21 Czerwiec 2018
Nawigacja
Kontakt

Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
21 czerwca 2018
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:189
Wczoraj:230
W tygodniu:1,141
W miesiącu:5,342
Razem:1898245
Losowe zdjęcia:Album:
2015-06-16 - Wycieczka Sandomierz i Góry Świętokrzyskie


Album:
2016-01-30 - Bal karnawałowy


Album:
2016-01-30 - Bal karnawałowy


Album:
2015-06-16 - Wycieczka Sandomierz i Góry Świętokrzyskie
klasa III
klasa III
Album:
2012-01-21 - Dzień Babci i Dziadka
1 czerwca 2018 r. - Dzień zdrowej żywności
1 czerwca w naszej szkole po raz kolejny odbyła się prezentacja i degustacja zdrowych potraw przygotowanych przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Przekąski przyrządzone były głównie z owoców i warzyw. Wśród nich znalazły się koreczki, szaszłyki, sałatki, koktajle oraz mnóstwo pomysłowych i smacznych kompozycji owocowo - warzywnych. Każda klasa starała się przygotować coś innowacyjnego. Przedstawiciele klas opisali przyrządzone dania, przypominając zarazem jak ważne jest zdrowe odżywianie. Prezentacje przebiegły szybko i sprawnie, a po nich nastąpił najbardziej wyczekiwany moment- degustacja. Każdy miał okazję skosztować pysznych potraw. Nie zabrakło też życzeń dla wszystkich uczniów z okazji Dnia Dziecka.
23 maja 2018 r. - Sukcesy w Gminnym Konkursie Ortograficznym
23 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im Św. Rodziny w Lutczy odbył się V Gminny Konkurs Ortograficzny. Jego celem było rozbudzanie zainteresowań pięknem naszego języka ojczystego oraz kształcenie czujności i spostrzegawczości ortograficznej. Konkurs zawierał dwie części. W pierwszej uczniowie pisali dyktando, zaś druga miała charakter testu, w którym uczestnicy mieli za zadanie uzupełniać wyrazy zawierające trudności ortograficzne. Naszą szkołę reprezentował Kacper Wójcik z klasy II zajmując III miejsce oraz Daria Pszonka z klasy III zdobywając II miejsce.
Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć!
25 maja 2018 r. - Wizyta pszczelarza w naszym przedszkolu
25 maja 2018 r. - Wizyta pszczelarza w naszym przedszkoluNasze przedszkole odwiedził pszczelarz pan Jan Pawłowski. Dzięki Niemu mieliśmy okazję bliżej poznać zawód pszczelarza, a także zwyczaje pszczół. Z zachwytem oglądaliśmy pokazowy ul i byliśmy świadkami wygryzania się na świat pszczoły. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny w naszym przedszkolu, możliwość spróbowania tegorocznego miodu i pyłku kwiatowego, a także za twórcze warsztaty robienia świeczek z wosku pszczelego i piękne prezenty z wosku, które otrzymaliśmy na zakończenie zajęć. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!
22 maja 2018r. - Sukcesy uczniów w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY
15 marca odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny, w którym wzięło udział 32 uczniów: 29 uczniów szkoły podstawowej i 3 uczniów gimnazjum. Konkurs ma charakter jednorazowego testu, a jego atrakcyjność podnoszą: wspólna dla wszystkich krajów data jego przeprowadzenia oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów.

Z przyjemnością informujemy, że wynik bardzo dobry w tej edycji konkursu zdobył Ignacy Rość z kl. IV b, zaś wyróżnienie - Kacper Stanek, uczeń kl. VII. Chłopcom gratulujemy i życzymy wielu matematycznych sukcesów.

18 maja 2018 r - Udział uczniów w konkursie GG Robot 2018
18 maja 2018 r - Udział uczniów w konkursie GG Robot 2018W dniach 18-19 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły tj. Michał Kwiatkowski, Piotr Pilecki oraz Ignacy Rość uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie Budowy i Programowania Robotów GG Robot 2018 "Kosmiczna gorączka złota" organizowanym przez Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym i Szkołę Podstawową nr 2 w Leżajsku. W pierwszym dniu zawodów otrzymali 33,5 pkt za eliminacje i prezentacje własnego robota uzyskując 21 miejsce z ponad 30 drużyn z całego Podkarpacia. W dniu 19 maja 2018 r uczestniczyli w rozgrywkach drużynowych awansując na 18 miejsce w całej kwalifikacji. Po zakończonych zawodach w Leżajsku udali się do Rzeszowa jako widzowie Międzynarodowych Zawodów Robotów 2018 "Robo~motion" . Tam z fascynacją obserwowali zmagania robotów.
Zapraszamy do galerii.
17 maja 2018r. - Konsultacje pedagogiczne
17 maja 2018r. w godz. 16.00 - 18.00 w Szkole Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi odbędą się indywidualne konsultacje pedagogiczne nauczycieli z rodzicami. Serdecznie zapraszamy!
11 maja 2018 r. - Udział w IV edycji maratonu dla przedszkolaków Sprintem do maratonu
11 maja 2018 r. - Udział w IV edycji maratonu dla przedszkolaków Sprintem do maratonuPrzedszkolaki z grupy "00" wzięły udział w IV edycji ogólnopolskiego projektu - Sprintem do maratonu. Projekt ten ma na celu popularyzowanie wśród dzieci zdrowego stylu odżywiania oraz zachęcanie do aktywności fizycznej. Maluchy po rozgrzewce i otrzymaniu numerów startowych, ustawiły się na starcie i przebiegły w parach wyznaczony dystans. Następnie każdy przedszkolak wypił kubek własnoręcznie przygotowanego soku jabłkowego. Na pamiątkę maratonu uczestnicy dostali medale i dyplomy.
3 maja 2018r. - Udział uczniów w IV Jarmarku Niebyleckim
3 maja 2018r. - Udział uczniów w IV Jarmarku NiebyleckimJan Kochanowski w „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” opisał taniec w następujący sposób:

„Postępujmyż tedy krokiem,
Aleć nie masz, jako skokiem.
Skokiem taniec najsnadniejszy,
A tym jeszcze pochodniejszy,
Kiedy w bęben przybijają,
Samy nogi prawie drgają.”


Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi zaprezentowali podczas IV Jarmarku Niebyleckiego krakowiaka narodowego. Choreografia zawierała cwał krakowski, krok kulawy oraz figurę młynek. Tancerze zaprezentowali oryginalne stroje z okolic Bronowic. Tancerki wystąpiły w kwiecistej spódnicy z fartuchem i aksamitnym gorsecie. Ich głowę zdobił wianek ze wstążkami. Z kolei tancerze wystąpili w płóciennych portkach, kaftanie z granatowego sukna i pasie zdobionym brzękadłami.
Zapraszamy do galerii.


27 kwietnia 2018r. - KONKURS RECYTATORSKI "WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO"
27 kwietnia 2018r. - KONKURS RECYTATORSKI "WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO"27 kwietnia odbył się Konkurs recytatorski pod hasłem "WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO". Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych w 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury, promocja talentów. 11uczniów wzięło w nim udział.
Uczestnicy prezentowali wysoki poziom, więc jury nie miał łatwego zadania. I miejsce zajęła K. Rędziniak z kl. VII, II ex aequo M. Mucha z IV a i W. Kawalec z kl. VII. III miejsce M. Stanek kl. VI i K. Bosek z kl. V. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu.
Zapraszamy do galerii.
27 kwietnia 2018r. - Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
27.04.2018r , z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 maja, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. IV pod kierunkiem wychowawcy - E. Caban. Całość ubarwiały pieśni patriotyczne w wykonaniu czwartaków i uczennicy kl. VII , Ani Karnas.Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Treści montażu słowno- muzycznego przedstawiały najważniejsze wydarzenia i postacie związane z uchwaleniem Konstytucji 3 maja i wyjaśniały dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polaków. Dzień, który zakorzenił się w świadomości narodowej i patriotycznej. 3 maja – to radosne święto, dlatego też powinniśmy cieszyć się , że jesteśmy Polakami z ciekawą historią i tradycją. Powinniśmy mówić o Polsce i dbać o to, by móc później przekazać młodszemu pokoleniu , doniosłość ważnych chwil z naszej przeszłości. Niech przesłaniem dla nas wszystkich będzie cytat z pieśni patriotycznej , którą śpiewały dzieci ; … ,, Nie wstydźmy się kochać Polski, nie mówmy o Niej tylko od święta … ginęli za wolność ludzie, musimy o tym zawsze pamiętać .’’
27 kwietnia 2018r. - ,, OD KOŚCIUSZKI DO PADEREWSKIEGO. DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI"

27.04.2018r. w Szkole Podstawowej w Połomi odbyło się spotkanie z p. Maciejem Rędziniakiem, pracownikiem IPN w Rzeszowie na temat ,, Od Kościuszki do Paderewskiego. Drogi do niepodległości’’ . Wykład przybliżał uczniom klas IV –VII SP i gimnazjalistom, najważniejsze wydarzenia związane z walką Polaków o wolną i suwerenną Ojczyznę. Pan Maciej rozpoczął prelekcję,od ukazania tragedii narodowej ,jaką były 3 rozbiory Polski . Podkreślił ważność Konstytucji 3 maja dla naszego państwa , a następnie przedstawił rys historyczny walk o niepodległość Polski ; powstanie kościuszkowskie, listopadowe , styczniowe. Bardzo barwnie opowiedział o walkach ,,Orląt lwowskich” w obronie Lwowa. Pan Maciej podkreślił ogromny patriotyzm ojców wolności takich jak ; Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski, Józef Haller. Zasługi naszych przodków są wielkie, bo dzięki własnemu wysiłkowi i poczuciu patriotyzmu , wywalczyli nam niepodległość. Ten piękny i wartościowy wykład , nie tylko pogłębiał wiedzę uczniów ale także uczył patriotyzmu wobec naszej Ojczyzny.
23 - 26 kwietnia 2018r. - Wystawa historyczna " W DRODZE DO NIEPODLEGLOŚCI"
23 - 26 kwietnia 2018r. - Wystawa historyczna " W DRODZE DO NIEPODLEGLOŚCI"W 2018 roku mija 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji , w naszej szkole w dniach 23 – 26 04.2018r. została zorganizowana wystawa pod tytułem ,, W drodze do niepodległości’’. Ekspozycja, którą szkoła wypożyczyła, jest częścią projektu dla Niepodległej , którego inicjatorem były między innymi spółki; PERN SA , Bank Pocztowy SA , Narodowe Archiwum Cyfrowe. 30 plansz z bogatą ikonografią prezentowały istotne wydarzenia związane z formowaniem się granic i rozwoju państwa polskiego a także przybliżały sylwetki twórców niepodległości takie jak np. Józef Piłsudski , Roman Dmowski, Ignacy Paderewski. Uczniowie klas IV – VII i Gimnazjum zwiedzały wystawę z nauczycielem na lekcjach historii. Klasy I – III SP – z wychowawcami. Ekspozycję udostępniono również mieszkańcom Połomi ,w godzinach pracy szkoły. Celem wystawy było przede wszystkim włączenie młodzieży szkolnej a także mieszkańców wsi do uczestnictwa w obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości., kształtowanie postaw patriotycznych i świadomości , że niepodległość jest jedną z najważniejszych wartości , o którą trzeba walczyć.
Zapraszamy do galerii.
23 - 26 kwietnia 2018r. - Wycieczka do Torunia - Szczecina - Świnoujścia
W dniach 23-26.04.2018r. uczniowie klas 2 i 3 gimnazjum Połomi i Blizianki wraz z opiekunami : Panią Dyrektor Barbarą Bosek oraz organizatorem ks. Henrykiem Mazurem, uczestniczyli w wycieczce na trasie Toruń-Szczecin-Świnoujście. Pierwszym odwiedzonym przez nas miastem był Toruń, gdzie uczestniczyliśmy w porannej mszy świętej transmitowanej na żywo przez stację "Radio Maryja". Następnie udaliśmy się w 4-godzinną podróż do Szczecina, gdzie przewodnik oprowadzał nas i ciekawie opowiadał o historii tego właśnie miasta. Kolejnym punktem naszej wycieczki było przepłynięcie promem z portu w Świnoujściu na przepiękną plażę, która gościła w aparatach każdego z nas. Po napawaniu się świeżym powietrzem i wdychaniu jodu udaliśmy się drogę powrotną do domu. Choć podróż była długa i wyczerpująca to myślę, że każdy jej uczestnik zagwarantuje, że warto było się udać w tamte strony i odpocząć od codzienności. Tekst opracowała: Anna Pilecka
25 kwietnia 2018 r. - III miejsce w konkursie technicznym Mam pomysł
25 kwietnia 2018 r. - III miejsce w konkursie technicznym Mam pomysłNasz uczeń 2 klasy gimnazjum Oskar Lew wziął udział w konkursie technicznym "Mam Pomysł" zorganizowanym przez Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Został zakwalifikowany do II etapu konkursu na podstawie przesłania pracy technicznej pt: "Miniatura samochodu
terenowego z recyklingu". Za wykonanie i prezentację w dniu 23-04-2018 zajął III miejsce i otrzymał dyplom wraz z cenną nagrodą. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Czytaj więcej...
23 - 26 kwietnia 2018r. - ZAPROSZENIE na wystawę historyczną "W DRODZE DO NIEPODLEGLOŚCI"
Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi zaprasza na wystawę historyczną „W DRODZE DO NIEPODLEGLOŚCI”, którą można obejrzeć w dniach 23 – 26 kwietnia 2018r. w sali gimnastycznej w godzinach od 7.00 do 16.00.Tłumacz strony
Uczestniczymy
Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec

Koło Emerytów i Rencistów w Połomi


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2017, Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 1898245