22 Styczeń 2018
Nawigacja
Kontakt

Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
22 stycznia 2018
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:126
Wczoraj:331
W tygodniu:126
W miesiącu:6,388
Razem:1848343
Losowe zdjęcia:Album:
2016-06-01 - Zabawa terenowa


Album:
2013-05-04 - Akademia z okazji 222 rocznicy uchwaleni Konstytucji 3-go Maja


Album:
2008-11-20 - Gminny Konkurs Inscenizacji o Zdrowiu


Album:
2015-06-01 - Dzień Zdrowia
kl III
kl III
Album:
2011-02-07 - Dzień Babci i Dziadka 2011
19 stycznia 2018 r. - Dzień Kubusia Puchatka w przedszkolu
19 stycznia 2018 r. - Dzień Kubusia Puchatka w przedszkoluW dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbył się Dzień Kubusia Puchatka. Sympatyczny misiu o "małym rozumku", w tym roku obchodził 92 urodziny. Z tej okazji nasza sala została ozdobiona maskotkami i gadżetami związanymi z solenizantem, a przyniesionymi przez dzieci z domu. Już od rana wszyscy byliśmy podekscytowani, gdyż przychodząc do przedszkola, znaleźliśmy list, który Kubuś nam zostawił. Otwierając niebieską kopertę, dowiedzieliśmy się, że przygotował on dla nas mnóstwo zabaw i niespodzianek. Chodząc po śladach misiowych łapek, znaleźliśmy trzy słoiczki z miodem. Zgodnie z instrukcjami przywiązanymi do każdego, wykonywaliśmy poszczególne zadania. I tak rozwiązaliśmy zagadki dotyczące postaci z książki A. A. Milne, poznaliśmy misiową rymowankę, wzięliśmy udział w konkursie zlizywania miodu z talerzyków. Przeczytaliśmy również jedną z przygód Kubusia Puchatka, słuchaliśmy piosenki z animowanej wersji przygód misia, oraz bawiliśmy się w wiele zabaw wcielając się w bohaterów z tejże bajki. Na koniec każdy z maluchów otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom przyjaciela Kubusia Puchatka.
3 stycznia 2018r. - Zbiórka na turnus terapeutyczny
3 stycznia 2018r.  - Zbiórka na turnus terapeutycznyAnoreksja - fałszywa przyjaciółka, która niszczy mnie od środka
Mam na imię Patrycja. Mam 12 lat i od kilkunastu miesięcy borykam się z
anoreksją - fałszywą przyjaciółką która wyniszcza mnie od środka.
Obecnie jestem po odbyciu pierwszego turnusu terapeutycznego i chciałabym
kontynuować leczenie - kolejny turnus mogę rozpocząć już 8 stycznia
2018 roku. Wiem, że wychodzenie z choroby jest długotrwałe i
skomplikowane, dlatego nie mogę teraz przerwać leczenia, kóre jest
kosztowne, ale ratuje moje życie. Dlatego zwracam się z prośbą o
wsparcie. Jest to dla mnie ogromna szansa na normalne życie, bez sideł
anoreksji.

https://www.siepomaga.pl/dlapatrycji
22 grudnia 2017 r. - Spotkanie opłatkowe
22 grudnia 2017 r. - Spotkanie opłatkowe„ Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku”
Wigilia Bożego Narodzenia to dzień wyjątkowy i oczekiwany przez wszystkich z utęsknieniem. W naszej szkole wigilijny nastrój zapanował już 22 grudnia! Od samego rana po szkole rozchodziły się różne zapachy: a to barszczu z grzybami, pierogów, kompotu z suszu i innych wigilijnych potraw. Podczas klasowych spotkań nie mogło zabraknąć: łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń, śpiewu kolęd i oczywiście spożywania postnych dań.
O godz.11.50 w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klasy:4b i 7 szkoły podstawowej oraz gimnazjalistki z klasy drugiej i trzeciej. Dzięki scenkom rodzajowym oraz montażowi słowno – muzycznemu obecni przypomnieli sobie najważniejsze przesłanie związane z Adwentem – czasem oczekiwania oraz narodzeniem Jezusa. Nie mogło zabraknąć kolęd z akompaniamentem gitary, fletu i skrzypiec.
Następnie odbył się przegląd kolęd, podczas którego uczestnicy mogli zaprezentować swoje talenty wokalne. Na zakończenie spotkania Pani dyrektor złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia.
22 grudnia 2017r. - KONKURS PLASTYCZNY "OKŁADKA DO MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI"
W grudniu 2017r. w naszej szkole został zorganizowany przez bibliotekę szkolną konkurs plastyczny ”Okładka do mojej ulubionej książki” dla uczniów klas 0- VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Jury nie miało łatwego zadania. III miejsce zajęła Maja Lew z klasy 3 , II Michalina Krok z 3 gimnazjum i I miejsce Gabriela Mucha również z kl. 3 gimnazjum. Ponadto przyznano wyróżnienia dla: Nikodema Rędzinaka, Nikodema Rościa, Sabiny Bosek, Mai Białek, Wiktorii Wiśniowskiej, Julii Pietrzyk, Katarzyny Józefczyk oraz Weroniki Bobowskiej. Zakup nagród dla zwycięzców i wyróżnionych został sfinansowanych z funduszy Sklepiku szkolnego. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach!
20 grudnia 2017r. - Wyjazd do Teatru MASKA i kręgielni KULA w Rzeszowie
20 grudnia bieżącego roku uczniowie klasy VII i V wraz ze swoimi wychowawcami i polonistką wybrali się do Teatru Maska, by obejrzeć „Opowieść wigilijną”, na podstawie opowiadania Ch. Dickensa. Spektakl doskonale wpasowuje się w czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Ebenezer Scrogee to zatwardziały, zgryźliwy pozbawiony serca samotny skąpiec. W noc Bożego Narodzenia przechodzi metamorfozę po wizycie przerażających gości. Następnie uczniowie udali się do kręgielni Kula na dwugodzinną zabawę.
19 grudnia 2017r. - Wyjazd do Rzeszowa
19 grudnia 2017r. - Wyjazd do Rzeszowa19 grudnia uczniowie klas 4a i 6 wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa. W Teatrze Maska oglądnęli wspaniały spektakl „Opowieść wigilijna”. Zainteresowani mogą zajrzeć na stronę internetową i zobaczyć opis sztuki oraz zdjęcia: link. W Muzeum Okręgowym w Rzeszowie mieliśmy okazję zapoznać się z pradziejami ziem Polski południowo-wschodniej, a w parku trampolin Happy Jump poszaleć i wypróbować naszą skoczność.
17 grudnia 2017 r. - Przedszkolaki piszą kartki świąteczne
17 grudnia 2017 r. - Przedszkolaki piszą kartki świątecznePrzed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z oddziałów przedszkolnych poznały wiele zwyczajów i tradycji świątecznych, m.in. zwyczaj wysyłania życzeń na kartkach. Dzieci zdziwiły się, że tak piękny zwyczaj w dobie telefonów komórkowych i poczty elektronicznej powoli zanika. Maluchy postanowiły własnoręcznie, przy niewielkiej pomocy rodziców, stworzyć unikatowe świąteczne kartki. Każda z nich była wyjątkowa, a wszystkie wyróżniały się pomysłowością małych artystów oraz różnorodną techniką wykonania. Kartki wraz z życzeniami zostały przekazane do Domu Spokojnej Starości "Złote Liście" w Zarzeczu.
14 grudnia 2017 r. - Spotkanie z biblotekarzem
14 grudnia 2017 r. - Spotkanie z biblotekarzem14 grudnia bieżącego roku naszą szkołę odwiedziła baśniowa postać – Czarownica z różdżką i czarnym kotem w koszyku, którą okazała się pani bibliotekarka, Izabela Dudzińska z Biblioteki Publicznej w Połomi. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto czytać książki. Czytanie nie tylko rozwija wyobraźnię, wzbogaca zakres słownictwa, ale to też gimnastyka naszego mózgu. Pani bibliotekarka czytając utwór „Franklin czyta kolegom” rozpoczęła akcję „Tydzień głośnego czytania” w naszej szkole dla klas I –III. Spotkanie zakończyło się słodką niespodzianką, której pilnie strzegł czarny kot. Dziękujemy pani Izabeli za odwiedziny i mamy nadzieję, że uczniowie z większym zapałem sięgną nie tylko po lektury, ale też inne fascynujące książki.
6 grudnia 2017 r. - Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym
Uczeń naszej szkoły , Dawid Soboń zdobył wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. ,, Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”. Konkurs zorganizowany był przez Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym pod patronatem Polskiego Związku Łowieckiego, Burmistrza Głogowa Młp. oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy sukcesu.
4 grudnia 2017r. - Wyjazd do kina HELIOS i kręgielni GALAKTYKA w Rzeszowie
4 grudnia 2017r. - Wyjazd do kina HELIOS i kręgielni GALAKTYKA w Rzeszowie4 grudnia uczniowie klasy IVa zamienili szkolne ławki na fotele w kinie Helios. Oglądając film "Coco" razem z 12-letnim Miguelem w kolorowej Krainie Umarłych rozwiązywali jego rodzinne tajemnice. Uświadomili też sobie, jak ważna jest pamięć o minionych pokoleniach i że zawsze warto dążyć do realizacji swoich marzeń. Po seansie wszyscy udali się do kręgielni Galaktyka, by tam poprzez wspólną zabawę zacieśniać koleżeńskie więzi. Czas spędzony w Galaktyce okazał się niezwykle wciągającą i wspaniałą rozrywką dla dzieci, które świetnie radziły sobie z nową dla większości dyscypliną sportu. Uczniowie klasy IVa i ich wychowawczyni bardzo wdzięczni są Św. Mikołajowi (i rodzicom!) za zorganizowanie wyjazdu. Było super!!
Zapraszamy do galerii.
2 grudnia 2017 r. - Przedszkolaki wspierają Azyl u Majki
"Zwierze, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę"
Przedszkolakom z grupy 00 i 0 nie jest obcy los bezdomnych zwierząt, dlatego też w listopadzie obie grupy zbierały karmę aby wesprzeć Azyl u Majki w Wysokiej Strzyżowskiej. Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców zebraliśmy dużą ilość karmy, która w dniu 2 grudnia została przekazana na ręce opiekunów azylu. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli akcję.
29 listopada 2017 r. - Pomoc dla hospicjum
29 listopada 2017 r. - Pomoc dla hospicjumPrzyjacielu!

Podziel się, choć okruszek daj,
dla Ciebie nic, dla kogoś raj.
Bądź tym, który uśmiech daje,
pomóż komuś i sam zostań Najlepszym Mikołajem!

Wizyta Świętego Mikołaja to wyczekiwany moment przez dzieci. Wymarzone prezenty, upominki, wspólne zdjęcia i zabawa z Mikołajem to chwile długo wspominane przez nasze maluchy.
Pomóż nam sprawić, aby ten moment stał się jeszcze bardziej wyjątkowy, skontaktuj się z nami, by pomóc nam w przygotowaniu prezentów dla Podopiecznych Hospicjum i jego Rodzeństwa.

Najbardziej przydatnymi rzeczami do zrobienia paczek dla dzieci hospicyjnych byłyby:

Pieluchy firmy Seni 1,2,3 (S,M,L) - dostępne w aptekach lub na hurtowni – Ines lub Specjał
Podkłady Seni 60x90 cm
Pianki do mycia Seni
Kosmetyki dla dzieci np:
kremy ochronne-pielęgnacyjne i na odparzenia, balsamy do ciała, szampony, żele, płyny do kąpieli, mydło w płynie,
Krem Sudocrem, Tormentiol, Linomag, Bepanthen, Neodex itp
Kosmetyki Emolium, Oliatum, Oillan
Octanisept, Skinsept, Skinmann, Silonda – dostępne tylko w aptekach
Kosmetyki dla młodzieży, perfumy,
Bielizna nocna dziecięca – rozmiar 80 – 164
Bielizna nocna młodzieżowa dziewczęca i chłopięca – rozmiar S,M,L,XL
T-shirty(najlepiej dekolt V) chłopięce i młodzieżowe rozm 116-164, S,M,L,XL
Spodnie dresowe rozm 104-164, młodzieżowe S,M,L,XL
Rajstopy i skarpetki dziecięce
Bielizna pościelowa bawełniana – rozmiar 160x200,
Prześcieradła frote z gumką rozm. 90x200 cm i 140x200cm, koce, ręczniki,
Soki BOBO FRIUT, BoboVita, Gerber,
Jogurty Monte, Danonki, Jogurcik Nestle, Nutridrinki- prosimy z długa datą ważności
Słodycze, chrupki, czekolady, wafelki, cukierki, biszkopty, herbatniki itp
Zabawki interaktywne – grające, świecące, zabawki manualne, zabawki edukacyjne– typu Fisher-Price
Radia, laptopy, pendrive
Pojemniki plastikowe na żywność

TYLKO NOWE RZECZY
27 listopada 2017 - Prezentacja projektów
27 listopada 2017 - Prezentacja projektów27.10.2017r. w klasie VII na lekcji języka polskiego odbyła się prezentacja projektów pod hasłem ,,Europa naszym domem''. Prezentowały się aż cztery grupy, każda miała zgromadzić wiedzę na temat jakiegoś państwa europejskiego, opowiedzieć o kulturze i tradycjach. Ażeby urozmaicić prezentacje, przygotowano dania pochodzące z danego państwa.
Na początku zaprezentowała się grupa, która zgromadziła informacje na temat Włoch. Zaraz po przedstawieniu zaserwowali nam pizzę, a w tym czasie wiele ciekawych informacji dowiedzieliśmy się od uczniów, którzy przygotowali informacje o Hiszpanii i poczęstowali nas pysznym ciastem hiszpańskim. Kolejni uczniowie przedstawili Grecję, kolebkę kultury śródziemnomorskiej. Przygotowali pyszną galaretkę, a także smaczną sałatkę grecką.
W końcu ostatnia grupa mogła zaprezentować swój projekt o Francji i zaserwować parówki
w cieście francuskim oraz koreczki z serem francuskim.
Bardzo mi się podobała prezentacja projektów. Uważam, iż naprawdę wiele informacji można było się dowiedzieć o tych czterech państwach. Każda grupa bardzo ciekawie się przygotowała. Tekst opracowała Kinga Rędziniak

Zapraszamy do galerii.
27 listopada 2017 r. - Spektakl "BAJKA O KOCIE W BUTACH"
27 listopada 2017 r. - Spektakl "BAJKA O KOCIE W BUTACH"
27 listopada dzieci z klas 0-III z naszej szkoły wybrały się do Miejskiego Domu Kultury w Strzyżowie na przedstawienie teatralne pt.„BAJKA O KOCIE W BUTACH” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Treść popularnej bajki przemieniła się w niezwykle kolorowe, wesołe, żywiołowe, roztańczone i rozśpiewane widowisko teatralne. Na uwagę zasługuje fakt, iż ogromną atrakcją była bogata aranżacja środków scenicznych: ciekawe kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja oraz rozbudowana dekoracja. Magia, wszystkie efekty świetlne i sceniczne sprawiły, że poczuliśmy się, jak w bajce. Przedstawienie dało możliwość obcowania ze światem teatru, dostarczyło wszystkim widzom uśmiechu oraz dobrej zabawy. Ponadto w przystępny sposób przekazano takie wartości jak: miłość, przyjaźń, mądrość i odwagę oraz prawdę i umiejętność przyznania się do niej. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przeżywały przygody głównych bohaterów, miały również możliwość obejrzenia pięknej scenografii oraz posłuchania muzyki, która towarzyszyła przez całe przedstawienie.
24 listopada 2017 r. - Udział w międzynarodowym projekcie "Mały miś w świecie wielkiej literatury"
24 listopada 2017 r. - Udział w międzynarodowym projekcie "Mały miś w świecie wielkiej literatury"Przedszkolaki z grupy "00" rozpoczęły swoją przygodę z małym misiem, a dokładniej z "Małym misiem w świecie wielkiej literatury". Jest to projekt międzynarodowy, jeden z kilku, w których będziemy brać udział w trakcie kilkumiesięcznej innowacji. Nasz miś - Franek, wyściskany i wyprzytulany przez maluchów, wyruszył w kilkutygodniową podróż po przedszkolach z całej Polski. W trakcie najbliższych tygodni nasze przedszkole będą odwiedzały inne misie, które, tak jak Franek wyruszyły w podróż, by zdobyć nowych przyjaciół, zwiedzić ciekawe miejsca, ale przede wszystkim, aby posłuchać ulubionych bajek przedszkolaków. Każdy miś wyposażony jest w dzienniczek podróży, w którym dzieci wpisują tytuł czytanej misiowi bajki, wklejają zdjęcie swojej grupy oraz dedykacje na pamiątkę. Odbijają również swoje namoczone w farbie paluszki. Udział w projekcie przyniesie wiele korzyści dla przedszkolaków, ale przede wszystkim zachęci do czytania oraz przyczyni się do kształtowania postawy otwartości na świat i poznawanych ludzi.

Tłumacz strony
Uczestniczymy

Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec

Koło Emerytów i Rencistów w Połomi


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2017, Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 1848343