08 Grudzień 2016
Nawigacja
Kontakt

Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Odliczamy
Wakacje za:

Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
8 grudnia 2016
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:66
Wczoraj:664
W tygodniu:1,386
W miesiącu:3,029
Razem:1673658
Losowe zdjęcia:Album:
2013-06-28 - Zakończenie roku szkolnego


Album:
2011-09-30 - Pasowanie na ucznia


Album:
2008-06-20 - Koniec roku


Album:
2009-01-21 - Dzień Babci i Dziadka


Album:
2011-06-01 - Ognisko klasy II
15 grudnia 2016r. - Konsultacje pedagogiczne
15 grudnia 2016r. w godz. 16.00 - 18.00 w Zespole Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi odbędą się indywidualne konsultacje pedagogiczne nauczycieli z rodzicami. Serdecznie zapraszamy!
1 grudnia 2016 r. - Konkurs Recytatorski "Cztery pory roku - Jesień"
01 grudnia bieżącego roku w naszej szkole odbył się Konkurs recytatorski pod hasłem "Cztery pory roku- jesień" dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej. Celem konkursu było upowszechnianie wierszy polskich poetów, jak również uwrażliwienie na piękno poezji. W roli konferansjerek wystąpiły uczennice klasy 3a gimnazjum: Katarzyna Bobowska i Martyna Bosek. Każdą klasę reprezentowało 4 uczniów. Jury nie miało łatwego zadania, gdyż wszyscy uczestnicy pięknie recytowali utwory o jesieni.
I miejsce ex aequo zajęły: Maja Lew z klasy II i Milena Mucha z klasy IIIa,
II miejsce zdobyły uczennice klasy drugiej: Daria Pszonka , Amelia Sikora,
III miejsce Gabriela Szarek z klasy IIIb i Aleksandra Gwiżdż z klasy I.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz długopisy, zaś nagrodzeni uczniowie dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Sklepik szkolny.
Serdecznie gratuluję zwycięzcom i uczestnikom, natomiast opiekunom składam podziękowanie za przygotowanie uczniów. Mam nadzieję, że konkurs wpisze się w tradycję naszej szkoły.
1 grudnia 2016 r. - Konkurs Plastyczny "Pomniki i zabytki"
Uczniowie klasy VI wzięli udział w konkursie plastycznym „Cuda Powiatu Strzyżowskiego - Pomniki i zabytki” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku i Starostwo Powiatowe w Strzyżowie. Celem konkursu była popularyzacja uroku i wartości zabytków powiatu strzyżowskiego, a przede wszystkim rozwój młodych talentów plastycznych. Dwie uczennice naszej szkoły zdobyły wyróżnienia: Anna Karnas i Weronika Kawalec i wzięły udział w uroczystości wręczenia nagród. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
29 listopada 2016r. - Wyjazd do kina
We wtorek, 29.11.2016r. uczniowie klas 3 gimnazjum wraz z opiekunami: panią Dyrektor Barbarą Bosek, ks. Henrykiem Mazurem oraz panią Martą Leszczak uczestniczyli w wycieczce do kina na film, pt. ,,Wołyń''. Każdy w napięciu śledził losy głównej bohaterki. Dramatyczne wydarzenia, które ukazano pozostaną na długo każdemu w pamięci. Zaskakujące zwroty akcji trzymały wszystkich w niepewności. Niestety, to wszystko wydarzyło się naprawdę , uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że film był wart obejrzenia, ponieważ przybliżył im historię Wołynia. Mogliśmy zobaczyć to, jak żyli tamtejsi ludzie oraz jak makabrycznych mordów dokonali nacjonaliści ukraińscy. Po seansie wróciliśmy do szkoły. Tekst opracowała Paulina Krzysztoń uczennica klasy 3a.
25 listopada 2016 r. - Wyjazd do Jednostki Wojskowej w Rzeszowie
Rok szkolny 2015/2016W piątek 25 listopada klasy trzecie szkoły podstawowej odwiedziły 1 Batalion Strzelców Podhalańskich imienia gen. bryg. Józefa Kustronia w Rzeszowie. Po zakończonej mszy rozpoczęło się wspaniale zorganizowane „show” dla dzieci i młodzieży w ramach Dnia Otwartych Koszar. Uczniowie mogli wejść do pojazdów, wycelować z broni oraz wspiąć się pod właściwą asekuracją na ściankę wspinaczkową. Żołnierze zaprezentowali swoje uzbrojenie od broni strzeleckiej, do tego najcięższego jak Bojowy Wóz Piechoty oraz Kołowy Transporter Opancerzony ”Rosomak”. Można było zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy i postrzelać z karabinków ASG oraz wziąć udział w innych atrakcjach jakie przygotowali żołnierze 1 bsp. Uczniowie pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do szkoły. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu będziemy mogli uczestniczyć w Dniach Otwartych Koszar.
22 listopada 2016r. - Wyjazd do Rzeszowa
We wtorek, 22.11.2016r. uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w mikołajkowej wycieczce do stolicy naszego województwa. Głównym celem tej wyprawy było obejrzenie wspaniałego – według oceny uczestników – filmu „ Za niebieskimi drzwiami”. Uczniowie z napięciem śledzili losy chłopca w ich wieku, który doświadczył niezwykłych przygód po przeżytym wypadku samochodowym. Film nie należał do najłatwiejszych w odbiorze, ani do bardzo zabawnych, a jednak wszyscy, których pytałam o opinię byli zachwyceni, mimo iż podkreślali, że trochę smutny. Zaskakujące zakończenie nie odebrało wrażenia tajemniczości zdarzeń i przyczyniło się do lepszego zrozumienia sytuacji osób w śpiączce. Podsumowując, mogę stwierdzić, iż warto postawić przed młodymi ludźmi w tym wieku wyzwanie obejrzenia nieco ambitniejszego repertuaru niż tylko rozrywkowe, krzykliwe, lub prymitywne w przekazie bajeczki i seriale telewizyjne typu „Szkoła”. Nie bez znaczenia dla wyboru tej pozycji był też fakt, że zarówno dla wychowawców jak i rodziców ważnym elementem jest przekazanie części dochodu za bilety na rzecz fundacji Ewy Błaszczyk „A kogo…?” wspierającej klinikę Budzik. Gorąco polecamy obejrzenie tego filmu… Nasza wyprawa nie zakończyła się na obejrzeniu filmu w kinie. Po krótkim spacerze w słońcu ulicami centrum Rzeszowa, dotarliśmy do Rynku i Podziemnej Trasy Turystycznej. Tu mieliśmy okazję podyskutować z Panem Przewodnikiem, który w sposób zachwycający rozmawiał z uczniami na temat historii stolicy naszego województwa, pokazując, niewidoczną na co dzień, część naszego miasta. Okazało się, że poziom znajomości faktów historycznych, zainteresowanie i kultura osobista naszych uczniów zrobiły bardzo duże wrażenie na Panu Przewodniku. Na koniec uczniowie zapoznali się z historią bajek w Muzeum Dobranocek i w dobrych nastrojach wrócili do domu. Tekst opracowała mgr Ewa Lew.
15 listopada 2016 r. - Gminny konkurs "Literatura i Dzieci"
15 listopada 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu odbył się konkurs recytatorski „Literatura i Dzieci” pod hasłem „Nasze pasje”. Naszą szkołę reprezentowały: Sabina Bosek – uczennica klasy I, Wiktoria Gorzynik – uczennica klasy IIIa, Martyna Domaradzka – uczennica klasy IV oraz Marlena Stanek – uczennica klasy V. Sabinka i Martynka za recytację wiersza otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy naszym uczennicom i zachęcamy do udziału w innych konkursach.
10 listopada 2016 r. - Konkurs plastyczny "Bezpieczne wakacje 2016"
10 listopada 2016 r. - Konkurs plastyczny "Bezpieczne wakacje 2016"Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w konkursie plastycznym „Bezpieczne wakacje 2016”. Organizatorami konkursu byli: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Jednym z głównych celów, jakie postawili sobie organizatorzy było edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych. Tak więc tematyka prac konkursu dotyczyła szeroko rozumianego bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu młodego pokolenia. Komisja oceniająca podkreśliła inwencję, zaangażowanie, pomysłowość oraz oryginalność technik użytych we wszystkich pracach. Miło nam poinformować, że wśród laureatów tego konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Katarzyna Józefczyk– II miejsce w kategorii klas IV-VI i Ignacy Rość – III miejsce w kategorii klas 0-III. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
10 listopada 2016 r. - Akademia z okazji Święta Niepodległości
10 listopada 2016 r. - Akademia z okazji Święta Niepodległości10 listopada bieżącego roku w naszej szkole świętowaliśmy 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Rzeczpospolita odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli w 1918 roku. Z tej okazji przedstawiciele klas I, II i III a gimnazjum pod kierunkiem pani E. Telesz i K. Barana przygotowali uroczystą akademię. Zebrani po wysłuchaniu hymnu mieli okazję zobaczyć przedstawienie pt. Lekcja historii, podczas którego poznali drogę Polski do niepodległości. Nie zabrakło również pieśni i wierszy patriotycznych, które dostarczyły przybyłym wielu wzruszeń.
4 listopada 2016r. - Spotkanie z przedstawicielem IPN
4 listopada 2016r. - Spotkanie z przedstawicielem IPN4 listopada 2016 roku odbyła się w naszej szkole prelekcja na temat wydarzeń związanych ze Zbrodnią Wołyńską. Prelekcję popartą materiałami archiwalnymi przygotował przedstawiciel IPN w Rzeszowie pan Maciej Rędziniak. Młodzież mogła pogłębić swoją wiedzę na temat życia mieszkańców na kresach wschodnich oraz relacji panujących między Polakami a Ukraińcami. Podczas spotkania przedstawiona została sprawa dotycząca strasznych mordów przeprowadzonych przez nacjonalistów ukraińskich zrzeszonych w Organizacji Nacjonalistów Ukraińskich frakcja Stepana Bandery (OUN-B) oraz Ukraińskiej Armii Powstańczej (UPA), mająca charakter ludobójstwa. Zbrodnia ta objęła nie tylko Wołyń, ale również województwa lwowskie, tarnopolskie i stanisławowskie – czyli Galicję Wschodnią, a nawet część województw graniczących z Wołyniem: Lubelszczyzny (od zachodu) i Polesia (od północy). Czas trwania Zbrodni Wołyńskiej to lata 1943–1945.
24 października 2016 r.- Konkurs klasowy "Wiersze dla dzieci" w kl. "0"
24 października 2016 r.- Konkurs klasowy "Wiersze dla dzieci" w kl. "0"24 października w kl. "0" odbył się konkurs "Wiersze dla dzieci". Zadaniem uczestników było zaprezentowanie utworu polskich poetów m.in. J. Brzechwy, M. Konopnickiej, J. Tuwima. Przedszkolaki reprezentowały wysoki poziom, a jury po długich obradach wyłoniło zwycięzców. I tak I miejsce zajął Sebastianek Basamon, II Wikusia Noworól, III ex aequo Emilka Noworól i Raduś Grzebyk. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i skromne upominki.
24 października 2016r. - Nietypowa lekcja przyrody
24 października 2016r. w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja przyrody. Poprowadziła ją grupa animatorów „Zaelektryzowani”. Zaprezentowali oni spektakl pt. „Czy to magia? Nie, to czysta nauka”. Grupa specjalizuje się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawienie interaktywnych spektakli, których celem jest – poza oczywistym elementem rozrywkowym – przemycić treści lekcyjne. W sposób bardzo ciekawy i widowiskowy animatorzy prezentowali niezwykłe eksperymenty fizyczno -chemiczne i intrygujące ciekawostki o budowie organizmu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pokazie, co uatrakcyjniło spotkanie. Żywa lekcja przyrody bardzo podobała się wszystkim widzom. Aktorzy nie tylko wspaniale bawili publiczność, ale także rozbudzili wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu przyrody.
20 października 2016r. - Konsultacje pedagogiczne
20 października 2016r. w godz. 16.00 - 18.00 w Zespole Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi odbędą się indywidualne konsultacje pedagogiczne nauczycieli z rodzicami. Serdecznie zapraszamy!
19 października 2016 r. - Gminny Konkurs Piosenki Różnej
19 października 2016 r. - Gminny Konkurs Piosenki Różnej19 października 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu odbył się XXIII Festiwal Piosenki Różnej. Konkurs ten co roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów . Jego celem jest promowanie talentów wokalnych dzieci i młodzieży z gminy Niebylec. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III i VI szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum. Wykonawcy wystąpili przed zebraną publicznością i jury z różnorodnym repertuarem. Trzeba przyznać, że wokaliści prezentowali wysoki poziom, dlatego jury miało niełatwe zadanie. Bardzo się cieszymy, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Trzecie miejsce zajął uczeń klasy III Krystian Pękosz, zaś drugie miejsce wywalczyła Liliana Małek z klasy VI . Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Tekst opracowała Liliana Małek - uczennica klasy VI.
XXIII FESTIWAL PIOSENKI RÓŻNEJ - LINK

19 października 2016 r. - Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Połomi
19 października 2016 r. - Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w PołomiDzień 19 października zapamiętamy na bardzo długo. Tego dnia na zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej udaliśmy się do Domu Strażaka w Połomi. Już od rana wszystkim dzieciom dopisywał dobry humor, gdyż wycieczka była od dawna wyczekiwana. W końcu nadszedł ten moment, gdy dobierając się w pary, udaliśmy się w kierunku przejścia dla pieszych. Tam już czekała na nas miła niespodzianka, gdyż panowie strażacy, wstrzymując ruch, pomogli nam przejść przez pasy. Po dotarciu na miejsce, zostaliśmy ponownie zaskoczeni, strażacy zaprezentowali się nam w strojach typowych dla ich zawodu. I tak obok stroju tradycyjnego zobaczyliśmy strój galowy, kombinezon, w którym usuwane są gniazda szerszeni, a także specjalny strój, służący do gaszenia pożarów. W trakcie pobytu, dzieci miały możliwość podziwiania z bliska samochodów strażackich, a także sprzętu znajdującego się w użytkowaniu OSP. Strażacy przygotowali dla nas specjalny pokaz gaszenia ognia za pomocą wody i gaśnicy pianowej. Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni do wnętrza Domu Strażaka, gdzie mogliśmy podziwiać liczne dyplomy, hełmy i halabardy należące do OSP w Połomi. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich była słodka niespodzianka, przygotowana przez naszą koleżankę Emilkę i Jej Mamę. Wycieczka ta była dla nas nie tylko niezapomnianą przygodą, ale też ważną lekcją dotyczącą zagrożeń i zachowania bezpieczeństwa.

Tłumacz strony
Uczestniczymy

Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec

Koło Emerytów i Rencistów w Połomi


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2011, Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 1673658