01 Marzec 2015
Nawigacja
Kontakt

Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Odliczamy
Wakacje za:

Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
1 marca 2015
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:582
Wczoraj:489
W tygodniu:3,318
W miesiącu:582
Razem:1386183
21- 30 stycznia 2015 r.- Dni Babć i Dziadziów
W dniach 21- 30 stycznia w naszej szkole odbywały się niepowtarzalne uroczystości, podczas których dzieci z klas 0- III prezentowały występy artystyczne kierowane do najdroższych Babć i Dziadziów z okazji ich święta. Mali artyści byli dumni, że mogli współorganizować tak ważne spotkania. Zarówno twarze dzieci i jak i zaproszonych gości niejednokrotnie rozpromieniały się szczerymi uśmiechami. Dzieci z radością składały życzenia, wręczały przygotowane upominki. Chwile te uświadamiały im jak wiele zawdzięczają swoim Babciom oraz Dziadziom. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu mam, wszyscy uczestniczący w tych uroczystych chwilach mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku.
30 stycznia 2015 r. - Występ cyrku SZOK
30 stycznia 2015 r. - Występ cyrku SZOKW piątek, 30 stycznia 2015 roku szkołę odwiedzili niecodzienni goście - artyści z cyrku SZOK. Wszyscy chętni uczniowie mogli za niewielką opłatą zobaczyć niezwykłe sztuczki, jakie mieli do zaprezentowania cyrkowcy. Nasze oczy ujrzały człowieka potrafiącego jeździć na jednokołowym rowerze, a występujący klaun rozbawił najmłodszych uczniów niemal do łez. Wytresowany pudelek zdobył serca żeńskiej części publiczności. Cały pokaz przyćmił jednak ogromny wąż, którego co śmielsi uczniowie mieli możliwość pogłaskać. Niektórzy wyszli z występu zawiedzeni, bo twierdzili, że występ trwał zbyt krótko. My sądzimy jednak, że długość i jakość występu z pewnością była adekwatna do ceny wstępu nań. Zapraszamy cyrk SZOK ponownie do naszej szkoły! Tekst opracował Eryk Długosz - uczeń klasy III gimnazjum.
26 stycznia 2015 r. - Spotkanie z policjantami
26 stycznia 2015 r. - Spotkanie z policjantami26 stycznia 2015 r. do naszej placówki zawitał pan policjant z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Na spotkaniu z uczniami został poruszony bardzo ciekawy temat przemocy w Internecie - cyberprzemocy. Uczniowie mogli dowiedzieć się, czym ona jest i gdzie można się z nią spotkać. Policjant wyjaśnił, jakie konsekwencje mogą płynąć ze stosowania jej wobec innych osób. Zaprezentowany został również film, którego tematem była cyberprzemoc i jedna z jej ofiar - pozwolił nam uzmysłowić sobie, że zagadnienie to jest poważnym problemem w dzisiejszym świecie. Za przyjazd panu policjantowi serdecznie dziękujemy i jesteśmy otwarci na podobne wizyty w przyszłości! Tekst opracował Eryk Długosz - uczeń klasy III gimnazjum.
13 stycznia 2015 r. - Wizyta grupy REKONSTRUKTO z lekcją "Rzymskie imperium i tradycje antyku"
13 stycznia 2015 r. - Wizyta grupy REKONSTRUKTO z lekcją "Rzymskie imperium i tradycje antyku"13 stycznia do szkoły zawitali dwaj panowie z grupy artystycznej Rekonstrukto z Dębiny. Przybyli do naszej placówki, by przybliżyć nam historię starożytnego Rzymu: jego powstanie, zwyczaje oraz kulturę. Dzięki opowiadaniu jednego z panów mogliśmy się dowiedzieć, jak podzielone było społeczeństwo Rzymian, jak wyglądały rzymskie legiony oraz czym żołnierze walczyli w tamtym czasie. W wyobrażaniu tego wszystkiego pomogły nam rekwizyty, które grupa przywiozła ze sobą. Podczas pokazu zaistniała także możliwość walki z gladiatorem. Po pokazie każdy mógł obejrzeć z bliska wszelkie rodzaje mieczy, tarcz czy zbroi. Była to fascynująca lekcja historii, z której każdy na pewno zapamięta wiele. Dziękujemy grupie Rekonstrukto za przyjazd do naszej szkoły i mamy nadzieję, że w następnych semestrach również nas odwiedzi. Tekst opracował Eryk Długosz - uczeń klasy III gimnazjum.
Świąteczne Życznia
Świąteczne ŻyczniaZ okazji zbliżających się Świąt
chcemy życzyć samych pięknych chwil
spędzonych w gronie najbliższych,
a w nadchodzącym nowym roku
samych sukcesów oraz spełnienia wszystkich marzeń.


Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2015
życzy Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
19 grudnia 2014 r. - Spotkanie wigilijne
19 grudnia 2014 r. - Spotkanie wigilijne19 grudnia to ostatni dzień nauki szkolnej w 2014 roku; dzień, w którym przed przerwą świąteczną pożegnaliśmy się akademią z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Było uroczyście: szopka z Maryją, Józefem i Dzieciątkiem, Anioły, Pastuszkowie i chór śpiewający kolędy. Refleksje i przesłanie od żłóbka przygotowali uczniowie klasy 5. Później troje gimnazjalistów tak poprowadziło koncert kolęd, że do śpiewania włączyli się niemal wszyscy obecni na sali i zrobiło się ciepło i rodzinnie. W tej atmosferze pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Ażeby dopełnić tradycji -już w klasach -uczniowie z nauczycielami podzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnych posiłków, o które zatroszczyły się Panie z Rady Rodziców. Barszcz z grzybami i pierogi były wyśmienite. Do zobaczenia w Nowym 2015 Roku.
10 grudnia 2014 r. - Nagroda dla Kasi
10 grudnia 2014 r. - Nagroda dla KasiMiło nam poinformować, że uczennica klasy III gimnazjum, Katarzyna Bosek, została laureatką Konkursu Filmowego organizowanego przez Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Nagrodą jest zaproszenie na dowolny film 2D lub 3D w Kinie Helios. Organizatorzy zachęcają uczniów do udziału w kolejnych zadaniach konkursu filmowego - http://www.zsen.resman.pl/kf/ - czekają kolejne zaproszenia oraz w Szybkim Konkursie Informatycznym - https://www.facebook.com/konkursinformatyczny
8 grudnia 2014 r. - I nagroda w Podkarpackim Konkursie Plastycznym LITERATURA I DZIECI
8 grudnia 2014 r. - I nagroda w Podkarpackim Konkursie Plastycznym LITERATURA I DZIECI Uczennica klasy V , Magdalena Stachura, zdobyła I nagrodę w Podkarpackim Konkursie Plastycznym LITERATURA I DZIECI "Czasem słońce, czasem deszcz". Konkurs zorganizowany był przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Na Konkurs wpłynęło 1124 prac z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki i kolażu. Komisja Konkursowa w składzie: p. Krystyna Niebudek, p. Kinga Ziobro, p. Jadwiga Orzechowska dokonała przeglądu wszystkich nadesłanych prac i zakwalifikowała na wystawę 296 ( 220 - w kategorii wiekowej klas I - III, 76 - w kategorii wiekowej klas IV - VI). Następnie wyłoniła te prace, które postanowiła uhonorować nagrodami i wyróżnieniami książkowymi ufundowanymi przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. W kategorii klas IV - VI najwyżej została oceniana praca Madzi. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
5 grudnia 2014 r. - Wizyta św. Mikołaja
5 grudnia 2014 r. - Wizyta św. Mikołaja5 grudnia 2014 roku do naszej szkoły zawitał święty Mikołaj, by obdarować wszystkie grzeczne dzieci różnymi podarunkami. Najmłodsi przy okazji rozdawania prezentów nie zapomnieli o symbolice obdarowywania się, w której nie jest istotny sam podarunek, a gest. Nieco starsi uczniowie byli jednak niegrzeczni - prezenty musieli podarować sobie sami na lekcjach z wychowawcami. Ten dzień był jednym z najbardziej wyjątkowych w tym roku, gdyż przypomniał nam o pięknej rzeczy, jaką jest relacja międzyludzka. Tekst opracował Eryk Długosz - uczeń klasy III gimnazjum.
3 grudnia 2014 r. - Wyjazd do kina Helios i Muzeum Okręgowego w Rzeszowie
3 grudnia 2014 r. - Wyjazd do kina Helios i Muzeum Okręgowego w Rzeszowie3 grudnia uczniowie klasy 4., 5. i 6. spędzili dzień w Rzeszowie. Najpierw w kinie Helios obejrzeli film 3D pt. „Wielka szóstka”, który wszystkich zainteresował. Choć jest to historia animowana i trochę fantastyczna, to młodzi ludzie ze świata realnego i postacie z fantazji przeżywają problemy bliskie współczesnej młodzieży. Należą do nich dojrzewanie do tego, co ważne w życiu, poznawanie wartości przyjaźni, prawdy, poświęcenie w imię ważnych dla każdego człowieka wartości. Film od początku do końca trzymał w napięciu, był i wzruszający, i wesoły, a wszystko w odpowiednich proporcjach. Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Tam uczestnicy wyjazdu najpierw wzięli udział w warsztatach plastycznych; lepili z gliny ozdoby świąteczne. Mieli do dyspozycji, oprócz wspomnianego surowca, deseczki, ściereczki wałki i różnego kształtu i rodzaju formy ( do wykrawania, wyciskania, uzupełniania). Panie z muzeum najpierw udzieliły ogólnych instrukcji, a potem życzliwie pomagały w żmudnej, ale radosnej pracy. Każdy potem spakował swoje rękodzieła do przygotowanych kartoników i porządnie umył ręce i udał się na zwiedzanie stałej wystawy o pradziejach polski południowo -wschodniej. Dzięki temu mogliśmy dowiedzieć się jak żyli ludzie mieszkający na naszych terenach już wiele wieków przed naszą erą, jakich narzędzi używali, jakie naczynia lepili z gliny, a także jak byli pochowani po śmierci. Wycieczka ta była swoistym prezentem mikołajkowym dla uczniów klas 4-6 zainspirowanym przez rodziców i dzieci, a przejazd autokarem zasponsorowała Rada Rodziców. Dziękujemy.
27 listopada 2014 r. - Andrzejki
27 listopada 2014 r. - Andrzejki27 listopada 2014 roku (czwartek) cała szkoła świętowała Andrzejki. Uczniowie z przedszkola i klas 0-3 mogli spędzić ten dzień w gronie klasowym. Dzieci brały udział w przeróżnych zabawach przygotowanych przez dziewczyny z klasy 3 gimnazjum - najmłodsi mogli odkryć tajemnice swojej przyszłości poprzez zjedzenie ciasteczek z wróżbami czy lanie wosku przez dziurkę od klucza. Dzieci mogły też dowiedzieć się, które z nich szybciej się ożeni bądź wyjdzie za mąż, przy okazji poznając imiona swoich przyszłych sympatii. Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w dyskotece andrzejkowej, która odbyła się w godzinach 15-17 na dużej sali gimnastycznej. Organizatorzy dyskoteki zapewnili im świetną rozrywkę, urządzając zabawy z krzesełkami czy przebieraniem się. Gimnazjaliści świętowali Andrzejki w godzinach 17-20. Uczniowie nie chcieli brać udziału w żadnych zabawach - wszyscy woleli tańczyć. Każdy gimnazjalista spędził ten czas na parkiecie i nie było nikogo, kto był niezadowolony z przebiegu dyskoteki. Organizatorom dyskoteki dziękujemy i życzymy im organizacji dalszych, równie udanych imprez szkolnych. Tekst opracował Eryk Długosz - uczeń klasy III gimnazjum.
18 listopada 2014 r. - Gminne eliminacje konkursu "Literatura i Dzieci"
18 listopada 2014 r. - Gminne eliminacje konkursu "Literatura i Dzieci"18 listopada 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu odbyły się gminne eliminacje konkursu "Literatura i Dzieci" - ph. "Czasem słońce, czasem deszcz". Tegoroczna tematyka dotyczyła wszystkiego co piękne i radosne, a także szare i smutne w naszym życiu, ukazane w twórczości znaczących i wybitnych autorów. Naszą szkołę w kategorii recytacji reprezentowali: Liliana Małek i Adrian Domaradzki z klasy IV, Patrycja Zamorska z klasy III, Martyna Domaradzka z klasy II. Piosenkę "Kolorowy deszcz" zaprezentowała uczennica klasy Ia Oliwia Pasternak. Jury przyznało wyróżnienie Martynie Domaradzkiej.
Tego dnia odbyło się także rozdanie nagród w kategorii prac plastycznych. Prace Katarzyny Józefczyk z klasy IV, Amelii Wiśniowskiej i Magdaleny Stachury z klasy V oraz Michaliny Krok z klasy VI zostały nagrodzone przez Komisję Konkursową i zakwalifikowane do etapu rejonowego.
Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Więcej na stronie...Link
13 listopada 2014 r. - Wyróżnienie w XI Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. ,, Święty Hubert -wzorem społecznego ekologa"
13 listopada 2014 r. - Wyróżnienie w  XI Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. ,, Święty Hubert -wzorem społecznego ekologa" Uczennica klasy IV , Liliana Małek otrzymała wyróżnienie w XI Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. "Święty Hubert -wzorem społecznego ekologa". Konkurs organizowany był pod patronatem Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie, Burmistrza Głogowa Małopolskiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 13 listopada 2014 r Zespole Szkół w Pogwizdowie Nowym. Gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów. Galeria Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym
12 listopada 2014 r. - Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości
12 listopada 2014 r. - Uroczysta akademia z okazji Święta NiepodległościW środę 12 listopada uczniowie Zespołu Szkół w Połomi uczestniczyli w uroczystej akademii, podczas której wysłuchali wierszy, pieśni i opowiadań ukazujących historię odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Gimnazjaliści z klasy I b i III zaprosili wszystkich obecnych na swoistą lekcję historii, podczas której przypomnieli, że 11 listopada 1918 roku to data znacząca dla naszego narodu. Uczniowie swoim występem złożyli hołd wdzięczności tym, co zmarli za Ojczyznę. Im to bowiem zawdzięczamy wolność, polską mowę w szkole i to, że o niewoli narodowej dowiadujemy się tylko z ksiąg historii.
4 listopada 2014 r. - Zaproszenie uczniów szkoły podstawowej do udziału w szkolnym konkursie matematycznym
4 listopada 2014 r. - Zaproszenie uczniów szkoły podstawowej do udziału w szkolnym konkursie matematycznymZapraszamy uczniów klas V i VI szkoły podstawowej do udziału w szkolnym konkursie "MISTRZ MATEMATYKI". Regulamin konkursu w załączeniu. Życzymy powodzenia!!!
Losowe zdjęcia:Album:
2010-06-7-8 - Wycieczka do okolic Krakowa


Album:
2011-11-24 - VII Gminny Konkurs Inscenizacji o Zdrowiu


Album:
2009-02-15 - Wiejskie Przedszkolaki Mądrzejsze Dzieciaki


Album:
2009-12-20 - Zdjęcia z projektu


Album:
2013-05-18 - Park linowy
Tłumacz strony
Losowa fotografia
Uczestniczymy

Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2011, Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 1386183