17 Październik 2019
Nawigacja
Kontakt

Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
17 października 2019
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:551
Wczoraj:1,716
W tygodniu:6,053
W miesiącu:29,339
Razem:2503785
Losowe zdjęcia:Album:
2014-04-16 - Wielkanoc


Album:
2018-05-19 - Udział uczniów w konkursie GG Robot 2018


Album:
2016-06-02 - Wycieczka Krosno


Album:
2016-06-24 - Zakończenie roku szkolnego


Album:
2014-10-13 - Dzień Edukacji Narodowej
Nowa strona szkoły
Nowa strona szkołyOd 1 września 2018 została uruchomiona nowa strona internetowa szkoły. Znajduje się ona pod adresem https://sppolomia.gminaniebylec.pl/. Zapraszamy do odwiedzania nowej witryny w Internecie.
Dziennik Librus
Inne
19-20 czerwca 2018 r. - Wycieczka do Bochni i Oświęcimia
Rok szkolny 2017/201819 i 20 czerwca 2018 roku młodzież klas VI, VII, II i III gimnazjum pod opieką Panów: Konrada Podolskiego, i Pawła Bary oraz Pani Ewy Lew wzięła udział w wycieczce do Ciężkowic, Dębna, Nowego Wiśnicza, Bochni i Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu. Była to doskonała lekcja przyrody i historii. W Ciężkowicach uczniowie mieli okazję nie tylko zaobserwować wiele ciekawych form skalnych, poznać nietoperza Podkowca Małego, zasady zachowania się w rezerwacie przyrody ale i poznać związki tego miejsca z wielką postacią historii naszej ojczyzny Janem Ignacym Paderewskim na zasadzie zabawy zwanej questingiem. W Dębnie uczniowie przeszli szlakiem legend związanych z tym miejscem w trakcie spaceru po Ciężkowicach, gdzie dowiedzieli się między innymi dlaczego wokół takich miejsc nie wolno budować nowych budynków, jaki los spotykał córki szlachciców, które popełniły mezalians na czym polegają doroczne turnieje rycerskie o Złoty warkocz Tarówny, zobaczyli kaplicę grobową, poznali trasę starego traktu oraz zwiedzili niezniszczony zamek z ciekawie wyposażonymi wnętrzami. Nowy Wiśnicz przywitał naszych uczniów lekcją historii siedziby magnackiej – zamku obronnego, po czym uczniowie wzięli udział w niezwykłej lekcji alchemii średniowiecznej prowadzonej przez doświadczonego mnicha, gdzie między innymi dowiedzieli się jak alchemicy poszukiwali kamienia filozoficznego, odkrywali niewidzialne pismo i tworzyli własne perfumy. Na zakończenie wszystkich zamieniono w nietoperze, które miały okazję zwiedzić nieznane średniowieczne zakamarki zamku i miasteczka, zobaczyć jak wyglądają one z perspektywy nocnego nieba oraz obejrzeć z tej niezwykłej perspektywy życie średniowiecznych mieszkańców Nowego Wiśnicza.Ostatnim punktem dnia był zjazd do kopalni Bochnia gdzie w warunkach pięciogwiazdkowego hotelu uczniowie spędzili noc. Zanim jednak udali się na spoczynek, poznali historię kopalni soli i pracę górników, najodważniejsi zjeżdżali na kopalnianej zjeżdżalni a następnie, najwytrwalsi korzystali z dyskoteki i ogromnego boiska sportowego. Rankiem, odświeżeni snem udaliśmy się do Muzeum Zagłady Auschwitz. Niezwykłe było rzeczywiste zetknięcie się z tą straszliwą tragedią w realiach cmentarza ponad miliona zamęczonych ludzi – pozwoliło ono z innej perspektywy ocenić uczniom jak ocenić śmierć, tak płytko i lekceważąco traktowaną i promowaną w dzisiejszym świecie jako dobra zabawa gier internetowych i filmów. Podsumowując chciałabym podziękować wszystkim uczniom za godne zachowanie – zostali oni pochwaleni przez wszystkich przewodników – i dyscyplinę, która pozwoliła bardzo sprawnie zrealizować cały program wycieczki. Tekst opracowała Ewa Lew.
12 czerwca 2018 r. - Wycieczka do Bałtowa
12 czerwca 2018 r. - Wycieczka do Bałtowa12 czerwca uczniowie naszej szkoły z klas III – VI wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Droga nie była zbyt daleka wiec o 9 rano byli już na miejscu. Niestety Bałtów przywitał ich mocnym deszczem. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po Jura Parku z panem przewodnikiem, który opowiadał o zgromadzonych eksponatach. Rozmiary, dbałość o szczegóły z jaką przygotowane zostały dinozaury oraz sposób pokazania ich w otoczeniu zachwyciły słuchających. Wszyscy dzielnie maszerowali w deszczu pośród prehistorycznych gadów.
1 czerwca 2018 r. - Dzień zdrowej żywności
Rok szkolny 2017/20181 czerwca w naszej szkole po raz kolejny odbyła się prezentacja i degustacja zdrowych potraw przygotowanych przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Przekąski przyrządzone były głównie z owoców i warzyw. Wśród nich znalazły się koreczki, szaszłyki, sałatki, koktajle oraz mnóstwo pomysłowych i smacznych kompozycji owocowo - warzywnych. Każda klasa starała się przygotować coś innowacyjnego. Przedstawiciele klas opisali przyrządzone dania, przypominając zarazem jak ważne jest zdrowe odżywianie. Prezentacje przebiegły szybko i sprawnie, a po nich nastąpił najbardziej wyczekiwany moment- degustacja. Każdy miał okazję skosztować pysznych potraw. Nie zabrakło też życzeń dla wszystkich uczniów z okazji Dnia Dziecka.
23 maja 2018 r. - Sukcesy w Gminnym Konkursie Ortograficznym
Rok szkolny 2017/201823 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im Św. Rodziny w Lutczy odbył się V Gminny Konkurs Ortograficzny. Jego celem było rozbudzanie zainteresowań pięknem naszego języka ojczystego oraz kształcenie czujności i spostrzegawczości ortograficznej. Konkurs zawierał dwie części. W pierwszej uczniowie pisali dyktando, zaś druga miała charakter testu, w którym uczestnicy mieli za zadanie uzupełniać wyrazy zawierające trudności ortograficzne. Naszą szkołę reprezentował Kacper Wójcik z klasy II zajmując III miejsce oraz Daria Pszonka z klasy III zdobywając II miejsce.
Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć!
25 maja 2018 r. - Wizyta pszczelarza w naszym przedszkolu
25 maja 2018 r. - Wizyta pszczelarza w naszym przedszkoluNasze przedszkole odwiedził pszczelarz pan Jan Pawłowski. Dzięki Niemu mieliśmy okazję bliżej poznać zawód pszczelarza, a także zwyczaje pszczół. Z zachwytem oglądaliśmy pokazowy ul i byliśmy świadkami wygryzania się na świat pszczoły. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny w naszym przedszkolu, możliwość spróbowania tegorocznego miodu i pyłku kwiatowego, a także za twórcze warsztaty robienia świeczek z wosku pszczelego i piękne prezenty z wosku, które otrzymaliśmy na zakończenie zajęć. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!
22 maja 2018r. - Sukcesy uczniów w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY
Rok szkolny 2017/201815 marca odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny, w którym wzięło udział 32 uczniów: 29 uczniów szkoły podstawowej i 3 uczniów gimnazjum. Konkurs ma charakter jednorazowego testu, a jego atrakcyjność podnoszą: wspólna dla wszystkich krajów data jego przeprowadzenia oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów.

Z przyjemnością informujemy, że wynik bardzo dobry w tej edycji konkursu zdobył Ignacy Rość z kl. IV b, zaś wyróżnienie - Kacper Stanek, uczeń kl. VII. Chłopcom gratulujemy i życzymy wielu matematycznych sukcesów.

18 maja 2018 r - Udział uczniów w konkursie GG Robot 2018
18 maja 2018 r - Udział uczniów w konkursie GG Robot 2018W dniach 18-19 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły tj. Michał Kwiatkowski, Piotr Pilecki oraz Ignacy Rość uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie Budowy i Programowania Robotów GG Robot 2018 "Kosmiczna gorączka złota" organizowanym przez Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym i Szkołę Podstawową nr 2 w Leżajsku. W pierwszym dniu zawodów otrzymali 33,5 pkt za eliminacje i prezentacje własnego robota uzyskując 21 miejsce z ponad 30 drużyn z całego Podkarpacia. W dniu 19 maja 2018 r uczestniczyli w rozgrywkach drużynowych awansując na 18 miejsce w całej kwalifikacji. Po zakończonych zawodach w Leżajsku udali się do Rzeszowa jako widzowie Międzynarodowych Zawodów Robotów 2018 "Robo~motion" . Tam z fascynacją obserwowali zmagania robotów.
Zapraszamy do galerii.
17 maja 2018 r. - Konsultacje pedagogiczne
Rok szkolny 2017/201817 maja 2018r. w godz. 16.00 - 18.00 w Szkole Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi odbędą się indywidualne konsultacje pedagogiczne nauczycieli z rodzicami. Serdecznie zapraszamy!
11 maja 2018 r. - Udział w IV edycji maratonu dla przedszkolaków Sprintem do maratonu
11 maja 2018 r. - Udział w IV edycji maratonu dla przedszkolaków Sprintem do maratonuPrzedszkolaki z grupy "00" wzięły udział w IV edycji ogólnopolskiego projektu - Sprintem do maratonu. Projekt ten ma na celu popularyzowanie wśród dzieci zdrowego stylu odżywiania oraz zachęcanie do aktywności fizycznej. Maluchy po rozgrzewce i otrzymaniu numerów startowych, ustawiły się na starcie i przebiegły w parach wyznaczony dystans. Następnie każdy przedszkolak wypił kubek własnoręcznie przygotowanego soku jabłkowego. Na pamiątkę maratonu uczestnicy dostali medale i dyplomy.
3 maja 2018r. - Udział uczniów w IV Jarmarku Niebyleckim
3 maja 2018r. - Udział uczniów w IV Jarmarku NiebyleckimJan Kochanowski w „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” opisał taniec w następujący sposób:

„Postępujmyż tedy krokiem,
Aleć nie masz, jako skokiem.
Skokiem taniec najsnadniejszy,
A tym jeszcze pochodniejszy,
Kiedy w bęben przybijają,
Samy nogi prawie drgają.”


Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi zaprezentowali podczas IV Jarmarku Niebyleckiego krakowiaka narodowego. Choreografia zawierała cwał krakowski, krok kulawy oraz figurę młynek. Tancerze zaprezentowali oryginalne stroje z okolic Bronowic. Tancerki wystąpiły w kwiecistej spódnicy z fartuchem i aksamitnym gorsecie. Ich głowę zdobił wianek ze wstążkami. Z kolei tancerze wystąpili w płóciennych portkach, kaftanie z granatowego sukna i pasie zdobionym brzękadłami.
Zapraszamy do galerii.


27 kwietnia 2018r. - KONKURS RECYTATORSKI "WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO"
27 kwietnia 2018r. - KONKURS RECYTATORSKI "WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO"27 kwietnia odbył się Konkurs recytatorski pod hasłem "WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO". Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych w 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury, promocja talentów. 11uczniów wzięło w nim udział.
Uczestnicy prezentowali wysoki poziom, więc jury nie miał łatwego zadania. I miejsce zajęła K. Rędziniak z kl. VII, II ex aequo M. Mucha z IV a i W. Kawalec z kl. VII. III miejsce M. Stanek kl. VI i K. Bosek z kl. V. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu.
Zapraszamy do galerii.
27 kwietnia 2018r. - Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Rok szkolny 2017/201827.04.2018r , z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 maja, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. IV pod kierunkiem wychowawcy - E. Caban. Całość ubarwiały pieśni patriotyczne w wykonaniu czwartaków i uczennicy kl. VII , Ani Karnas.Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Treści montażu słowno- muzycznego przedstawiały najważniejsze wydarzenia i postacie związane z uchwaleniem Konstytucji 3 maja i wyjaśniały dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polaków. Dzień, który zakorzenił się w świadomości narodowej i patriotycznej. 3 maja – to radosne święto, dlatego też powinniśmy cieszyć się , że jesteśmy Polakami z ciekawą historią i tradycją. Powinniśmy mówić o Polsce i dbać o to, by móc później przekazać młodszemu pokoleniu , doniosłość ważnych chwil z naszej przeszłości. Niech przesłaniem dla nas wszystkich będzie cytat z pieśni patriotycznej , którą śpiewały dzieci ; … ,, Nie wstydźmy się kochać Polski, nie mówmy o Niej tylko od święta … ginęli za wolność ludzie, musimy o tym zawsze pamiętać .’’
27 kwietnia 2018r. - ,, OD KOŚCIUSZKI DO PADEREWSKIEGO. DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI"
Rok szkolny 2017/2018
27.04.2018r. w Szkole Podstawowej w Połomi odbyło się spotkanie z p. Maciejem Rędziniakiem, pracownikiem IPN w Rzeszowie na temat ,, Od Kościuszki do Paderewskiego. Drogi do niepodległości’’ . Wykład przybliżał uczniom klas IV –VII SP i gimnazjalistom, najważniejsze wydarzenia związane z walką Polaków o wolną i suwerenną Ojczyznę. Pan Maciej rozpoczął prelekcję,od ukazania tragedii narodowej ,jaką były 3 rozbiory Polski . Podkreślił ważność Konstytucji 3 maja dla naszego państwa , a następnie przedstawił rys historyczny walk o niepodległość Polski ; powstanie kościuszkowskie, listopadowe , styczniowe. Bardzo barwnie opowiedział o walkach ,,Orląt lwowskich” w obronie Lwowa. Pan Maciej podkreślił ogromny patriotyzm ojców wolności takich jak ; Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski, Józef Haller. Zasługi naszych przodków są wielkie, bo dzięki własnemu wysiłkowi i poczuciu patriotyzmu , wywalczyli nam niepodległość. Ten piękny i wartościowy wykład , nie tylko pogłębiał wiedzę uczniów ale także uczył patriotyzmu wobec naszej Ojczyzny.Tłumacz strony
Uczestniczymy
Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec

Koło Emerytów i Rencistów w Połomi


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2017, Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 2503785