28 Marzec 2015
Nawigacja
Kontakt

Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Odliczamy
Wakacje za:

Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
28 marca 2015
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:332
Wczoraj:140
W tygodniu:1,664
W miesiącu:10,811
Razem:1397180
25 marca 2015 r. -Zapraszamy rodziców na indywidualne konsultacje z nauczycielami
Konsultacje dla rodziców odbędą się 25 marca 2015 roku, tj. środa w godzinach od 16.00 do 18.00. Spotkania odbędą się w następujących salach: p. Paweł Bara – sala nr 7, mgr Barbara Bosek – gabinet dyrektora, mgr Ewa Caban – pokój nauczycielski, mgr Celina Czurczak – sala nr 18, p. Barbara Drozdowska – sala nr 5, mgr Rafał Haratyk – pokój nauczycielski, mgr Alicja Krok – sala nr 3, mgr Tomasz Lenart – sala nr 11, mgr Marta Leszczak – sala nr 13, mgr Ewa Lew – sala nr 14, mgr Agnieszka Łuczak – sala nr 17, mgr Monika Mięsowicz – sala nr 21, mgr Zofia Miziołek – sala nr 6, p. Małgorzata Nogaj – pokój nauczycielski, mgr Zofia Pałys – pokój nauczycielski, mgr Konrad Podolski – pokój nauczycielski, mgr Małgorzata Podolska – pokój nauczycielski, mgr Krystyna Szela – sala nr 19, mgr inż. Anna Telesz – sal nr 15, dr Joanna Rożek – Oślizło – pokój nauczycielski. Serdecznie zapraszamy!
23 marca 2015 r. - VIII Gminny Konkurs Matematyczny
23 marca 2015 r. - VIII Gminny Konkurs Matematyczny23 marca 2015 roku w naszej szkole odbył się już VIII Gminny Konkurs Matematyczny, w którym wzięli udział uczniowie klas II i III szkół podstawowych z naszej gminy. Celem konkursu było: rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań i umiejętności matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia i poprawnego formułowania wniosków. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników. Z klasy drugiej nagrody zdobyli: I miejsce - Maciej Kąkol ze SP im. Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej, II miejsce - Martyna Marszałek ze SP im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu, III miejsce - Magdalena Szostak ze SP im. Św. Józefa Pelczara w Jaworniku. Z klasy trzeciej I miejsce zdobyło trzech uczniów: Marcin Korab ze SP Imienia Świętej Rodziny w Lutczy, Miłosz Strzała ze SP im. Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej i Piotr Pilecki z naszej szkoły. II miejsce - Wiktoria Dudzińska ze SP im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu, III miejsce - Tymoteusz Magiera ze SP w Gwoźnicy Dolnej. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Sklepik Szkolny. Za możliwość zakupienia upominków serdecznie dziękujemy. Wszystkim uczestnikom i opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorzy konkursu: Barbara Borkowska-Wójcik, Celina Czurczak, Monika Mięsowicz, Krystyna Szela.
20 marca 2015 r. - Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Poezji Recytowanej i Śpiewanej "Pamiętamy"
Dnia 20 marca bieżącego roku odbył się GMINNY KONKURS POEZJI RECYTOWANEJ I ŚPIEWANEJ „PAMIĘTAMY” z okazji zbliżającej się rocznicy kanonizacji Jana Pawła II, organizowany przez GOK w Niebylcu. Naszą szkołę w recytacji reprezentowała dwójka gimnazjalistów: Martyna Pięciak i Damian Krupski z klasy Ia. Uczestnicy konkursu prezentowali dwa utwory poetyckie: jeden Jana Pawła II i dowolny wiersz o tematyce religijnej. Wyróżnienie otrzymał Damian. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.
Rejestracja do Konkursu Informatycznego
Rejestracja do Konkursu InformatycznegoZespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
zaprasza wszystkich uczniów Szkół Podstawowych naszego
regionu do uczestniczenia w Konkursie Informatycznym 2015.
Konkurs jest przeprowadzany regularnie od 2009 r. Aktualnie to już
VII edycja Konkursu Informatycznego. Warto zarejestrować
się i zostać najlepszym INFORMATYKIEM w roku 2015.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest rejestracja, której można
dokonać na stronie http://www.zswp.webd.pl. O dalszych czynnościach
poinformuje cię twój opiekun przedmiotu.

Terminy poszczególnych etapów konkursu:
• Etap szkolny – 9 kwietnia 2015 r. godz. 9:00
• Etap międzyszkolny – 7 maja 2015 r. godz. 9:00

Osoby należy zgłaszać za pomocą strony internetowej do
8 kwietnia 2015 r. Do wygrania są cenne nagrody.Szczegółowy regulamin
oraz pozostałe informacje dostępne na stronie konkursu: Link

Zapraszamy!
19 lutego 2015 r. - Spotkanie z podróżnikiem
19 lutego 2015 r. - Spotkanie z podróżnikiem19 lutego odwiedził nas kolejny podróżnik z ekipy TRZASK. Pan Krystian Pyrzak w bardzo przystępny sposób przybliżył nam podróże swojego zespołu. Tym razem padło na okolice Morza Śródziemnego - dowiedzieliśmy się m. in. jak wygląda "ojczyzna" znanej marki Ferrrari oraz mogliśmy zobaczyć przepiękne zdjęcia z Lazurowego Wybrzeża. Podczas podróży nie zabrakło też przykrych momentów, takich jak próba kradzieży cennych przedmiotów z samochodu ekipy - na szczęście nie zniknęło nic wartościowego. Spotkanie zakończyło się bardzo szybko, więc uczniowie byli trochę zawiedzeni. Mimo wszystko, zespołowi bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i mamy nadzieję, że inni członkowie grupy TRZASK również odwiedzą nas w tym roku szkolnym. Czekamy na Was! Tekst opracował Eryk Długosz - uczeń klasy III gimnazjum.
30 stycznia 2015 r. - Występ cyrku SZOK
30 stycznia 2015 r. - Występ cyrku SZOKW piątek, 30 stycznia 2015 roku szkołę odwiedzili niecodzienni goście - artyści z cyrku SZOK. Wszyscy chętni uczniowie mogli za niewielką opłatą zobaczyć niezwykłe sztuczki, jakie mieli do zaprezentowania cyrkowcy. Nasze oczy ujrzały człowieka potrafiącego jeździć na jednokołowym rowerze, a występujący klaun rozbawił najmłodszych uczniów niemal do łez. Wytresowany pudelek zdobył serca żeńskiej części publiczności. Cały pokaz przyćmił jednak ogromny wąż, którego co śmielsi uczniowie mieli możliwość pogłaskać. Niektórzy wyszli z występu zawiedzeni, bo twierdzili, że występ trwał zbyt krótko. My sądzimy jednak, że długość i jakość występu z pewnością była adekwatna do ceny wstępu nań. Zapraszamy cyrk SZOK ponownie do naszej szkoły! Tekst opracował Eryk Długosz - uczeń klasy III gimnazjum.
21- 30 stycznia 2015 r.- Dni Babć i Dziadziów
W dniach 21- 30 stycznia w naszej szkole odbywały się niepowtarzalne uroczystości, podczas których dzieci z klas 0- III prezentowały występy artystyczne kierowane do najdroższych Babć i Dziadziów z okazji ich święta. Mali artyści byli dumni, że mogli współorganizować tak ważne spotkania. Zarówno twarze dzieci i jak i zaproszonych gości niejednokrotnie rozpromieniały się szczerymi uśmiechami. Dzieci z radością składały życzenia, wręczały przygotowane upominki. Chwile te uświadamiały im jak wiele zawdzięczają swoim Babciom oraz Dziadziom. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu mam, wszyscy uczestniczący w tych uroczystych chwilach mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku.
26 stycznia 2015 r. - Spotkanie z policjantami
26 stycznia 2015 r. - Spotkanie z policjantami26 stycznia 2015 r. do naszej placówki zawitał pan policjant z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Na spotkaniu z uczniami został poruszony bardzo ciekawy temat przemocy w Internecie - cyberprzemocy. Uczniowie mogli dowiedzieć się, czym ona jest i gdzie można się z nią spotkać. Policjant wyjaśnił, jakie konsekwencje mogą płynąć ze stosowania jej wobec innych osób. Zaprezentowany został również film, którego tematem była cyberprzemoc i jedna z jej ofiar - pozwolił nam uzmysłowić sobie, że zagadnienie to jest poważnym problemem w dzisiejszym świecie. Za przyjazd panu policjantowi serdecznie dziękujemy i jesteśmy otwarci na podobne wizyty w przyszłości! Tekst opracował Eryk Długosz - uczeń klasy III gimnazjum.
13 stycznia 2015 r. - Wizyta grupy REKONSTRUKTO z lekcją "Rzymskie imperium i tradycje antyku"
13 stycznia 2015 r. - Wizyta grupy REKONSTRUKTO z lekcją "Rzymskie imperium i tradycje antyku"13 stycznia do szkoły zawitali dwaj panowie z grupy artystycznej Rekonstrukto z Dębiny. Przybyli do naszej placówki, by przybliżyć nam historię starożytnego Rzymu: jego powstanie, zwyczaje oraz kulturę. Dzięki opowiadaniu jednego z panów mogliśmy się dowiedzieć, jak podzielone było społeczeństwo Rzymian, jak wyglądały rzymskie legiony oraz czym żołnierze walczyli w tamtym czasie. W wyobrażaniu tego wszystkiego pomogły nam rekwizyty, które grupa przywiozła ze sobą. Podczas pokazu zaistniała także możliwość walki z gladiatorem. Po pokazie każdy mógł obejrzeć z bliska wszelkie rodzaje mieczy, tarcz czy zbroi. Była to fascynująca lekcja historii, z której każdy na pewno zapamięta wiele. Dziękujemy grupie Rekonstrukto za przyjazd do naszej szkoły i mamy nadzieję, że w następnych semestrach również nas odwiedzi. Tekst opracował Eryk Długosz - uczeń klasy III gimnazjum.
Świąteczne Życznia
Świąteczne ŻyczniaZ okazji zbliżających się Świąt
chcemy życzyć samych pięknych chwil
spędzonych w gronie najbliższych,
a w nadchodzącym nowym roku
samych sukcesów oraz spełnienia wszystkich marzeń.


Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2015
życzy Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
19 grudnia 2014 r. - Spotkanie wigilijne
19 grudnia 2014 r. - Spotkanie wigilijne19 grudnia to ostatni dzień nauki szkolnej w 2014 roku; dzień, w którym przed przerwą świąteczną pożegnaliśmy się akademią z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Było uroczyście: szopka z Maryją, Józefem i Dzieciątkiem, Anioły, Pastuszkowie i chór śpiewający kolędy. Refleksje i przesłanie od żłóbka przygotowali uczniowie klasy 5. Później troje gimnazjalistów tak poprowadziło koncert kolęd, że do śpiewania włączyli się niemal wszyscy obecni na sali i zrobiło się ciepło i rodzinnie. W tej atmosferze pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Ażeby dopełnić tradycji -już w klasach -uczniowie z nauczycielami podzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnych posiłków, o które zatroszczyły się Panie z Rady Rodziców. Barszcz z grzybami i pierogi były wyśmienite. Do zobaczenia w Nowym 2015 Roku.
10 grudnia 2014 r. - Nagroda dla Kasi
10 grudnia 2014 r. - Nagroda dla KasiMiło nam poinformować, że uczennica klasy III gimnazjum, Katarzyna Bosek, została laureatką Konkursu Filmowego organizowanego przez Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Nagrodą jest zaproszenie na dowolny film 2D lub 3D w Kinie Helios. Organizatorzy zachęcają uczniów do udziału w kolejnych zadaniach konkursu filmowego - http://www.zsen.resman.pl/kf/ - czekają kolejne zaproszenia oraz w Szybkim Konkursie Informatycznym - https://www.facebook.com/konkursinformatyczny
8 grudnia 2014 r. - I nagroda w Podkarpackim Konkursie Plastycznym LITERATURA I DZIECI
8 grudnia 2014 r. - I nagroda w Podkarpackim Konkursie Plastycznym LITERATURA I DZIECI Uczennica klasy V , Magdalena Stachura, zdobyła I nagrodę w Podkarpackim Konkursie Plastycznym LITERATURA I DZIECI "Czasem słońce, czasem deszcz". Konkurs zorganizowany był przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Na Konkurs wpłynęło 1124 prac z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki i kolażu. Komisja Konkursowa w składzie: p. Krystyna Niebudek, p. Kinga Ziobro, p. Jadwiga Orzechowska dokonała przeglądu wszystkich nadesłanych prac i zakwalifikowała na wystawę 296 ( 220 - w kategorii wiekowej klas I - III, 76 - w kategorii wiekowej klas IV - VI). Następnie wyłoniła te prace, które postanowiła uhonorować nagrodami i wyróżnieniami książkowymi ufundowanymi przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. W kategorii klas IV - VI najwyżej została oceniana praca Madzi. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
5 grudnia 2014 r. - Wizyta św. Mikołaja
5 grudnia 2014 r. - Wizyta św. Mikołaja5 grudnia 2014 roku do naszej szkoły zawitał święty Mikołaj, by obdarować wszystkie grzeczne dzieci różnymi podarunkami. Najmłodsi przy okazji rozdawania prezentów nie zapomnieli o symbolice obdarowywania się, w której nie jest istotny sam podarunek, a gest. Nieco starsi uczniowie byli jednak niegrzeczni - prezenty musieli podarować sobie sami na lekcjach z wychowawcami. Ten dzień był jednym z najbardziej wyjątkowych w tym roku, gdyż przypomniał nam o pięknej rzeczy, jaką jest relacja międzyludzka. Tekst opracował Eryk Długosz - uczeń klasy III gimnazjum.
3 grudnia 2014 r. - Wyjazd do kina Helios i Muzeum Okręgowego w Rzeszowie
3 grudnia 2014 r. - Wyjazd do kina Helios i Muzeum Okręgowego w Rzeszowie3 grudnia uczniowie klasy 4., 5. i 6. spędzili dzień w Rzeszowie. Najpierw w kinie Helios obejrzeli film 3D pt. „Wielka szóstka”, który wszystkich zainteresował. Choć jest to historia animowana i trochę fantastyczna, to młodzi ludzie ze świata realnego i postacie z fantazji przeżywają problemy bliskie współczesnej młodzieży. Należą do nich dojrzewanie do tego, co ważne w życiu, poznawanie wartości przyjaźni, prawdy, poświęcenie w imię ważnych dla każdego człowieka wartości. Film od początku do końca trzymał w napięciu, był i wzruszający, i wesoły, a wszystko w odpowiednich proporcjach. Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Tam uczestnicy wyjazdu najpierw wzięli udział w warsztatach plastycznych; lepili z gliny ozdoby świąteczne. Mieli do dyspozycji, oprócz wspomnianego surowca, deseczki, ściereczki wałki i różnego kształtu i rodzaju formy ( do wykrawania, wyciskania, uzupełniania). Panie z muzeum najpierw udzieliły ogólnych instrukcji, a potem życzliwie pomagały w żmudnej, ale radosnej pracy. Każdy potem spakował swoje rękodzieła do przygotowanych kartoników i porządnie umył ręce i udał się na zwiedzanie stałej wystawy o pradziejach polski południowo -wschodniej. Dzięki temu mogliśmy dowiedzieć się jak żyli ludzie mieszkający na naszych terenach już wiele wieków przed naszą erą, jakich narzędzi używali, jakie naczynia lepili z gliny, a także jak byli pochowani po śmierci. Wycieczka ta była swoistym prezentem mikołajkowym dla uczniów klas 4-6 zainspirowanym przez rodziców i dzieci, a przejazd autokarem zasponsorowała Rada Rodziców. Dziękujemy.
Losowe zdjęcia:Album:
2011-06-18 - Wycieczka szkolna do Warszawy


Album:
2011-06-05 - XIV Piknik rodzinny


Album:
2011-03-23 - IV Gminny Konkurs Matematyczny


Album:
2013-05-18 - Park linowy


Album:
2013-05-09 - Konkurs Informatyczny 2013
Tłumacz strony
Losowa fotografia
Uczestniczymy

Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2011, Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 1397180