28 Maj 2015
Nawigacja
Kontakt

Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Odliczamy
Wakacje za:

Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
28 maja 2015
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:123
Wczoraj:714
W tygodniu:1,410
W miesiącu:8,085
Razem:1416281
26 maja 2015 r. - Sukces Liliany Małek w II Ogólnopolskim Konkursie Młodych Twórców "Kardynał Stefan Wyszyński - patron ważnych spraw"
Miło nam poinformować, że Liliana Małek, uczennica klasy czwartej szkoły podstawowej, zajęła I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Młodych Twórców "Kardynał Stefan Wyszyński - patron ważnych spraw" w kategorii "Wiersz". Konkurs ten zorganizowany został przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu. Lilianie gratulujemy i mamy nadzieję, że nadal będzie rozwijać swój talent literacki!
07 maja 2015 r. - Podsumowanie Konkursu Informatycznego 2015
07 maja 2015 r. - Podsumowanie Konkursu Informatycznego 20157 maja w Zespole Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi odbył się II etap Konkursu Informatycznego 2015 dla szkół podstawowych. W etapie szkolnym, który miał miejsce 9 kwietnia 2015 r., spośród 93 uczestników konkursu z 13 szkół podstawowych do etapu drugiego zakwalifikowało się 26 osób. W drugim etapie konkursu uczestnicy zmagali się z pisemnym testem wiedzy teoretycznej oraz mieli do rozwiązania indywidualnie zadania praktyczne na komputerach. Konkurs odbywał się w nowoczesnej pracowni komputerowej. Po wykonaniu zadań przy komputerach uczniowie udali się na poczęstunek, natomiast komisja konkursowa oceniała wyniki prac i wytypowała następujących zwycięzców:
I miejsce – Bartłomiej Kozak, SP Gwoźnica Górna,
II miejsce – Krystian Kut, SP Nowa Wieś,
III miejsce – Bartosz Sękowski, SP Godowa,
III miejsce – Wojciech Stawarz, SP Lutcza.
Nagrody i dyplomy wręczyła Pani Dyrektor Barbara Bosek. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów. Więcej informacji można znaleźć na stronie konkursu.
5 - 6 maja 2015 r. - Wycieczka do Ciężkowic, Bochni, Oświęcimia.
W dniach 5,6 maja (wtorek i środa) 2015 roku 51 uczniów Zespołu Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi pod opieką pań: Barbary Drozdowskiej, Anny Telesz, Jolanty Telesz, i Ewy Lew wzięło udział w dwudniowej wycieczce krajoznawczo - edukacyjnej. Wycieczka wyruszyła przed godziną piątą rano z Połomi, aby zdążyć na spotkanie z przewodnikiem rezerwatu Kamienne Miasto w Ciężkowicach. Poznaliśmy nie tylko wiele wspaniałych legend dotyczących tego magicznego miejsca, ale również rys historyczny i wielkie postaci pracujących na rzecz rozwoju tej arcyciekawej okolicy, nie wspominając o możliwości podziwiania wspaniałych skał. Uczniowie najbardziej zaangażowani w słuchanie i znający odpowiedzi na pytania przewodnika otrzymali drobne nagrody . Następne etapy to zamki w Dębnie i w Nowym Wiśniczu. Zamek Dębno to miejsce, gdzie można podziwiać drobiazgowo odtworzone szczegóły wyposażenia zamku takie jak kuchnia, spiżarnia, lochy zamkowe czy komnaty gościnne, saloniki i buduary oraz zamkową Białą Damę. Zamek w Nowym Wiśniczu - można tu podziwiać ogrom murów zamkowych oraz ogrom prac rekonstrukcyjnych wykonanych po jego całkowitym prawie zniszczeniu. Kolejne miejsce warte wspomnienia to skansen: Wioska VI Oraczy, gdzie znajdują się rekonstrukcje różnych typów chat od czasów średniowiecznych, od warzelni soli, chaty kowala, zielarki, rolnika, ziemianki, do chaty cieśli, tkacza i garncarza. Piękna pogoda towarzysząca nam przez cały dzień zachęcała do wykorzystania ostatnich chwil na świeżym powietrzu przed zjazdem do Kopalni Soli Bochnia, gdzie po kolacji korzystaliśmy ze wspaniałej wycieczki ilustrowanej obrazami multimedialnymi, przejażdżki kolejką podziemną, zjeżdżalni, boiska sportowego i dyskoteki (okazało się, że na tą formę nie było zbyt wielu chętnych). Następnego dnia po śniadaniu odwiedziliśmy krótko Wadowice – miasto rodzinne Św. Jana Pawła II i udaliśmy się do Auschwitz. Nikt chyba nie zaprzeczy, że wrażenie jakie wywarła wizyta w tym miejscu nie zatrze się w pamięci na długo. Jestem również przekonana, że wizyty w takich miejscach są jedynym sposobem na przekonanie młodego pokolenia o realności tej części naszej historii i zachętą do dalszego jej poznawania. Opracowała: Ewa Lew
4 maja 2015 r. - Akademia z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
4 maja 2015 r. - Akademia z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja3 maja 1791 roku Sejm Rzeczypospolitej Obojga Narodów uchwalił Ustawę Rządową - Konstytucję. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną spisaną konstytucją. W dniu 4 maja z okazji Rocznicy Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klasy IV zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który był oddaniem hołdu twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych. Dodatkowym atutem było wykonanie przez uczennice klasy IV kilku utworów muzycznych na: skrzypcach, flecie poprzecznym i keyboardzie.
3 maja 2015 r. - I Jarmark Niebylecki
Dnia 3 maja 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum, pod opieką pani dyrektor Barbary Bosek oraz pana Konrada Podolskiego, wzięli udział w I Jarmarku Niebyleckim. Podczas uroczystej mszy naszą szkolę reprezentował sztandar trzymany przez przedstawicieli naszego gimnazjum. Po mszy złożone zostały kwiaty przy pomniku. Najważniejszym wydarzeniem był jednak przemarsz naszych uczniów po ulicy. Przebrani byli oni w szlacheckie stroje wypożyczone specjalnie na tę okazję. W wydarzeniu wzięło udział wiele szkół z gminy Niebylec, jednak to nasi uczniowie wzbudzili szczególne zainteresowanie, zarówno wśród reszty uczestników pochodu, jak i widzów. I Jarmark Niebylecki przebiegł bardzo dobrze. Był on bardzo interesującą formą spędzenia wolnego czasu dla naszych podopiecznych. Tekst opracowali Mateusz Górczany i Eryk Długosz - uczniowie klasy III gimnazjum.
25 kwietnia 2015 r. - Spotkanie z przedstawicielem IPN
25 kwietnia 2015 r. - Spotkanie z przedstawicielem IPN25 kwietnia 2015 roku odbyła się w naszej szkole prelekcja na temat wydarzeń historycznych związanych ze zbrodnią NKWD , masowym mordzie polskich oficerów wziętych do niewoli radzieckiej, rozstrzelanych i pogrzebanych w lesie katyńskim. Prelekcję popartą materiałami archiwalnymi, przygotował przedstawiciel IPN w Rzeszowie pan Maciej Rędziniak. Młodzież mogła pogłębić swoją wiedzę na temat zbrodni, która przez lata istnienia komunizmu była tematem zakazanym.
20 kwietnia 2015 r. - Konkurs plastyczny "Moje zwierzątko domowe" w klasie"0"
20 kwietnia 2015 r. - Konkurs plastyczny "Moje zwierzątko domowe" w klasie"0"20 kwietnia przedszkolaki poznały wyniki klasowego konkursu plastycznego "Moje zwierzątko domowe". Zadaniem dzieci było przedstawienie w dowolnej formie plastycznej swojego pupila. Dostarczone prace wyróżniały się pomysłowością oraz techniką wykonania. I miejsce zajął Bartuś Strzępek, II miejsce Ola Szela, III miejsce Wiktoria Wiśniowska. Wyróżnienia: Ola Gwiżdż i Maja Białek. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
15 kwietnia 2015 r. - II miejsce w Gminnym Konkursie Inscenizacji o Zdrowiu
Rok szkolny 2014/2015Tegoroczna, XI edycja Gminnego Konkursu Inscenizacji o Zdrowiu, mająca miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu, odbywała się pod hasłem „Zdrowe życie- piękny świat”. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy III naszej szkoły, prezentując inscenizację pt. „Rady wróżki Dobrej Rady”. Było to przedstawienie edukacyjne o charakterze prozdrowotnym, przekazujące oprócz walorów artystycznych wiele mądrych i życiowych morałów. Jury przyznało naszej grupie II miejsce. Gratulujemy młodym artystom aktorskich talentów i życzymy licznych dalszych sukcesów. Dziękujemy również organizatorom, za miłe przyjęcie i przekazane nagrody.
14 kwietnia 2015 r. - II miejsce w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej
14 kwietnia 2015 r. - II miejsce w Gminnym Turnieju Wiedzy PożarniczejDnia 14.04.2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Wiedzy Pożarniczej na etapie gminnym. Gimnazjaliści wraz z uczniami szkoły podstawowej (klasa czwarta, piąta, szósta) pod opieką pana Konrada Podolskiego wyjechali do Domu Strażaka w Niebylcu, gdzie miał się odbyć turniej. Konkurs miał dwa etapy. Pierwszy z nich składał się z testu pisemnego. Następnie trójka uczniów z gimnazjum i szkoły podstawowej, którzy zdobyli największą liczbę punktów, kwalifikowała się do etapu ustnego. Na jego podstawie miał zostać wyłoniony zwycięzca, który zarazem będzie reprezentował gminę na poziomie powiatowym. Michał Krok- uczeń II klasy gimnazjum, jako jedyny z naszej szkoły zakwalifikował się do etapu ustnego i w rezultacie zajął drugie miejsce w całym turnieju. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody, a pozostali drobne upominki pocieszenia. Gratulujemy laureatowi i życzymy dalszych sukcesów. Tekst opracowała Patrycja Rędziniak - uczennica klasy II gimnazjum.
10 kwietnia 2015 r. - Występ teatru lalek BAJKA
10 kwietnia 2015 r. - Występ teatru lalek BAJKA 10 kwietnia naszą szkołę odwiedził objazdowy teatr lalek BAJKA. Stanowi go zespół młodych i kreatywnych ludzi lubiących pracę z dziećmi. Teatr pracuje na własnych scenariuszach w swej ofercie zawiera przedstawienia obrazujące legendy, baśnie oraz bajki mające przesłania wychowawcze i profilaktyczne. Ich bajki nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą młode pokolenie. W bajce ”Cenne rady” którą zaprezentowali w naszej szkole została poruszona tematyka zagrożeń na ulicy, przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz gdzie szukać pomocy, jeśli brak obok rodziców lub opiekunów. Przestrzegała również aby nie ufać obcym, nie nawiązywać z nimi znajomości, nie przyjmować od nich prezentów. Akcja rozgrywała się w chatce u Kozy i Kózki, w lesie oraz w pobliżu drogi.
30 marca 2013 r. - Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych.
30 marca 2013 r. - Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych.30 marca 2013 r. uczniowie gimnazjum przygotowali akademię z okazji Świąt Wielkanocnych.
W akademii udział wzięli uczniowie klasy II gimnazjum pod opieką pani Małgorzaty Nogaj, pani Marty Rusinek oraz pana Pawła Bary. Grę naszych szkolnych aktorów uświetniły pieśni świąteczne w wykonaniu uczni ów kl. III gimnazjum. Pantomima, którą zaprezentowali uczniowie, opowiadała o pokusach jakie czyhają na młodych ludzi i o problemach, z którymi zmaga się młodzież. Odrzucenie i nienawiść to uczucia, które na dobre zastępują przyjaźń i dobroć we współczesnym świecie. Apel miał na celu pokazanie nam jakie wartości liczą się w naszym życiu - miłość i prawda. Scenka nawiązywała do Świąt Wielkanocnych pokazując, jak idealny jest to moment na Zmartwychwstanie Jezusa w naszych sercach. Uczniowie przygotowali także prezentację multimedialną, poprzez którą przypomnieli historię, znaczenie oraz symbolikę Krzyża Świętego w dzisiejszych czasach jak i na przestrzeni ubiegłych stuleci. Na zakończenie inscenizacji wyrecytowany został wiersz Reginy Sobik pt: „Zobaczyć Boga”, a przewodnicząca szkoły złożyła życzenia świąteczne Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i wszystkim zgromadzonym.
30 marzec 2015 r. - Najlepsi z najlepszych
30 marzec 2015 r. - Najlepsi z najlepszychNajlepsi z najlepszych - zobacz więcej...
30 marca 2015 r. - Podsumowanie szkolnego konkursu matematycznego dla uczniów klas V i VI "Mistrz matematyki"
Rok szkolny 2014/201530 marca 2015 r. podczas uroczystego apelu ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu matematycznego dla uczniów klas V – VI szkoły podstawowej „Mistrz matematytki”. Celem konkursu było: popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów, doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia uczniów. Konkurs składał się z dwóch etapów. Etap pierwszy trwał od 4 listopada 2014 r. do 15 marca 2015 r. Uczniowie, którzy wyrazili chęć udziału w konkursie, na początku każdego tygodnia otrzymywali zestaw 3 zadań, na rozwiązanie którego mieli termin nie dłuższy jak tydzień. Za każde zadanie otrzymywali stosowną liczbę punktów, która sumowana była przez cały okres trwania konkursu. 6 uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów, przeszło do etapu drugiego, który odbył się 26 marca 2015 r. Uczniowie rozwiązywali zestaw zadań, których zakres i tematyka była zbliżona do zadań rozwiązywanych podczas etapu I. A oto wyniki: I miejsce – Emilia Musiał, II miejsce – Kamila Rak, III miejsce – Karolina Sikora, wyróżnienie – Klaudia Tatara, Anna Pilecka i Patrycja Fularz. Zwycięzcy konkursu i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
23 marca 2015 r. - VIII Gminny Konkurs Matematyczny
23 marca 2015 r. - VIII Gminny Konkurs Matematyczny23 marca 2015 roku w naszej szkole odbył się już VIII Gminny Konkurs Matematyczny, w którym wzięli udział uczniowie klas II i III szkół podstawowych z naszej gminy. Celem konkursu było: rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań i umiejętności matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia i poprawnego formułowania wniosków. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników. Z klasy drugiej nagrody zdobyli: I miejsce - Maciej Kąkol ze SP im. Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej, II miejsce - Martyna Marszałek ze SP im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu, III miejsce - Magdalena Szostak ze SP im. Św. Józefa Pelczara w Jaworniku. Z klasy trzeciej I miejsce zdobyło trzech uczniów: Marcin Korab ze SP Imienia Świętej Rodziny w Lutczy, Miłosz Strzała ze SP im. Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej i Piotr Pilecki z naszej szkoły. II miejsce - Wiktoria Dudzińska ze SP im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu, III miejsce - Tymoteusz Magiera ze SP w Gwoźnicy Dolnej. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Sklepik Szkolny. Za możliwość zakupienia upominków serdecznie dziękujemy. Wszystkim uczestnikom i opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorzy konkursu: Barbara Borkowska-Wójcik, Celina Czurczak, Monika Mięsowicz, Krystyna Szela.
20 marca 2015 r. - Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Poezji Recytowanej i Śpiewanej "Pamiętamy"
Dnia 20 marca bieżącego roku odbył się GMINNY KONKURS POEZJI RECYTOWANEJ I ŚPIEWANEJ „PAMIĘTAMY” z okazji zbliżającej się rocznicy kanonizacji Jana Pawła II, organizowany przez GOK w Niebylcu. Naszą szkołę w recytacji reprezentowała dwójka gimnazjalistów: Martyna Pięciak i Damian Krupski z klasy Ia. Uczestnicy konkursu prezentowali dwa utwory poetyckie: jeden Jana Pawła II i dowolny wiersz o tematyce religijnej. Wyróżnienie otrzymał Damian. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.
Losowe zdjęcia:

kl I
kl I
Album:
2011-02-07 - Dzień Babci i Dziadka 2011


Album:
2011-10-13 - Dzień Edukacji Narodowej


Album:
2011-11-27 - Wycieczka do Karpackiej Troi


Album:
2013-05-18 - Park linowy


Album:
2013-05-18 - Park linowy
Tłumacz strony
Losowa fotografia
Uczestniczymy

Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2011, Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 1416281