28 Luty 2017
Nawigacja
Kontakt

Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Odliczamy
Wakacje za:

Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
28 lutego 2017
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:9
Wczoraj:1,221
W tygodniu:1,230
W miesiącu:14,092
Razem:1708911
Losowe zdjęcia:Album:
2010-06-30 - Zajęcia Grupy Zabawowej


Album:
2009-02-15 - Wiejskie Przedszkolaki Mądrzejsze Dzieciaki


Album:
2011-06-10 - Wycieczka do Rzeszowa klasy III SP


Album:
2017-02-15 - Wizyta biskupa w szkole


Album:
2009-04-30 - Gminny Konkurs z Informatyki
21 lutego 2017 r. - wizyta myśliwego w kl. "0"
21 lutego 2017 r. - wizyta myśliwego w kl. "0"W dniu dzisiejszym nasze przedszkole odwiedził myśliwy - pan Mateusz Juchno. Pan myśliwy opowiedział nam o swojej pasji, jaką jest właśnie myślistwo. W trakcie zajęć poznaliśmy mnóstwo ciekawostek na temat pracy myśliwego, a także na temat zwierząt żyjących w naszym najbliższym otoczeniu. Mogliśmy podziwiać, a nawet dotknąć przyniesione poroża jeleniowatych. Chętne dzieci mogły użyć specjalnego wabika, którego używa się w trakcie polowania na lisy. Jak powiedział pan Juchno, wabik ten wydaje dźwięki podobne do tych, jakie wydaje mysz znajdująca się w opresji. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród chłopców, cieszył się kapelusz pana myśliwego. Na zakończenie zajęć każde z dzieci dostało piękną kolorowankę o tematyce myśliwskiej oraz słodki upominek.
22 lutego 2017 r. - Wyślij pączka do Afryki
22 lutego 2017 r. - Wyślij pączka do AfrykiKILKA SŁÓW O AKCJI
W Tłusty Czwartek 2017 znowu pączkujemy! Dołącz i Ty!
Podziel się tym, co lubisz!

Zamiast samemu zajadać się pączkami, możesz podzielić się nimi z głodnymi dziećmi w Republice Środkowoafrykańskiej.

Strona wyślij pączka do Afryki.
15 lutego 2017 r. - Wizyta Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego
15 lutego 2017 r. - Wizyta Księdza Biskupa Edwarda BiałogłowskiegoBądź pozdrowiony Gościu nasz,
W radosne progi nasze wejdź!
My zapalimy zamiast lamp
Szczęśliwe ognie naszych serc.

15. luty bieżącego roku był dniem wyjątkowo radosnym dla Zespołu Szkół w Połomi w związku z wizytacją kanoniczną parafii Połomia. O godzinie 10.00. rozpoczęła się msza święta, której przewodniczył ksiądz biskup Edward Białogłowski. W homilii celebrans podkreślił, „że szkoła jest jasnym punktem na mapie każdej miejscowości”. Po mszy świętej Jego Ekscelencja został powitany w szkole przez : panią dyrektor Barbarę Bosek oraz przedstawicieli Samorządu szkolnego. Następnie uczniowie klasy II gimnazjum, pod kierunkiem pani K. Niemiec, pana K. Podolskiego przy akompaniamencie pana W. Stanisławczyka, zaprezentowali montaż słowno – muzyczny poświęcony Patronowi szkoły, ks. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Działania wychowawcze oparte na wzorcu, jakim jest Patron szkoły, mają ogromne szanse powodzenia. Ceremoniał szkolny, tradycje i działania związane z osobą księdza kardynała S. Wyszyńskiego,największego dla nas autorytetu moralnego, jednoczą nas w działaniu i pomagają kształtować młode charaktery. Spotkanie dało nam poczucie wspólnoty. Poczucie dziękczynienia, radość dusz i serc dopełniła jakże piękna, słoneczna pogoda. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy Boże błogosławieństwo i udaliśmy się do swoich domów z nadzieją kolejnego spotkania z księdzem biskupem.
Zapraszamy do galerii.
Migawka filmowa - Link

14 lutego 2017 r. - Międzynarodowy projekt "Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu"
14 lutego 2017 r. - Międzynarodowy projekt "Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu"14 lutego dołączyliśmy do międzynarodowego projektu "Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu". Podczas zajęć poznaliśmy plusy i minusy korzystania z Internetu. W trakcie "burzy mózgów" każdy miał możliwość wypowiedzieć się do czego służy Internet i czy jest nam potrzebny. Następnie tworząc "sieć" dowiedzieliśmy się, że z każdego komputera można połączyć się z innymi komputerami na całym świecie. Wspólnie oglądnęliśmy bajkę "Fałszywy przyjaciel" i przeanalizowaliśmy zachowanie owcy, która wymknęła się na spotkanie z wilkiem, myśląc, że idzie spotkać się z przyjacielem. Na koniec stworzyliśmy kodeks korzystania z Internetu. Teraz wszyscy wiemy, że choć komputer i Internet to wspaniała zabawa, to należy z niego korzystać tylko pod opieką dorosłych. Internet to jakby wielkie drzwi do innego, magicznego świata, a jeśli otworzymy te drzwi trzymając rodziców za rączkę to możemy w nim przeżyć mnóstwo wspaniałych przygód, bo to właśnie dorośli doskonale wiedzą, co dla dzieci jest dobre, a co złe.
11 lutego 2017 r. - Wygrana w świątecznym konkursie
Niezwykle miło nam poinformować, iż nasze przedszkole, jako jedno z 50 przedszkoli z terenu całej Polski zostało uhonorowane certyfikatem wydawnictwa Bliżej Przedszkola w konkursie na bożonarodzeniowy tydzień. W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia poznawaliśmy tradycje i zwyczaje świąteczne, śpiewaliśmy kolędy, uczyliśmy się tanecznego kroku do pastorałki "Kolędnicy wędrownicy", a sprawozdanie wysłane na konkurs pozwoliło nam zdobyć certyfikat, z którego jesteśmy bardzo dumni.
8 lutego 2017 r. - Politechnika Dziecięca - zapisy na semestr letni
8 lutego 2017 r. - Politechnika Dziecięca - zapisy na semestr letniPolitechnika Dziecięca - zapisy na semestr letni
8.II br. o godzinie 10.00 rozpocznie się rejestracja na letni semestr zajęć Politechniki Dziecięcej -
Link
8 lutego 2017 r. - Występ cyrku "Szok"
8 lutego 2017 r. - Występ cyrku "Szok"8 lutego naszą szkołę odwiedził cyrk "Szok" z Ukrainy. Występ artystów rozpoczął się od wspaniałego pokazu żonglerskiego. Wystąpił także klown, sztuczki którego potrafiły rozśmieszyć nawet największego smutasa. W trakcie pokazów dzieci mogły nie tylko podziwiać artystów, lecz także brać czynny udział w poszczególnych cyrkowych sztuczkach. Największe zainteresowanie wzbudził wąż, którego każdy mógł dotknąć, a ochotnicy mogli potrzymać na rękach. Występ cyrkowców zakończył się gromkimi brawami.
7 lutego 2017 r. - Wyjazd do Teatru "Maska"
7 lutego 2017 roku uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej obejrzeli w Teatrze „Maska” w Rzeszowie spektakl pt. „GRA”. Wraz z bohaterami, dzieci oglądające widowisko uczyły się jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, pod jakie numery alarmowe należy dzwonić w różnych zagrożeniach oraz do kogo zwrócić się o pomoc w niebezpiecznych sytuacjach.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali przedstawienie pełne wesołych akcji i wspaniałej gry aktorów. Uwagę dzieci przyciągnęła także ciekawa scenografia. Wszyscy wrócili do szkoły podekscytowani, ze wspaniałymi wrażeniami.
6 lutego 2017 r. - Robopaczka w szkole
6 lutego 2017 r. - Robopaczka w szkoleDzięki firmie Trobot otrzymaliśmy 31 stycznia 2017 do testów robota mBot Ranger. Składamy serdeczne podziękowania dla tej firmy. Uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum podczas zajęć komputerowych i informatyki mieli możliwość poznać robota. Testowali i programowali robota w graficznym środowisku mBlock, zgodnym ze Scratch. Nauka programowania robota w praktyce była ciekawym doświadczeniem.
Zapraszamy do zapoznania się z filmem - link
Europejskie Drzewo Roku 2017
Europejskie Drzewo Roku 2017Dąb Józef – drzewo z historią w tle Dąb Józef posiada niezwykłą historię, która jest ściśle związana z miejscem w którym rośnie. To właśnie urok okolicy skłonił rodzinę Mycielskich do kupna dworu, który stał się ośrodkiem życia intelektualnego i kulturalnego regionu. W czasie II wojny światowej dąb był schronieniem dla rodziny żydowskiej. Wizerunek drzewa widniał również na przedwojennym banknocie stuzłotowym. Obecnie dąb Józef podziwiany jest przez uczestników licznych wycieczek, a także jest obiektem fotograficznym i malarskim.
Zagłosuj na drzewo z naszego regionu Dąb Józef
4 lutego 2017 r. - Zabawa choinkowa
4 lutego 2017 r. - Zabawa choinkowa4 lutego w naszej szkole odbyło się jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń - zabawa choinkowa, którą poprowadził zespół Aplauz. Wszyscy uczestnicy zabawy postarali się o piękne i ciekawe kostiumy. I tak wśród przebierańców podziwiać mogliśmy księżniczki, wróżki, spidermanów, pszczółki, rycerzy i wielu, wielu innych. Grupa Aplauz zorganizowała dla nas mnóstwo ciekawych zabaw, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Były to zabawy taneczne, pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy itp. Największą atrakcją wśród dzieci było zamykanie w olbrzymiej bańce mydlanej. Oprócz tego każda klasa miała zapewniony smaczny i ciepły posiłek oraz słodycze, o które zadbała Rada Rodziców oraz przedstawiciele rodziców poszczególnych klas.
29 stycznia 2017r. - Wieczór kolęd
29 stycznia 2017r. - Wieczór kolęd W bożonarodzeniowym klimacie podtrzymał nas wieczór kolęd, który odbył się podczas ferii zimowych w naszej szkole,29 stycznia 2017r.Uczniowie Zespołu Szkół w Połomi wraz z rówieśnikami i absolwentami ze Szkoły Podstawowej z Baryczki poświęcili swój wolny czas na przygotowanie tego wspaniałego występu. Niektóre kolędy zagrane w niecodzienny sposób bardzo przypadły do gustu naszym gościom. Cała sala świetnie się bawiła podczas wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek. Na koniec uczniowie otrzymali podziękowania od Pani Dyrektor, która skierowała do wszystkich obecnych kilka ciepłych słów na zakończenie spotkania. W „Wieczorze kolęd” wystąpili: Dominika Klimek, Patrycja Piwko, Zuzanna Domino, Katarzyna Janusz ( wokal ) ; Brayan Gwiżdż ( wokal i gitara ) ; Dominik Piwko ( saksofon ) ; Andrzej Pietrasz ( klawisze ). Uczniowie wcielili się również w różne role, tak więc Józefa i Maryję odgrywali Michał Kocór i Emilia Wilczewska. Nie zabrakło również aniołków, pastuszków czy Mędrców ze Wschodu. Mamy nadzieję, że ”Wieczór kolęd” wpisze się w tradycję naszej szkoły. Dziękujemy i zapraszamy za rok! Tekst oprac. Katarzyna Janusz z kl. IIG
22 grudnia 2016 r. - Jasełka
22 grudnia 2016 r. - JasełkaW klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadziły całą społeczność szkolną jasełka przygotowane przez klasy trzecie naszego gimnazjum. Na scenie zobaczyliśmy betlejemską szopkę i dekoracje nawiązujące do miejsca narodzin Jezusa, a wśród nich postaci w strojach z epoki. Wszystko misternie przygotowane cieszyło oko widzów, pobudzało do refleksji. Historia znana, powtarzana każdego roku. Czy może być w niej coś nowego, o czym nie wiemy? Czy cokolwiek może nas w niej zaskoczyć? W samej historii zapewne nie, ale w nas … na pewno. Wszak każdego roku wypełniamy historię o Narodzeniu Pańskim nową treścią, nowymi przeżyciami, doświadczeniami. To one wzbogacają nas, nasz odbiór Narodzin Boga w nas samych. A występ w wykonaniu najstarszych uczniów naszej szkoły wprawił uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój, zwłaszcza że zwieńczeniem uroczystości było złożenie wszystkim świątecznych życzeń oraz wspólne odśpiewanie znanej kolędy.
Zapraszamy do galerii.
Film z akademii.
22 grudnia 2016r. - Czytamy najmłodszym
„CZYTAMY NAJMŁODSZYM” to hasło akcji prowadzonej w naszej szkole w klasie „O” od października do grudnia przez bibliotekę szkolną. W każdy czwartek chętny uczeń bądź nauczyciel czytał uczniom klasy „O” wybraną przez siebie baśń, legendę.
Celem akcji było propagowanie wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły czytelnictwa.
22 grudnia 2016r. - Konkurs poetycki " Wiersz o bibliotece"
W naszej szkole został zorganizowany konkurs poetycki pt. „Wiersz o bibliotece”, celem którego było rozwijanie wyobraźni twórczej, zdolności i zainteresowań poetyckich wśród uczniów klas IV-VI. Jury nie miało łatwego zadania. Postanowiło przyznać II miejsce ex aequo Lilianie Małek za wiersz „Biblioteka to apteka” i Piotrowi Pileckiemu „ W świecie książek”, natomiast III miejsce zajął Bartłomiej Białas z wierszem „Biblioteka”. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, dyplomy, a uczestnicy słodką niespodziankę ufundowaną przez Sklepik szkolny. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach.

Tłumacz strony
Uczestniczymy

Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec

Koło Emerytów i Rencistów w Połomi


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2011, Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 1708911