. Kosmicznym jednorożcom na pewno bardzo spodobały się świąteczne zwyczaje gdyż na koniec oświadczyły: „Wielkanoc jest piękna i pełna nadziei i nie ma planety piękniejszej od Ziemi!” Zapraszamy do galerii.
22 marca 2018r. - Konsultacje pedagogiczne
Rok szkolny 2017/201822 marca 2018r. w godz. 16.00 - 18.00 w Szkole Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi odbędą się indywidualne konsultacje pedagogiczne nauczycieli z rodzicami. Serdecznie zapraszamy!
20 marca 2018r. - Gminny Konkurs Inscenizacji o Zdrowiu
Rok szkolny 2017/201820 marca 2018r. w Domu Strażaka w Lutczy odbyła się XIV edycja Gminnego Konkursu Inscenizacji o Zdrowiu pod hasłem „Nakręć się na zdrowie”. Celem tego konkursu było zachęcenie uczniów do prowadzenia zdrowego trybu życia, wskazanie pozytywnych i atrakcyjnych sposobów spędzania wolnego czasu, prowadzenie profilaktyki przeciw nałogom i uzależnieniom a także integracja uczniów szkół Gminy Niebylec. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze, wszyscy uczestnicy otrzymali piękne nagrody. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II z inscenizacją „W krainie zdrowia”. Drugoklasiści ze swoim przedstawieniem zajęli II miejsce.
16 marca 2018 r. - Misie ratownisie
16 marca 2018 r. - Misie ratownisieMisie ratownisie to akcja mająca na celu zbiórkę pluszaków dla dzieci poszkodowanych w wypadkach i pożarach, w której przedszkolaki z chęcią wzięły udział. Do akcji zaprosiliśmy kolegów i koleżanki ze starszych klas. Udało się zebrać wielkie pudło misiów, które z dumą przekazaliśmy na ręce przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej z Połomi. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję, a strażakom dziękujemy za odwiedziny w przedszkolu i słodki upominek, który otrzymaliśmy.
2 marca 2018r. - II miejsce w gminnym konkursie z języka angielskiego "English Drama "
Rok szkolny 2017/20182 marca 2018 r. uczennice kl. II gimnazjum Magdalena Stachura, Klaudia Tatara i Anna Pilecka wspomagane technicznie przez Patrycję Wolską i Karolinę Mazur wzięły udział w konkursie j. angielskiego English Drama zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Konieczkowej. Zespół przedstawił własną interpretację pięciu angielskich dowcipów przeredagowanych na formę skeczów kabaretowych. Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem i uznaniem publiczności. Podkreślić należy duży wkład pracy zarówno w przygotowanie scenariusza, jak i licznych rekwizytów użytych w scenkach. Dziewczynki zajęły II miejsce w kategorii przedstawienie. Udział w konkursie jest jedną z części realizowanego przez uczennice projekty gimnazjalnego.
Tekst opracowała Ewa Lew.
2 marca 2018r. - KONKURS RECYTATORSKI CZTERY PORY ROKU "ZIMA"
Rok szkolny 2017/2018 2 marca , w mroźne przedpołudnie, w naszej szkole odbyła się druga edycja KONKURSU RECYTATORSKIEGO CZTERY PORY ROKU dla uczniów klas I - III. W tym roku pod hasłem: „ZIMA”. We wcześniejszym terminie odbyły się klasowe eliminacje. Każdą klasę reprezentowało 4 uczniów.
Celem konkursu było upowszechnianie wierszy polskich poetów, jak również uwrażliwienie na piękno poezji oraz przyrody. W roli konferansjerek wystąpiły uczennice klasy VII: Weronika Kawalec i Karolina Józefczyk . Jury nie miało łatwego zadania, gdyż wszyscy uczestnicy pięknie recytowali utwory o zimie.
I miejsce zajęły ex aequo: Amelia Sikora i Daria Pszonka z kl. III. Na drugim miejscu uplasowały się: Emilia Basamon i Wiktoria Noworól z kl. I oraz Maja Lew z kl. III. III miejsce zdobyli: Weronika Stachura, uczennica kl. III i Nikodem Rość z kl. I. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu!
Tłumacz strony
Uczestniczymy
Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec

Koło Emerytów i Rencistów w Połomi


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2017, Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 3355801