22 Grudzień 2014
Nawigacja
Kontakt

Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Odliczamy
Wakacje za:

Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
22 grudnia 2014
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:114
Wczoraj:425
W tygodniu:114
W miesiącu:15,951
Razem:1354962
Powitanie

27 listopada 2014 r. - Andrzejki
27 listopada 2014 roku (czwartek) cała szkoła świętowała Andrzejki. Uczniowie z przedszkola i klas 0-3 mogli spędzić ten dzień w gronie klasowym. Dzieci brały udział w przeróżnych zabawach przygotowanych przez dziewczyny z klasy 3 gimnazjum - najmłodsi mogli odkryć tajemnice swojej przyszłości poprzez zjedzenie ciasteczek z wróżbami czy lanie wosku przez dziurkę od klucza. Dzieci mogły też dowiedzieć się, które z nich szybciej się ożeni bądź wyjdzie za mąż, przy okazji poznając imiona swoich przyszłych sympatii. Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w dyskotece andrzejkowej, która odbyła się w godzinach 15-17 na dużej sali gimnastycznej. Organizatorzy dyskoteki zapewnili im świetną rozrywkę, urządzając zabawy z krzesełkami czy przebieraniem się. Gimnazjaliści świętowali Andrzejki w godzinach 17-20. Uczniowie nie chcieli brać udziału w żadnych zabawach - wszyscy woleli tańczyć. Każdy gimnazjalista spędził ten czas na parkiecie i nie było nikogo, kto był niezadowolony z przebiegu dyskoteki. Organizatorom dyskoteki dziękujemy i życzymy im organizacji dalszych, równie udanych imprez szkolnych. Tekst opracował Eryk Długosz - uczeń klasy III gimnazjum.
18 listopada 2014 r. - Gminne eliminacje konkursu "Literatura i Dzieci"
18 listopada 2014 r. - Gminne eliminacje konkursu "Literatura i Dzieci"18 listopada 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu odbyły się gminne eliminacje konkursu "Literatura i Dzieci" - ph. "Czasem słońce, czasem deszcz". Tegoroczna tematyka dotyczyła wszystkiego co piękne i radosne, a także szare i smutne w naszym życiu, ukazane w twórczości znaczących i wybitnych autorów. Naszą szkołę w kategorii recytacji reprezentowali: Liliana Małek i Adrian Domaradzki z klasy IV, Patrycja Zamorska z klasy III, Martyna Domaradzka z klasy II. Piosenkę "Kolorowy deszcz" zaprezentowała uczennica klasy Ia Oliwia Pasternak. Jury przyznało wyróżnienie Martynie Domaradzkiej.
Tego dnia odbyło się także rozdanie nagród w kategorii prac plastycznych. Prace Katarzyny Józefczyk z klasy IV, Amelii Wiśniowskiej i Magdaleny Stachury z klasy V oraz Michaliny Krok z klasy VI zostały nagrodzone przez Komisję Konkursową i zakwalifikowane do etapu rejonowego.
Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Więcej na stronie...Link
13 listopada 2014 r. - Wyróżnienie w XI Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. ,, Święty Hubert -wzorem społecznego ekologa"
13 listopada 2014 r. - Wyróżnienie w  XI Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. ,, Święty Hubert -wzorem społecznego ekologa" Uczennica klasy IV , Liliana Małek otrzymała wyróżnienie w XI Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. "Święty Hubert -wzorem społecznego ekologa". Konkurs organizowany był pod patronatem Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie, Burmistrza Głogowa Małopolskiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 13 listopada 2014 r Zespole Szkół w Pogwizdowie Nowym. Gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów. Galeria Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym
12 listopada 2014 r. - Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości
12 listopada 2014 r. - Uroczysta akademia z okazji Święta NiepodległościW środę 12 listopada uczniowie Zespołu Szkół w Połomi uczestniczyli w uroczystej akademii, podczas której wysłuchali wierszy, pieśni i opowiadań ukazujących historię odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Gimnazjaliści z klasy I b i III zaprosili wszystkich obecnych na swoistą lekcję historii, podczas której przypomnieli, że 11 listopada 1918 roku to data znacząca dla naszego narodu. Uczniowie swoim występem złożyli hołd wdzięczności tym, co zmarli za Ojczyznę. Im to bowiem zawdzięczamy wolność, polską mowę w szkole i to, że o niewoli narodowej dowiadujemy się tylko z ksiąg historii.
4 listopada 2014 r. - Zaproszenie uczniów szkoły podstawowej do udziału w szkolnym konkursie matematycznym
4 listopada 2014 r. - Zaproszenie uczniów szkoły podstawowej do udziału w szkolnym konkursie matematycznymZapraszamy uczniów klas V i VI szkoły podstawowej do udziału w szkolnym konkursie "MISTRZ MATEMATYKI". Regulamin konkursu w załączeniu. Życzymy powodzenia!!!
3 listopada 2014 r. - Konkurs "Wiersze o jesieni" w klasie "0"
3 listopada 2014 r. - Konkurs "Wiersze o jesieni" w klasie "0"3 listopada w klasie "0" odbył się konkurs "Wiersze o jesieni". Dzieci zaprezentowały utwory związane z obecną porą roku. I miejsce ex aequo zajęli Maja Białek i Bartosz Strzępek, II miejsce ex aequo Wiktoria Wiśniowska i Aleksandra Szela, III miejsce zajął Dawid Domaradzki. Wyróżnienia: Oskar Masłok, Laura Dulińska, Nikola Strzępek i Wiktoria Oślizło. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki.
29 października 2014 r. - Wyjazd do teatru
Rok szkolny 2014/201529 października uczniowie klas 4- 6 szkoły podstawowej byli w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Okazja do odwiedzin była inscenizacja najsłynniejszej powieści Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza. Tę nieustająco lubianą przez młodzież, a zwłaszcza dziewczęta historię mogliśmy obejrzeć w formie musicalu wyreżyserowanego przez Jana Szurmieja. Naszym uczniom też podobała się opowieść o Ani Shirley jej życiu i perypetiach. Nieobojętny był też sam klimat teatru, do którego chętnie wybiorą się kolejny raz.
25 października 2014 r. - Nagrody w Ogólnopolskim Konkursie "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa"
25 października 2014 r. - Nagrody w Ogólnopolskim Konkursie "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa"25 października 2014 r. w Przemyślu odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa”, którego hasłem przewodnim było „Świętość Jana Pawła II – moją drogą do świętości”. Patronat nad konkursem objął Podkarpacki Kurator Oświaty, Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek oraz Prezydent Miasta Przemyśla. W wydarzeniu tym brali udział uczniowie naszej szkoły, którzy znaleźli się w gronie laureatów. I tak: II miejsce w konkursie literackim w kategorii gimnazjów zajął Mateusz Górczany z klasy III, II miejsce w konkursie literackim w kategorii szkół podstawowych zajęła Karolina Sikora z klasy VI, III miejsce w konkursie plastycznym w kategorii gimnazjów zajęła Dominika Klimek z klasy II, zaś wyróżnienie w konkursie plastycznym w kategorii szkół podstawowych otrzymała Katarzyna Józefczyk z klasy IV. Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
21 października 2014 r.- XXI Festiwal Piosenki Różnej
21 października 2014 r.- XXI Festiwal Piosenki Różnej21 października uczennice naszej szkoły: Gabriela Fularz z kl. Ia, Julia Pietrzyk z kl.b, Marlena Stanek z klasy III, Patrycja Wolska z kl. V szkoły podstawowej oraz uczennice gimnazjum: Kinga Kręcidło i Ewa Białek z kl. III prezentowały swoje zdolności wokalne uczestnicząc w XXI Festiwalu Piosenki Różnej, który odbył się w Niebylcu. Zorganizowana impreza muzyczna nie tylko popularyzowała śpiew i piosenki, ale również integrowała uczniów z terenu naszej gminy. Jury, po wysłuchaniu wszystkich utworów przyznało wyróżnienia Kindze Kręcidło oraz Patrycji Wolskiej. Każdej uczestniczce serdecznie gratulujemy talentów, a nagrodzonym- zdobytych sukcesów!
Zapraszamy do galerii.
17 października 2014 r. - Spotkanie z przedstawicielem IPN
17 października 2014 r. - Spotkanie z przedstawicielem IPN17 października 2014 r. odbyła się w naszej szkole prelekcja dotycząca okupacji sowieckiej. Pracownik IPN , pan Maciej Rędziniak przybliżył uczniom fakty i wydarzenia dotyczące losów Polaków, którym okupant zgotował prawdziwą gehennę. Szczególną uwagę zwrócił na najbardziej represyjną formę okupacji sowieckiej – deportacje ludności polskiej na Syberię, Kazachstan i innych miejsc ZSRR. Prelekcja poparta była archiwalnymi zdjęciami.
13 października 2014 r - Dzień Edukacji Narodowej
13 października 2014 r - Dzień Edukacji Narodowej„ Bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata” (J. Ficowski)
13 października 2014roku o godzinie 13.00 w Zespole Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodzonego 14 października Święta Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, witając serdecznie wszystkich nauczycieli oraz zaproszonych gości, nauczycieli emerytów, którzy nie tak dawno pracowali w naszej szkole. Następnie uczniowie klasy Ia gimnazjum zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, w którym oprócz życzeń i dedykacji dla poszczególnych nauczycieli, nie zabrakło humorystycznych scenek z życia szkoły. Na koniec uczennica kl. IV – Anna Karnas dała mini koncert, grając na skrzypcach piosenki: „Owczarz” i „Zielony mosteczek”. Przedstawiciele Samorządu szkolnego złożyli życzenia wszystkim nauczycielom z okazji ich Święta oraz wręczyli kwiaty.
Dopełnieniem uroczystego nastroju była scenografia, którą przygotowała absolwentka naszej szkoły Justyna Dziura.
Zapraszamy do galerii.

9 października 2014 r. - Gminny Konkurs "Jan Paweł II w poezji i w piosence"
9 października 2014 r. - Gminny Konkurs "Jan Paweł II w poezji i w piosence"9 października w Szkole Podstawowej im. Św. Pelczara w Jaworniku odbył się już X Gminny Konkurs „Jan Paweł II w poezji i w piosence”. Wszyscy radowali się z faktu, że nasz wielki Rodak wszedł do grona świętych. W wierszach i piosenkach dzieci wyrażały swoją wdzięczność Janowi Pawłowi II za Jego święte życie, umiłowanie Boga i człowieka. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów. Wszyscy pięknie zaprezentowali swoje wiersze, ale szczególną uwagę Jury zwróciła uczennica z klasy II- Martyna Domaradzka, której przyznano pierwsze miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
7 października 2014 r. - Pasowanie klas pierwszych
7 października 2014 r. - Pasowanie klas pierwszychWe wtorek 7 października w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej w wykonaniu pierwszoklasistów, w czasie której przeszli swój pierwszy w życiu egzamin - ,,Egzamin na ucznia”. Wszyscy zdali go celująco. Następnie uczniowie złożyli uroczysty tekst ślubowania, w którym obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, po czym zostali pasowani dużym ołówkiem przez panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie do społeczności szkolnej. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez swoich rodziców. Ten uroczysty dzień na pewno na długo zostanie w pamięci pierwszaków.
1- 4 października 2014 r. - Bieszczadzki rajd
1- 4 października 2014 r. - Bieszczadzki rajdW dniach 1 – 4 października 2014 roku grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem brała udział w XXXVII Wojewódzkim Zlocie Młodzieży PTSM w Bieszczadach. O godz. 7.30 wyjechaliśmy z Połomi , by dotrzeć do schroniska w Stuposianach przed południem. Po zakwaterowaniu wraz z grupą z Niebylca, Gwoźnicy Górnej i Iwonicza wyruszyliśmy w pieszą wędrówkę wiodącą na Połoninę Caryńską. Nie było łatwo, ale piękne widoki wynagradzały podjęty trud. Kolejnego dnia mieliśmy zdobywać Tarnicę. Jednak deszczowa pogoda zmusiła nas do zmiany planów. Poszliśmy pieszo do zagrody żubrów w Mucznem. Tu mogliśmy spotkać się oko w oko z żyjącymi na tym terenie żubrami. Pani Dorota, pracownik BPN, opowiedziała nam bardzo interesująco o życiu tych zwierząt. To była wartościowa lekcja. W piątek musieliśmy opuścić schronisko w Stuposianach i dotrzeć do schroniska w Lesku. W czasie drogi zatrzymaliśmy się w Ustrzykach Dolnych, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze. Pan przewodnik wprowadził nas w świat bieszczadzkiej przyrody. Szczególnie zainteresowały nas eksponaty zwierząt, okazy roślin oraz minerałów. Po południu dotarliśmy do Leska. Tu szybkie zakwaterowanie, obiad i udział w konkursach. Następnego dnia okazało się, że zdobyliśmy dwie nagrody: III miejsce w konkursie ekologicznym i III miejsce w konkursie na prezentację multimedialną. To był nasz pierwszy udział w zlocie, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów wyruszymy na bieszczadzkie szlaki.
Zapraszamy do galerii.
29 września 2014 r. - Ósma rocznica nadania szkole imienia
29 września 2014 r. - Ósma rocznica nadania szkole imienia29 września 2014 roku w szkole miało miejsce ważne wydarzenie. Obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania imienia naszej szkole. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie II klasy gimnazjum.
Jak występujący powiedzieli, jesteśmy dumni, że naszej pracy patronuje kardynał Stefan Wyszyński. Możemy uczyć się od niego odpowiedzialności wobec siebie, drugiego człowieka i naszej Ojczyzny. Chcielibyśmy być godnymi uczniami naszego Patrona. Poprzez swoją postawę, zaangażowanie w życie szkoły i społeczeństwa, pragniemy przekazać Jego credo jak największej liczbie osób. Będziemy się starali propagować wartości cenne w każdym czasie: miłość, dobroć i sprawiedliwość. Tekst opracowała dr Joanna Rożek - Oślizło.
Losowe zdjęcia:Album:
2011-06-03 - Zakończenie projektu klasa I SP


Album:
2010-06-30 - Zajęcia Grupy Zabawowej


Album:
2009-02-15 - Wiejskie Przedszkolaki Mądrzejsze Dzieciaki


Album:
2008-12-17 - Pyza po polskich drogach
Klasa I
Klasa I
Album:
2010-02-06 - Dzień Babci i Dziadka
Tłumacz strony
Losowa fotografia
Uczestniczymy

Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2011, Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 1354962