28 Listopad 2014
Nawigacja
Kontakt

Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Odliczamy
Wakacje za:

Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
28 listopada 2014
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:790
Wczoraj:810
W tygodniu:2,667
W miesiącu:21,644
Razem:1337040
Powitanie

18 listopada 2014 r. - Gminne eliminacje konkursu "Literatura i Dzieci"
18 listopada 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu odbyły się gminne eliminacje konkursu "Literatura i Dzieci" - ph. "Czasem słońce, czasem deszcz". Tegoroczna tematyka dotyczyła wszystkiego co piękne i radosne, a także szare i smutne w naszym życiu, ukazane w twórczości znaczących i wybitnych autorów. Naszą szkołę w kategorii recytacji reprezentowali: Liliana Małek i Adrian Domaradzki z klasy IV, Patrycja Zamorska z klasy III, Martyna Domaradzka z klasy II. Piosenkę "Kolorowy deszcz" zaprezentowała uczennica klasy Ia Oliwia Pasternak. Jury przyznało wyróżnienie Martynie Domaradzkiej.
Tego dnia odbyło się także rozdanie nagród w kategorii prac plastycznych. Prace Katarzyny Józefczyk z klasy IV, Amelii Wiśniowskiej i Magdaleny Stachury z klasy V oraz Michaliny Krok z klasy VI zostały nagrodzone przez Komisję Konkursową i zakwalifikowane do etapu rejonowego.
Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
13 listopada 2014 r. - Wyróżnienie w XI Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. ,, Święty Hubert -wzorem społecznego ekologa"
13 listopada 2014 r. - Wyróżnienie w  XI Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. ,, Święty Hubert -wzorem społecznego ekologa" Uczennica klasy IV , Liliana Małek otrzymała wyróżnienie w XI Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. "Święty Hubert -wzorem społecznego ekologa". Konkurs organizowany był pod patronatem Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie, Burmistrza Głogowa Małopolskiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 13 listopada 2014 r Zespole Szkół w Pogwizdowie Nowym. Gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów. Galeria Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym
12 listopada 2014 r. - Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości
12 listopada 2014 r. - Uroczysta akademia z okazji Święta NiepodległościW środę 12 listopada uczniowie Zespołu Szkół w Połomi uczestniczyli w uroczystej akademii, podczas której wysłuchali wierszy, pieśni i opowiadań ukazujących historię odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Gimnazjaliści z klasy I b i III zaprosili wszystkich obecnych na swoistą lekcję historii, podczas której przypomnieli, że 11 listopada 1918 roku to data znacząca dla naszego narodu. Uczniowie swoim występem złożyli hołd wdzięczności tym, co zmarli za Ojczyznę. Im to bowiem zawdzięczamy wolność, polską mowę w szkole i to, że o niewoli narodowej dowiadujemy się tylko z ksiąg historii.
3 listopada 2014 r. - Konkurs "Wiersze o jesieni" w klasie "0"
3 listopada 2014 r. - Konkurs "Wiersze o jesieni" w klasie "0"3 listopada w klasie "0" odbył się konkurs "Wiersze o jesieni". Dzieci zaprezentowały utwory związane z obecną porą roku. I miejsce ex aequo zajęli Maja Białek i Bartosz Strzępek, II miejsce ex aequo Wiktoria Wiśniowska i Aleksandra Szela, III miejsce zajął Dawid Domaradzki. Wyróżnienia: Oskar Masłok, Laura Dulińska, Nikola Strzępek i Wiktoria Oślizło. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki.
25 października 2014 r. - Nagrody w Ogólnopolskim Konkursie "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa"
25 października 2014 r. - Nagrody w Ogólnopolskim Konkursie "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa"25 października 2014 r. w Przemyślu odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa”, którego hasłem przewodnim było „Świętość Jana Pawła II – moją drogą do świętości”. Patronat nad konkursem objął Podkarpacki Kurator Oświaty, Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek oraz Prezydent Miasta Przemyśla. W wydarzeniu tym brali udział uczniowie naszej szkoły, którzy znaleźli się w gronie laureatów. I tak: II miejsce w konkursie literackim w kategorii gimnazjów zajął Mateusz Górczany z klasy III, II miejsce w konkursie literackim w kategorii szkół podstawowych zajęła Karolina Sikora z klasy VI, III miejsce w konkursie plastycznym w kategorii gimnazjów zajęła Dominika Klimek z klasy II, zaś wyróżnienie w konkursie plastycznym w kategorii szkół podstawowych otrzymała Katarzyna Józefczyk z klasy IV. Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
21 października 2014 r.- XXI Festiwal Piosenki Różnej
21 października 2014 r.- XXI Festiwal Piosenki Różnej21 października uczennice naszej szkoły: Gabriela Fularz z kl. Ia, Julia Pietrzyk z kl.b, Marlena Stanek z klasy III, Patrycja Wolska z kl. V szkoły podstawowej oraz uczennice gimnazjum: Kinga Kręcidło i Ewa Białek z kl. III prezentowały swoje zdolności wokalne uczestnicząc w XXI Festiwalu Piosenki Różnej, który odbył się w Niebylcu. Zorganizowana impreza muzyczna nie tylko popularyzowała śpiew i piosenki, ale również integrowała uczniów z terenu naszej gminy. Jury, po wysłuchaniu wszystkich utworów przyznało wyróżnienia Kindze Kręcidło oraz Patrycji Wolskiej. Każdej uczestniczce serdecznie gratulujemy talentów, a nagrodzonym- zdobytych sukcesów!
17 października 2014 r. - Spotkanie z przedstawicielem IPN
17 października 2014 r. - Spotkanie z przedstawicielem IPN17 października 2014 r. odbyła się w naszej szkole prelekcja dotycząca okupacji sowieckiej. Pracownik IPN , pan Maciej Rędziniak przybliżył uczniom fakty i wydarzenia dotyczące losów Polaków, którym okupant zgotował prawdziwą gehennę. Szczególną uwagę zwrócił na najbardziej represyjną formę okupacji sowieckiej – deportacje ludności polskiej na Syberię, Kazachstan i innych miejsc ZSRR. Prelekcja poparta była archiwalnymi zdjęciami.
13 października 2014 r - Dzień Edukacji Narodowej
13 października 2014 r - Dzień Edukacji Narodowej„ Bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata” (J. Ficowski)
13 października 2014roku o godzinie 13.00 w Zespole Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodzonego 14 października Święta Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, witając serdecznie wszystkich nauczycieli oraz zaproszonych gości, nauczycieli emerytów, którzy nie tak dawno pracowali w naszej szkole. Następnie uczniowie klasy Ia gimnazjum zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, w którym oprócz życzeń i dedykacji dla poszczególnych nauczycieli, nie zabrakło humorystycznych scenek z życia szkoły. Na koniec uczennica kl. IV – Anna Karnas dała mini koncert, grając na skrzypcach piosenki: „Owczarz” i „Zielony mosteczek”. Przedstawiciele Samorządu szkolnego złożyli życzenia wszystkim nauczycielom z okazji ich Święta oraz wręczyli kwiaty.
Dopełnieniem uroczystego nastroju była scenografia, którą przygotowała absolwentka naszej szkoły Justyna Dziura.
Zapraszamy do galerii.

9 października 2014 r. - Gminny Konkurs "Jan Paweł II w poezji i w piosence"
9 października 2014 r. - Gminny Konkurs "Jan Paweł II w poezji i w piosence"9 października w Szkole Podstawowej im. Św. Pelczara w Jaworniku odbył się już X Gminny Konkurs „Jan Paweł II w poezji i w piosence”. Wszyscy radowali się z faktu, że nasz wielki Rodak wszedł do grona świętych. W wierszach i piosenkach dzieci wyrażały swoją wdzięczność Janowi Pawłowi II za Jego święte życie, umiłowanie Boga i człowieka. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów. Wszyscy pięknie zaprezentowali swoje wiersze, ale szczególną uwagę Jury zwróciła uczennica z klasy II- Martyna Domaradzka, której przyznano pierwsze miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
7 października 2014 r. - Pasowanie klas pierwszych
7 października 2014 r. - Pasowanie klas pierwszychWe wtorek 7 października w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej w wykonaniu pierwszoklasistów, w czasie której przeszli swój pierwszy w życiu egzamin - ,,Egzamin na ucznia”. Wszyscy zdali go celująco. Następnie uczniowie złożyli uroczysty tekst ślubowania, w którym obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, po czym zostali pasowani dużym ołówkiem przez panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie do społeczności szkolnej. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez swoich rodziców. Ten uroczysty dzień na pewno na długo zostanie w pamięci pierwszaków.
1- 4 października 2014 r. - Bieszczadzki rajd
1- 4 października 2014 r. - Bieszczadzki rajdW dniach 1 – 4 października 2014 roku grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem brała udział w XXXVII Wojewódzkim Zlocie Młodzieży PTSM w Bieszczadach. O godz. 7.30 wyjechaliśmy z Połomi , by dotrzeć do schroniska w Stuposianach przed południem. Po zakwaterowaniu wraz z grupą z Niebylca, Gwoźnicy Górnej i Iwonicza wyruszyliśmy w pieszą wędrówkę wiodącą na Połoninę Caryńską. Nie było łatwo, ale piękne widoki wynagradzały podjęty trud. Kolejnego dnia mieliśmy zdobywać Tarnicę. Jednak deszczowa pogoda zmusiła nas do zmiany planów. Poszliśmy pieszo do zagrody żubrów w Mucznem. Tu mogliśmy spotkać się oko w oko z żyjącymi na tym terenie żubrami. Pani Dorota, pracownik BPN, opowiedziała nam bardzo interesująco o życiu tych zwierząt. To była wartościowa lekcja. W piątek musieliśmy opuścić schronisko w Stuposianach i dotrzeć do schroniska w Lesku. W czasie drogi zatrzymaliśmy się w Ustrzykach Dolnych, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze. Pan przewodnik wprowadził nas w świat bieszczadzkiej przyrody. Szczególnie zainteresowały nas eksponaty zwierząt, okazy roślin oraz minerałów. Po południu dotarliśmy do Leska. Tu szybkie zakwaterowanie, obiad i udział w konkursach. Następnego dnia okazało się, że zdobyliśmy dwie nagrody: III miejsce w konkursie ekologicznym i III miejsce w konkursie na prezentację multimedialną. To był nasz pierwszy udział w zlocie, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów wyruszymy na bieszczadzkie szlaki.
Zapraszamy do galerii.
29 września 2014 r. - Ósma rocznica nadania szkole imienia
29 września 2014 r. - Ósma rocznica nadania szkole imienia29 września 2014 roku w szkole miało miejsce ważne wydarzenie. Obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania imienia naszej szkole. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie II klasy gimnazjum.
Jak występujący powiedzieli, jesteśmy dumni, że naszej pracy patronuje kardynał Stefan Wyszyński. Możemy uczyć się od niego odpowiedzialności wobec siebie, drugiego człowieka i naszej Ojczyzny. Chcielibyśmy być godnymi uczniami naszego Patrona. Poprzez swoją postawę, zaangażowanie w życie szkoły i społeczeństwa, pragniemy przekazać Jego credo jak największej liczbie osób. Będziemy się starali propagować wartości cenne w każdym czasie: miłość, dobroć i sprawiedliwość. Tekst opracowała dr Joanna Rożek - Oślizło.
26 września 2014 r. - Wizyta w muzeum "GAJÓWKA" w Połomi
26 września 2014 r. - Wizyta w muzeum "GAJÓWKA" w Połomi 26 września 2014r uczniowie naszej szkoły odwiedzili muzeum ,, Gajówka ‘’ w Połomi. Przewodnikiem po muzeum była p. Lucyna Podolska. Uczniowie poznali sprzęty gospodarstwa domowego i rolniczego sprzed 50 lat, których już w dzisiejszym czasie się nie używa np. żarna, cepy , brony , sierpy, sprzęt pszczelarski i inne. Mogli także zobaczyć dużą kolekcję żelazek z duszą, lamp naftowych i radioodbiorników. Uczniowie poznali również elementy wyposażenia domu mieszkalnego np. stoły, krzesła, kredensy a także ozdoby wiejskiej chaty takie jak: bibułkowe kwiaty, obrazy, firanki, serwety. Wycieczka z całą pewnością rozszerzyła wiedzę uczniów i przyczyniła się do uświadomienia, że każdy region i każda miejscowość wniosły do historii swój wkład.
25 września 2014 r. - Pielgrzymka Szkół Prymasowskich do Komańczy
25 września 2014 r. - Pielgrzymka Szkół Prymasowskich do Komańczy25 września 2014 r. już po raz siódmy uczniowie wraz z opiekunami udali się do Klasztoru Sióstr Nazaretanek w Komańczy na Pielgrzymkę Szkół Prymasowskich. W spotkaniu wzięły udział delegacje 16 placówek z południowej Polski, noszących imię ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Spotkanie rozpoczęło się programem artystycznym przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Jaśle oraz Szkoły Podstawowej w Czudcu. Następnie delegacje szkół wniosły sztandary i rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczyłks.bp Stanisław Jamrozek - biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej. Podczas homilii Ks. Biskup zachęcał wszystkich do czerpania z duchowości Sługi Bożego Kardynała Wyszyńskiego, do umiłowania Boga, Kościoła i drugiego człowieka, wymagania więcej od siebie, a nie tylko od innych. Na zakończenie Siostra Przełożona podziękowała wszystkim zgromadzonym za obecność w miejscu uświęconym pobytem Wielkiego Polaka – Prymasa Tysiąclecia. Radosne wspólnotowe spotkanie zakończyło się poczęstunkiem - drożdżówkami i ciepłą herbatą. W drodze powrotnej uczestnicy pielgrzymki odwiedzili Rymanów Zdrój, by tam przez chwilę pospacerować i pooddychać bogatym w jod powietrzem.
18 września 2014 r. - Spotkanie z muzyką
18 września 2014 r. - Spotkanie z muzyką18 września 2014r. w naszej szkole odbyła się spotkanie z zawodowymi muzykami panami: Mariuszem Tobiasiewiczem i Bartłomiejem Mnichem. Zaprezentowali nam znane ludowe utwory z różnych krajów między innymi: Ukrainy, Czech, Grecji i Rosji. Grając, używali takich instrumentów jak : skrzypce, akordeon i keyboard. Wszyscy dokładnie przysłuchiwali się muzyce, zarazem podśpiewując i klaszcząc. Później uczniowie zaśpiewali piosenkę pt. "Żono moja" i "Hej sokoły!". Muzycy zaprezentowali również znaną muzykę filmową. Jej słuchanie sprawiło nam wiele przyjemności. Na koniec pokazali jeszcze, jakie stroje noszą meksykańscy muzycy. Panowie zachęcili nas także do nauki gry na różnych instrumentach i zaproponowali wspólną lekcję. Tekst opracowała Patrycja Rędziniak - uczennica klasy II gimnazjum.
Losowe zdjęcia:Album:
2012-11-22 - Wieczór poezji i piosenki


Album:
2009-04-30 - Gminny Konkurs z Informatyki


Album:
2011-12-21 - Jasełka


Album:
2014-04-16 - Wielkanoc
2006-2007 - klasa IIIa - wychowawca: mgr Ewa Caban
2006-2007 - klasa IIIa - wychowawca: mgr Ewa Caban
Album:
Absolwenci Szkoły
Tłumacz strony
Losowa fotografia
Uczestniczymy
Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2011, Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 1337040