28 Wrzesień 2016
Nawigacja
Kontakt

Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Odliczamy
Wakacje za:

Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
28 września 2016
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:32
Wczoraj:535
W tygodniu:1,315
W miesiącu:16,051
Razem:1642138
Losowe zdjęcia:Album:
2013-10-14 - Dzień Edukacji Narodowej


Album:
2015-06-16 - Wycieczka Sandomierz i Góry Świętokrzyskie


Album:
2013-04-22 - Dzień Ziemi


Album:
2010-04-26 - Klasa 0
klasa 0
klasa 0
Album:
2012-01-21 - Dzień Babci i Dziadka
26 września 2016r. - Dziesiąta rocznica nadania szkole imienia
„Nie wystarczy kreślić słów prawdy czarnym atramentem, trzeba pióro maczać w prawdzie i miłości”. ( S. Wyszyński). 26. września bieżącego roku świętowaliśmy Dzień Patrona naszej szkoły. Naszym opiekunem jest Człowiek Wielkiej Miary – Kardynał Stefan Wyszyński. Jego dziedzictwo jest dla nas podstawą wychowania naszych uczniów, bo „ideał nawet trudny do osiągnięcia ciągle nęci, ciągle pobudza do nowych prób”( S. Wyszyński). Młodzież z klasy II gimnazjum oraz przedstawiciele klasy III a i III b gimnazjum pod kierunkiem pani K. Niemiec, pana K. Podolskiego przy akompaniamencie pana W. Stanisławczyka przygotowała montaż słowno – muzyczny w dziesiątą rocznicę nadania imienia naszej szkole. Podczas akademii mieliśmy okazję usłyszeć nowe talenty : piękne głosy oraz wspaniałe brzmienie gitary. Wysłuchaliśmyprzepięknych pieśni : „ Bądź pozdrowiony gościu nasz”, „ Barka”, „ Ojczyzno ma”, „ Abba Ojcze”, „ Czarna Madonno” i „Boża radość”. Wybierając Prymasa Tysiąclecia na Patrona, zdawaliśmy sobie sprawę, że taki wybór zobowiązuje nas wszystkich, zarówno uczniów, jak i nauczycieli, zwłaszcza że na sztandarze szkoły umieściliśmy słowa „WIARA, OJCZYZNA, NAUKA.” Nauką i pracą chcemy bowiem służyć Bogu i Ojczyźnie, zgodnie z myślą Kardynała Stefana Wyszyńskiego: "Pierwsza po Bogu miłość należy się Ojczyźnie i pierwsza po Bogu służba należy się dzieciom własnego narodu". To przesłanie Patrona stało się misją naszej szkoły, a dla uczniów i nauczycieli drogowskazem na drodze do dalszego życia.Miłym akcentem na zakończenie uroczystości był występ ucznia klasy III a Brayana G., który napisał i skomponował piosenkę na cześć kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wokalnie wspomogły Brayana uczennice klasy II gimnazjum Zuzanna D. i Katarzyna J.
22 września 2016 r. - "Mały miś w wielkim świecie literatury" - projekt w kl. "0"
22 września 2016 r. - "Mały miś w wielkim świecie literatury" - projekt w kl. "0"Miło nam poinformować, że nasi najmłodsi uczniowie dołączyli do ogólnopolskiego projektu "Mały miś w wielkim świecie literatury". Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa zgodnie z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa na rok 2016/2017 oraz rozwijanie współpracy między przedszkolami. Każde ze zgłoszonych przedszkoli zostało przypisane do grupy, a każda grupa liczy 10 placówek. Uczniowie wraz z nauczycielem przygotowują misia (nadają imię, wyposażają w dziennik podróży), a następnie wysyłają na adres wybrany z listy. Tak też zrobiliśmy. W ciągu kilku następnych tygodni nasze przedszkole odwiedzą "pluszowi goście" z terenu całej Polski. Naszym zadaniem będzie przywitać każdego z nich, zapoznać się z nadanym imieniem, a następnie wspólnie wybrać i przeczytać misiowi bajkę. Po kilku tygodniach nasz miś, któremu nadaliśmy imię Stefek, wróci do naszego przedszkola, a my dzięki dołączonemu dziennikowi podróży, dowiemy się, jakie miejsca odwiedził i jakie książeczki poznał. Równocześnie zachęcamy wszystkich do codziennego czytania książek swoim dzieciom. Już 20 minut wystarczy aby wspomagać ich rozwój, a także jest dobrym sposobem na spędzenie razem wolnego czasu.
15 września 2016r. - Gminne indywidualne zawody sportowe w lekkiej atletyce
Uczniowie Naszej Szkoły po raz pierwszy w nowym roku szkolnym wzięli udział w zawodach sportowych. Były to indywidualne zawody w lekkiej atletyce /dla Szkół Podstawowych/, które przeprowadzono na stadionie w Niebylcu. Oto najlepsze wyniki naszych zawodników; Bieg na 60 m: Maciej Bosek - 9,16 sek. - I miejsce Tomasz Sikora - 9,62 sek. - IV miejsce Mikołaj Karaś - 9,66 sek. - V miejsce Skok w dal ; Michał Kwiatkowski - 3,57 m - III miejsce Kacper Drążek - 3,49 m - V miejsce Adrian Domaradzki - 3,47 m - VI miejsce Rzut piłeczką palantową: Łukasz Dzindzio - III miejsce
3 września 2016r. - Szósty rajd rowerowy
3 września 2016r. - Szósty rajd rowerowyPierwszy tydzień nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy od aktywnego spędzenia wolnego czasu uczestnicząc w sobotę 3 września 2016 roku, w następnym z planowanego cyklu rajdów rowerowych. Tym razem celem nasze wycieczki było Sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi. Pokonaliśmy bardzo długie wzniesienie nazywane potocznie „Michałkiem” od kapliczki św. Michała, by podziwiać uroki przepięknej panoramy z jego szczytów, a następnie zjechać serpentynami w dół, w kierunku Bliznego i Starej Wsi. Pan Paweł Bara jest nie tylko organizatorem ale i doskonałym przewodnikiem, za każdym razem dostarczającym nam wielu ciekawych informacji na temat naszego regionu i jego atrakcji. U celu podróży mieliśmy okazję poznać niezrównane piękno klasztoru, i posłuchać jego historii z ust pani przewodniczki, obejrzeć niebywałe eksponaty zgromadzone przez zakon w muzeum przyklasztornym, o którym nie każdy wie, oraz zapoznać się z nowo powstającymi ogrodami biblijnymi. W drodze powrotnej odwiedziliśmy duże stawy rybne w Bliznym i podziwialiśmy wzniesienia „Michałka” z innej strony, pokonując w sumie około 60 kilometrów. W sprawowaniu opieki nad uczniami pana Pawła Barę wspomagali pan Wiesław Sikora , pan Ireneusz Lew i pani Ewa Lew. Tekst opracował Oskar Lew - uczeń klasy I gimnazjum.
1 września 2016r. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
W dniu 1 września 2016 r. uczniowie wraz z nauczycielami rozpoczęli nowy rok szkolny. Najpierw wszyscy zgromadzili się w parafialnym kościele, gdzie dziękowali za szczęśliwe wakacje i prosili o Bożą opiekę na nowy czas nauki. Po mszy świętej uczniowie, rodzice i nauczyciele udali się do szkoły, gdzie pani dyrektor Barbara Bosek wszystkich gorąco powitała, zachęcała do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły i życzyła wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, pokonywaniu barier, aby osiągnąć sukces w roku szkolnym 2016/2017.
26 sierpnia 2016r. - Piąty rajd rowerowy
26 sierpnia 2016r. - Piąty rajd rowerowyJuż na wakacjach, w piątek 26 sierpnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w kolejnym V rajdzie rowerowym organizowanym przez pana Pawła Barę. Warto nadmienić, że w trakcie rajdu nasi koledzy mają okazję nawiązać znajomość z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Lutczy. Przemierzając dystans około 90 kilometrów mieliśmy okazję podziwiać nie tylko piękno naszej małej ojczyzny odpoczywając między innymi przed muzeum Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej i na terenie zespołu parkowo – pałacowego w Nozdrzcu, ale również zakosztować smaku przygody, której dostarczyła nam możliwość kąpieli i spływu pontonem na rzece San, do której dotarliśmy. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły również: przeprawa promem na drugą stronę Sanu i przejście przez wiszącą nad Sanem na linach kładkę. Opiekę zapewniali również: panowie Paweł Betleja i Ireneusz Lew ze strony rodziców i pani Ewa Lew ze strony nauczycieli. Tekst opracował Oskar Lew - uczeń klasy I gimnazjum.
Zapraszamy do galerii.
24 czerwca 2016 r. - Zakończenie roku szkolengo
24 czerwca 2016 r. - Zakończenie roku szkolengoPodziękowanie dla klasy 3g - Link

Zapraszamy do galerii.
24 czerwca 2016r. - Podsumowanie akcji zbierania makulatury
W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny w naszej odbyła się akcja zbierania makulatury. Poszczególne klasy zebrały następującą ilość makulatury: Klasa 2A SP - 209 kg; Klasa 2B SP - 405 kg; Klasa 3 SP - 118 kg; Klasa 4 SP - 112 kg; Klasa 5 SP - 372 kg; Klasa VI SP - 557 kg, Klasa I GIM 16 kg; Klasa IIA GIM- 53 kg, Klasa IIB GIM - 202 kg, Klasa III GIM - 39 kg. Łącznie zebrano : 2759 kg. Najwięcej makulatury zgromadzili: Eryk Zamorski - 282 kg; Martyna Nieroda – 280 kg, Bartłomiej Białas – 205 kg, Gabriela Socha - 175 kg; Weronika Kawalec – 134 kg; Zuzanna Warchoł – 109 kg. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom za zrozumienie i aktywny udział w realizacji tego przedsięwzięcia.
24 czerwca 2016r. - Podsumowanie akcji zbierania nakrętek
Od września 2015 r. w naszej szkole kolejny już rok trwała zbiórka nakrętek plastikowych przeznaczona na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnej dziewczynki. Poszczególne klasy zebrały następującą ilość nakrętek: Klasa 0 – 10,8 kg; Klasa I SP – 16,7 kg; Klasa 2a SP - 25,7 kg; Klasa 2b SP - 8,9 kg; Klasa 3 SP - 4,7 kg ; Klasa 4 SP – 28,7 kg; Klasa 5 SP – 29,6 kg; Klasa 6 SP – 50,9 kg; Klasa I GIM - 16 kg; Klasa IIa GIM - 11 kg; Klasa IIb GIM – 46,9 kg; Klasa III GIM – 29,5 kg. Łącznie zebrano 278,65 kg nakrętek. Najwięcej nakrętek przynieśli: Kacper Wierzbicki ( kl.II b GIM) – 28,7 kg; Marcin Zegar ( kl. III GIM) – 20,5 kg; Patrycja Zamorska ( kl. IV SP) – 19,6 kg; Anna Pilecka ( kl. VI SP) – 15,5 kg; Gabriela Socha ( kl. II a SP) – 14,2 kg; Klaudia Tatara ( kl. VI SP) – 12,7 kg. Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom zaangażowanym w przeprowadzenie akcji zbierania nakrętek serdecznie dziękujemy!
21 czerwca 2016r. - Podsumowanie szkolnego konkursu "Z matematyką można sobie poradzić"
Przez 3 miesiące - marzec, kwiecień i maj - gimnazjaliści uczestniczyli w konkursie „Z matematyką można sobie poradzić”. Jego celem było zmotywowanie uczniów do poszerzenia swojej wiedzy oraz mobilizowanie ich do samodzielnej pracy. Konkurs składał się z dziesięciu etapów. Uczniowie co tydzień otrzymywali zestaw zadań, które rozwiązywali w domu i oddawali nauczycielowi. Zainteresowanie konkursem było spore, ale tylko 6 osób brało w nim udział do końca a wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce – Ola Łyszczarz z kl. II a, II miejsce: Brayan Gwiżdż z kl. II a, III miejsce – Karolina Sikora z kl. I. Wyróżnienie uzyskali: Andżelika Stanek z kl. III, Mikołaj Krok z kl. II b oraz Julita Urban z kl. II b. Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy a wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu w następnym roku szkolnym.
16 czerwca 2016 r. - Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Trzymaj formę"
16 czerwca nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego w ramach realizacji programu "Trzymaj formę". Wszystkie prace były ciekawe, oryginalne i zachęcały do prowadzenia zdrowego stylu życia. Spośród nich wyłoniono te, których autorom przyznano nagrody i wyróżnienia. W kategorii klas 0-III szkoły podstawowej I miejsce otrzymał Ignacy Rość z kl. II b, II miejsce Nikola Pałys, z kl. III, natomiast III miejsce ex aequo Dawid Musiał z klasy I oraz Radosław Grzebyk z klasy O. Wyróżnienia otrzymali: Filip Rozborski, Wiktoria Żelichowska, Maja Lew i Wiktor Krupa. W kategorii klas IV- VI pierwsze miejsce zdobyła Kinga Rędziniak z kl. V, drugie miejsce Patrycja Fularz z klasy VI, zaś trzecie miejsce- Marlena Stanek z kl. IV. Wyróżnienia przyznano: Kindze Józefczyk, Klaudii Tatarze oraz Patrycji Zamorskiej. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy realizacji pomysłów na zdrowy tryb życia w codziennych sytuacjach.
02 czerwca 2016 r.- Wycieczka klas: I, II a i II b
02 czerwca 2016 r.- Wycieczka klas: I, II a i II bTego roku, uczniowie z młodszych klas naszej szkoły: I, II a oraz II b, mieli to szczęście, ze następnego dnia po Dniu Dziecka, mogli nadal cieszyć się miłymi chwilami i ciekawymi przygodami. Stało się tak dzięki zorganizowanej na ten dzień wycieczce. Od godz. 9.00 dzieci zwiedzały Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie- nowoczesny obiekt, prezentujący świat szkła w atrakcyjny, interaktywny sposób. W tym czasie uczniowie mieli możliwość: uczestnictwa w warsztatach (malowania na szkle, odciskania szklanych monet), zapoznania z pracą hutników, oglądania malowidła posadzkowego 3D, obejrzenia filmu prezentującego historię powstania huty szkła w Krośnie, zwiedzania warsztatów obróbki i zdobienia szkła- grawerowania, malowania, produkcji witraży oraz zwiedzania Piwnic Przedprożnych, dającego możliwość poznania różnorodnych właściwości i zastosowania szkła (kalejdoskopy, okulary 3D, światłowody). Następnie cała grupa uczestniczyła w półgodzinnej przejażdżce kolejką turystyczną ulicami miasta. Kolejnym punktem wycieczkowego programu był pobyt w Muzeum Misyjno- Etnograficznym. Tam dzieci spotkały się z siostrą misjonarką, obejrzały film o Afryce oraz podziwiały eksponaty przywiezione z czterech kontynentów: Afryki, Australii, Azji, Ameryki Południowej. Oprócz miłych wrażeń dzień ten dostarczył uczniom wielu nowych informacji i przyczynił się do poszerzenia ich wiedzy, łączył więc przyjemne z pożytecznym.Zapraszamy do galerii
01 czerwca 2016 r. - Dzień Zdrowego Odżywiania
01 czerwca 2016 r. - Dzień Zdrowego Odżywiania1 czerwca w naszej szkole odbyła się prezentacja i degustacja zdrowych potraw przyrządzonych przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Klasy od IV do III gim. miały możliwość wykazania się swoimi zdolnościami kucharskimi oraz przedstawieniu ich swoim kolegom. Na sali rozłożono wszystkie potrawy, a następnie przedstawiciele klas opisali własnoręcznie przyrządzone dania, przypominając zarazem jak ważne jest zdrowe odżywianie. Prezentacje przebiegły szybko i sprawnie, a po nich nastąpił najbardziej wyczekiwany moment- degustacja. Każdy miał okazję skosztować pysznych potraw, jak np. sałatka owocowa, czy koktajl borówkowo- malinowy. Warto też wspomnieć o gorących życzeniach złożonych przez Panią Dyrektor, uczniom z okazji dnia dziecka. Na każdej twarzy pojawił się uśmiech i wszyscy na pewno będą wyczekiwać ponownego takiego spotkania. Tekst opracowała: Patrycja Rędziniak - uczennica klasy III gimnazjum. Zapraszamy do galerii
01 czerwca 2016 r. - Gra terenowa "POŁOMIA - MOJA MAŁA OJCZYZNA".
01 czerwca 2016 r. - Gra terenowa "POŁOMIA - MOJA MAŁA OJCZYZNA".1 czerwca uczniowie klasy I gimnazjum pod opieką nauczycieli: p. Ewy Lew, p. Katarzyny Niemiec, p. Tomasza Lenarta i p. Konrada Podolskiego wzięli udział w edukacyjnej grze terenowej "POŁOMIA - MOJA MAŁA OJCZYZNA". Przedsięwzięcie to było ostatnim etapem projektu edukacyjnego realizowanego w naszej szkole przez studentów - wolontariuszy: p. Marię Potańską i p. Dawida Adamczyka w ramach programu "Mała ojczyzna - wspólna sprawa". Młodzież podzielona na grupy miała do wykonania na terenie Połomi szereg zadań w określonym czasie. Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem i radością przystąpili do rywalizacji. Wszystkie grupy świetnie poradziły sobie z zadaniami. W realizację tego przedsięwzięcia zaangażowali się również absolwenci naszej szkoły Iza Adamczyk i Jagoda Krok oraz właściciele lokalnych przedsiębiorstw i przedstawiciele instytucji. Uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe nagrody. Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu serdecznie dziękujemy! Zapraszamy do galerii
01 czerwca 2016 r. - Wycieczka kl."0" do Zagrody Szmer w Godowej
01 czerwca 2016 r. - Wycieczka kl."0" do Zagrody Szmer w GodowejZ okazji Dnia Dziecka, dzieci z kl. "0" pojechały na całodniową wycieczkę do Zagrody Szmer w Godowej. Jest to malownicze miejsce położone pośród łąk i lasów. Zaraz po przywitaniu z gospodarzami zostaliśmy zaproszeni na przejażdżkę bryczką, a potem pociągiem. W trakcie pobytu każde z dzieci zasadziło w doniczce pomidora. Poznaliśmy zwierzątka zamieszkujące zagrodę: świnki wietnamskie, kozy, owce, konie, drób i króliki. Chętne dzieci mogły uczestniczyć w pracach farmera i nakarmić zwierzęta. Każdy z przedszkolaków wyczarował też ulepiankę z gliny. Dodatkową atrakcją była zabawa na drewnianym placu zabaw. Jednym słowem radości było co niemiara, a dzieci do tej pory pytają, kiedy znów pojedziemy do Zagrody Szmer.

Tłumacz strony
Uczestniczymy

Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec

Koło Emerytów i Rencistów w Połomi


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2011, Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 1642138