18 Październik 2017
Nawigacja
Kontakt

Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Odliczamy
Wakacje za:

Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
17 października 2017
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:3
Wczoraj:262
W tygodniu:521
W miesiącu:5,216
Razem:1811077
Losowe zdjęcia:Album:
2015-06-16 - Wycieczka Sandomierz i Góry Świętokrzyskie


Album:
2017-05-15 - Wycieczka do Wrocławia


Album:
2015-06-16 - Wycieczka Sandomierz i Góry Świętokrzyskie


Album:
2017-07-23 - Zakończenie roku szkolnego


Album:
2009-12-20 - Zdjęcia z projektu
13 października 2017 r. -Zdrowe kanapki w klasie "00"
13 października 2017 r. -Zdrowe kanapki w klasie "00"Dzisiaj przedszkolaki podjęły się nie lada zadania. Każdy z nich przyniósł swoje ulubione produkty do kanapek oraz warzywa, a następnie skonstruował zdrową kanapkę na drugie śniadanie. Dzieci samodzielnie lub z niewielką pomocą pań układały na chlebie swoje kompozycje, a później ze smakiem pałaszowały kanapki. Okazało się, że najlepiej smakują te, które były własnoręcznie zrobione. Oczywiście nie zabrakło pogadanki na temat zdrowego odżywiania. Wszystkie maluchy obiecały, że od dzisiaj nie zapomną o codziennej porcji witamin płynącej ze zdrowych produktów.
11 października 2017r. - Spotkanie z Panem Mateuszem Kosturkiem - instruktorem karate z klubu sportowego" OYAMA" w Rzeszowie.
11 października 2017r. - Spotkanie z Panem Mateuszem Kosturkiem - instruktorem karate z klubu sportowego" OYAMA" w Rzeszowie.Dnia 11. października naszą szkołę odwiedził Pan Mateusz Kosturek 1 Dan – mistrz Europy, wielokrotny Mistrz Polski w Karate Oyama oraz mistrz Polski w Kickboxingu. Razem ze swoim bratem Patrykiem wywalczyli dwa złote medale w najbardziej prestiżowej konkurencji Knockdown na XXII Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów Oyama Karate. Sensei Mateusz został również Najlepszym Zawodnikiem Turnieju. W swojej walce finałowej wykonał kilka widowiskowych kombinacji zakończonych knockout’em przeciwnika. Panu Mateuszowi bardzo dziękujemy za przybycie i życzymy dalszych sukcesów na mistrzostwach Europy w Estonii.

4- 7 października 2017r. - Bieszczadzki rajd pieszy
Rok szkolny 2017/2018Bieszczadzki rajd. W dniach 4-7.10.2017r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli okazję aktywnie spędzać czas poznając przyrodnicze i krajobrazowe walory naszej małej bieszczadzkiej ojczyzny. Dzięki współpracy z PTSM w Krośnie zostali oni zaproszeni na kolejny już czwarty dla naszej szkoły, a czterdziesty dla PTSM Zlot Młodzieży. Wartością zlotów jest nie tylko aktywnie spędzany czas górskich wypraw, w czasie których uczniowie poznają górskie szlaki (w tym roku były to Mała i Wielka Rawka oraz Smerek gdzie mieliśmy okazję spacerować w chmurach), rośliny i zwierzęta, ale również historię tego regionu, zasady bezpieczeństwa, uczą się współdziałania i współpracy, zdobywają wiedzę ekologiczną, krajoznawczą, znajomość zasad funkcjonowania schronisk młodzieżowych, rozbudowują swoje umiejętności organizacyjne oraz umiejętności prezentowania własnej małej ojczyzny czyli miejscowości i gminy w której mieszkają. Jak się okazuje, takie wyprawy wyzwalają w naszych uczniach motywację do rozwijania własnej twórczości w postaci utworów muzycznych: w tym roku piosenka Klaudii Sochy prezentowana na rajdzie przez nią samą oraz Paulinkę Musiał, Kasię Janusz, Zuzię Domino i Monikę Piwko zdobyła pierwsze miejsce w konkursie na piosenkę turystyczną i ekologiczną. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze postępy naszej uczennicy! Jako opiekun nie mogę pominąć faktu zdobywania umiejętności budowania osobistych relacji interpersonalnych między wieloma różniącymi się między sobą osobami – bez pomocy środków komunikacji elektronicznej, co jest niezaprzeczalnie bardzo ważnym elementem tych wypraw.
Tekst opracowała: mgr Ewa Lew
6 października 2017 r. - Konkurs "Jan Paweł II w poezji i w piosence"
6 października 2017 r. - Konkurs "Jan Paweł II w poezji i w piosence"6 października w Szkole Podstawowej im. Św. Pelczara w Jaworniku odbył się już XIII Gminny Konkurs „Jan Paweł II w poezji i w piosence”. W wierszach i piosenkach dzieci wyrażały swoją wdzięczność Janowi Pawłowi II za Jego święte życie, umiłowanie Boga i człowieka. Naszą szkołę reprezentowało troje dzieci z klas I-III. Wszyscy pięknie przedstawili swoje wiersze i z uwagą słuchali innych wykonawców wierszy i piosenek.
2 października 2017 r. - "Chochlikowe bajeczki z przedszkolnej półeczki" - projekt czytelniczy w klasie "00"
2 października 2017 r. - "Chochlikowe bajeczki z przedszkolnej półeczki" - projekt czytelniczy w klasie "00""Pewnego razu chochlik ze swoim przyjacielem ślimaczkiem wybrali się na wycieczkę do lasu..."- takimi słowami zaczęliśmy naszą bajkę. Bajkę tę wymyśliliśmy w ramach projektu "Chochlikowe bajeczki z przedszkolnej półeczki". Bohaterem projektu jest mały zielony skrzat, który codziennie wyrusza w nową niezwykłą podróż, a jego głowa jest pełna pomysłów. Zadaniem przedszkoli biorących udział w projekcie jest wymyślenie, napisanie i zilustrowanie przygody skrzata. Tak też zrobiliśmy. Następnie wszystkie opowiadania zostaną zebrane w jedną książeczkę, którą otrzymają uczestnicy projektu.
29 września 2017r. - Jedenasta rocznica nadania szkole imienia
29 września 2017r. - Jedenasta rocznica nadania szkole imienia29 września 2017 r. świętowaliśmy rocznicę nadania naszej szkole imienia ks. kard. S. Wyszyńskiego. O godzinie 1000 rozpoczęła się uroczysta Msza Św. celebrowana przez proboszcza parafii, ks. prałata Artura Grzędę. W kazaniu przypomniał on postać wielkiego rodaka i wskazał fakt osobistego z nim spotkania. Kolejną częścią obchodów był uroczysty apel, w trakcie którego młodzież drugiej klasy gimnazjum słowem i pieśnią opowiedziała o Stefanie Wyszyńskim, jako o człowieku wielkiego ducha, świadku wiary i polskości, odważnie patrzącym w przyszłość, a jednocześnie zakorzenionym w dziejach ojczyzny i chrześcijaństwa. Takie dni są w szkole szczególnie ważne. Pozwalają bowiem na zatrzymanie się w pędzie naszego życia, w pogoni za tym, co przemijające, choćby było miłe i atrakcyjne w perspektywie teraźniejszości, a kierują myśli ku temu, co wartościowe i trwałe, choć okupione trudem i mozolną niekiedy pracą.
Zapraszamy do galerii.
Akrobatyka dla dzieci od 6 roku życia
Akrobatyka dla dzieci od 6 roku życiaWięcej informacji pod numerem telefonu 889 628 138.
http://www.trioetc.com/
AcrobatTeam
Ogłoszenie nr 2/2017 - Dostawa sprzętu komputerowego
OgłoszeniaOgłoszenie nr 591554-N-2017 z dnia 2017-09-21 r. Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi: Dostawa sprzętu komputerowego
13 września 2017 r.- Wyjście pod pomnik "Grunwald"
Rok szkolny 2017/201813 września, w miesiącu wybuchu II wojny światowej, uczniowie klasy trzeciej udali się pod znajdujący się w Połomi pomnik, by upamiętnić przeprowadzoną w 1944 r. akcję odbicia więźniów przez bohaterów AK, oraz oddać cześć wszystkim Polakom, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny.
5 września 2017 r. - Plan lekcji
5 września 2017 r. - Plan lekcjiNowy plan zajęć lekcyjnych - Link
4 września 2017r. - Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
4 września 2017r. - Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów i Rodziców na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018, która odbędzie się 4 września 2017r. Porządek uroczystości: godz. 8.00 – Msza Święta w Kościele, godz. 9.00 – Rozpoczęcie roku szkolnego przez dyrektora szkoły – sala gimnastyczna, godz.9.15 –Spotkania z wychowawcami klas - sale lekcyjne.
Ogłoszenie nr 1/2017 - Dostawa sprzętu komputerowego
OgłoszeniaOgłoszenie nr 565049-N-2017 z dnia 2017-08-07 r. Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi: Dostawa sprzętu komputerowego

Działając na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy prawo zamówień publicznych, Zamawiający odrzuca ofertę złożoną przez Centrum QUATRO Iwona Zachara, Rzeszów ul. Matejki 2 dla Części A oraz dla Części B.

23 czerwca 2017r. - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
23 czerwca 2017r. - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 23 czerwca bieżącego roku nadszedł najbardziej oczekiwany przez wszystkich uczniów moment, ostatni dzień roku szkolnego. O godz.8.00 odbyła się uroczysta Msza Święta w miejscowym kościele pod wezwaniem Św. Mikołaja. W homilii ks. proboszcz Artur Grzęda podkreślił, że po okresie wytężonej pracy należy się czas odpoczynku, o czym czytamy w Piśmie Świętym: „ Idźcie w miejsce ustronne i odpocznijcie nieco”. Następnie uczniowie udali się do szkoły, by po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkać się z nauczycielami oraz kolegami i koleżankami. Na wstępie głos zabrała pani Dyrektor Barbara Bosek, która w swoim przemówieniu podsumowała mijający rok szkolny, poinformowała o sukcesach uczniów , jak również życzyła wszystkim udanego wypoczynku. Po przemówieniu uczniowie klas trzecich: Katarzyna Bobowska, Barbara Bosek i Dominik Maciołek przekazali w sposób uroczysty sztandar szkoły swoim młodszym koleżankom i kolegom. W skład nowego pocztu sztandarowego weszli: Katarzyna Janusz, Karolina Sikora oraz Sebastian Nowicki. Następnie uczniowie klas trzecich gimnazjum zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, w którym nie zabrakło: wspomnień, podziękowań, przeprosin, jak również humorystycznych scenek. Absolwenci wręczyli na ręce pani Dyrektor pamiątkowe tableaua oraz podziękowali swoim wychowawcom i nauczycielom, wręczając kwiaty. Koledzy i koleżanki z klasy II gimnazjum pożegnali trzecioklasistów, ofiarując im pamiątkowe upominki. Z kolei pani Dyrektor pogratulowała absolwentom i wszystkim uczniom wysokich wyników w nauce , wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i nagrody książkowe. Nauka jest ciężką pracą i wymaga ogromnego wysiłku, jak mawiał Patron naszej szkoły, ks. kard. Stefan Wyszyński: „Każda rzecz wielka musi kosztować i być trudna, tylko rzeczy małe i liche są łatwe”. W gronie wyróżnionych absolwentów znaleźli się: Katarzyna Bobowska, Martyna Bosek, Damian Krupski, Adrian Lewko, Dominik Maciołek z klasy 3a oraz Piotr Białas i Julita Urban z klasy 3b. Zgodnie z tradycją naszej szkoły Rodzice wyróżnionych absolwentów otrzymali Listy gratulacyjne. Po uroczystym apelu uczniowie udali się do sal lekcyjnych na ostatnie przed wakacjami spotkanie ze swoimi wychowawcami. Tekst opracowała mgr Marta Leszczak.
Zapraszamy do galerii.
23 czerwca 2017r. - Sukcesy w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
23 czerwca 2017r. - Sukcesy w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny16 marca odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny, w którym wzięło udział 39 uczniów: 34 uczniów szkoły podstawowej i 5 uczniów gimnazjum.Konkurs ma charakter jednorazowego testu, a wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą jego atrakcyjność.
Z przyjemnością informujemy, że wyróżnienie w tej edycji konkursu zdobyli trzej uczniowie naszej szkoły: Ignacy Rość z kl. IIIb szkoły podstawowej oraz Adrian Domaradzki i Kacper Stanek - uczniowie kl. VI. Chłopcom gratulujemy i życzymy wielu matematycznych sukcesów.

22 czerwca 2017r. - Podsumowanie akcji zbierania nakrętek
Rok szkolny 2016/2017Od września 2016 r. w naszej szkole kolejny już rok trwała zbiórka nakrętek plastikowych przeznaczona na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnej dziewczynki. Poszczególne klasy zebrały następującą ilość nakrętek: Klasa 0 – 6,6 kg; Klasa I SP – 11,8 kg; Klasa 2 SP - 6 kg; Klasa 3a SP - 9,8 kg; Klasa 3b SP - 11,4 kg ; Klasa 4 SP – 10,4 kg; Klasa 5 SP - 35 kg; Klasa 6 SP – 75 kg; Klasa I GIM – 63,1 kg; Klasa II GIM – 7,5 kg; Klasa IIIa GIM – 37,3 kg; Klasa IIIb GIM – 39,6 kg. Łącznie zebrano 313 kg nakrętek. Najwięcej nakrętek przynieśli: Monika Piwko ( kl.I GIM) – 35,6 kg; Patrycja Zamorska ( kl. V SP) – 30,1 kg; Martyna Bosek ( kl. III GIM) - 27 kg; Kinga Rędziniak ( kl. VI SP) - 23,1kg. Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom zaangażowanym w przeprowadzenie akcji zbierania nakrętek serdecznie dziękujemy!

Tłumacz strony
Uczestniczymy

Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec

Koło Emerytów i Rencistów w Połomi


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2017, Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 1811077