22 Październik 2016
Nawigacja
Kontakt

Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Odliczamy
Wakacje za:

Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
22 października 2016
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:20
Wczoraj:591
W tygodniu:2,528
W miesiącu:10,183
Razem:1654107
Losowe zdjęcia:Album:
2015-06-16 - Wycieczka Sandomierz i Góry Świętokrzyskie


Album:
2012-09-13 - Spotkanie z Oficerem Policji w Strzyżowie 2012/2013


Album:
2012-05-31 - Wycieczka do Pienin i Zakopanego


Album:
2012-11-12 - Święto Niepodległości Polski


Album:
2016-01-30 - Bal karnawałowy
20 października 2016r. - Konsultacje pedagogiczne
20 października 2016r. w godz. 16.00 - 18.00 w Zespole Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi odbędą się indywidualne konsultacje pedagogiczne nauczycieli z rodzicami. Serdecznie zapraszamy!
17 października 2016r. - Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
17 października 2016r. - Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej"Bądź mym Mistrzem”- pod takim hasłem upłynęło w naszej szkole świętowanie Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klas trzecich gimnazjum przygotowali inscenizację, w której zaprezentowali różne typy uczniów, nieprzywiązujących wagi do własnego rozwoju i wykształcenia. Zobaczyć można było szkolne modelki, lenia, zazdrośnika, wagarowiczów, a nawet samochwałę i lizuskę. Młodzież wie jednak, że taka postawa nie jest sposobem na to „by godnie dożyć jesieni wieku”. I choć często ukrywa się za maską cynizmu, ironii i obojętności, to choćby w zakamarkach duszy tak naprawdę tli się tęsknota do ideału wyrażona słowami „ Szukam Mistrza, Nauczyciela szukam, do Waszych serc z nadzieją stukam”.
Zapraszamy do galerii.
12 października - Z wizytą w bibliotece
12 października - Z wizytą w bibliotece 12 października bieżącego roku uczennice klasy IV uczestniczyły w lekcji bibliotecznej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Połomi. Pani bibliotekarka – Izabela Dudzińska zapoznała nas z dostępnym księgozbiorem, opowiadała o poziomach, według których ułożone są książki w bibliotece. Uczennice dowiedziały się co to jest katalog alfabetyczny i tytułowy oraz do czego służy. Ponadto Pani bibliotekarka zwróciła uwagę, jak ważną rolę odgrywa czytanie w życiu młodego człowieka. Na koniec tej niecodziennej lekcji, każda uczennica wybrała sobie interesujące ją książki i wypożyczyła. Pani Izabela na pożegnanie poczęstowała nas słodką niespodzianką. Serdecznie dziękujemy za tę niezwykle ciekawą lekcję i mamy nadzieję, że uczennice z wielkim entuzjazmem będą odwiedzały bibliotekę.
12 października 2016r. - Wycieczka do Inwałdu
12 października 2016r. - Wycieczka do Inwałdu12.10.2016r. 49 uczniów i pięcioro rodziców pod opieką Pana Tomasza Lenarta, Pawła Bary i Ewy Lew uczestniczyło w jednodniowej wycieczce do Wadowic, Inwałdu i Kalwarii Zebrzydowskiej. Byliśmy i modliliśmy się w miejscu, gdzie urodził się i dorastał jeden z największych naszych rodaków. Następnie mieliśmy okazję zobaczyć miniatury największych i najsławniejszych budowli i innych wytworów rąk ludzkich o których opowiedziała nam pani przewodnik. W czasie przeznaczonym na korzystanie z proponowanych atrakcji uczniowie obejrzeli krótki seans w kinie 5D, obejrzeli wystawę eksponatów znalezionych w grobach egipskich faraonów, odwiedzili dom strachu, oraz jeździli gokardami. Następna część wycieczki obejmowała spotkanie z żywym smokiem, wizytę w średniowiecznych warsztatach garncarza, kowala, tkacza i powroźnika, gdzie uczniowie własnoręcznie mogli pracować średniowiecznymi metodami. Potem udaliśmy się do średniowiecznego zamku - warowni, gdzie obejrzeliśmy sale tortur, średniowieczne komnaty, stroje rycerskie i posililiśmy się w zamkowej karczmie. Przedostatnim etapem było zapoznanie się z mało znanymi faktami z życia dinozaurów, które mogliśmy zobaczyć w naturalnej wielkości. Na koniec udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, by pełni wrażeń wrócić do Połomi. Drogę umilały nam swoim śpiewem uczennice klasy I gimnazjum na czele z Klaudią Sochą grającą na gitarze.
Zapraszamy do galerii.
9 października 2016 r. - XII Gminny Konkurs "Jan Paweł II w poezji i w piosence"
9 października 2016 r. - XII Gminny Konkurs "Jan Paweł II w poezji i w piosence"9 października 2016 roku uczniowie klas młodszych wzięli udział w XII Gminnym Konkursie "Jan Paweł II w poezji i w piosence" organizowanym przez Szkoły Podstawowej im. Św. J. S. Pelczara w Jaworniku. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Drążek z klasy I, Amelia Sikora z klasy II , Wiktoria Gorzynik z klasy III a i Martyna Nieroda z klasy III b. Wszyscy pięknie zaprezentowali przygotowane utwory. Jury przyznało Martynce Nierodzie III miejsce za piosenkę "Kochamy Cię Janie Pawle II". Gratulujemy i życzymy wszystkim uczestnikom kolejnych sukcesów.

4 października 2016 r. - Pasowanie na ucznia
4 października 2016 roku w Szkole Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy I. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor Barbary Bosek, która serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, i podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi. Podczas akademii uczniowie klasy I zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. W swoim programie artystycznym z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki, wspaniale wykonywali układy taneczne. Po programie artystycznym pani dyrektor uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swej klasy i szkoły (…). Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, słoniki oraz wyprawki. Po części oficjalnej dzieci udały się do swojej klasy, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Cała impreza wypadła wspaniale i na długo zostanie w pamięci dzieci i zaproszonych gości.
28.09 - 01.10.2016r. - XXXIX Wojewódzki Zlot Młodzieży PTSM
W dniach 28.09.2016 – 1.10.2016 roku 24 uczniów Gimnazjum Publicznego w Połomi razem z uczniami z Gwoźnicy Górnej i Niebylca miało możliwość uczestniczyć w pieszym rajdzie odbywającym się na terenach Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Piękna słoneczna pogoda, wytrwałość i determinacja do pokonania własnych słabości, umożliwiła uczestnikom zdobycie najwyższego szczytu Tarnicy w pierwszym dniu rajdu i Połoniny Caryńskiej w drugim dniu rajdu. Młodzież uczestnicząca w rajdzie miała szansę na własne oczy przekonać się na czym polega praca leśników usiłujących przywrócić terenom Parku wygląd pierwotnej puszczy poprzez odbudowywanie pierwotnych systemów ekologicznych: tzn. nieoczyszczanie lasów z połomów drzewnych, nasadzanie pierwotnej roślinności np. cisów, jałowców, traw występujących na połoninach. Ochronie służy też wyznaczanie szlaków z których nie wolno zbaczać, czy też wykonywanie – nie zawsze lubianych przez turystów i nie dla każdego wygodnych - schodkowych podejść na szczyty. Drugi dzień rajdu zakończył się dyskoteką w schronisku w Stuposianach. Młodzi turyści zapoznawali się z zasadami zachowania się na szlaku turystycznym, przebywania w schronisku, przygotowywali sami posiłki, dbali o czystość i higienę. Następny dzień upłynął pod znakiem, sprzątania, przejazdu do Leska, poznawania słodkich aspektów tego miasteczka i konkursów: krajoznawczego, wiedzy o PTSM, ekologicznego i piosenki turystycznej. Warto tu zauważyć, że dzięki jednemu z naszych uczniów Brayanowi Gwiżdżowi nasza drużyna miała nie tylko możliwość zaprezentowania oryginalnej napisanej przez Brayana piosenki o Bieszczadach, ale i w czasie trwania całego rajdu zachwycała wszystkich turystów dookoła tak rzadko spotykanym dziś śpiewem. Serdeczne podziękowania należą się Pani Barbarze Drozdowkiej i Pani Ewie Lew, dzięki którym w rajdzie mieli szansę uczestniczyć uczniowie naszej szkoły.
27 września 2016r. - Pielgrzymka do Komańczy
27 września 2016r. - Pielgrzymka do Komańczy27 września już po raz dziewiąty uczniowie Zespołu Szkół w Połomi wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu Szkół Prymasowskich. Komańcza przywitała wszystkich pięknym słońcem. Dziedziniec Klasztoru Sióstr Nazaretanek wypełniony był reprezentantami 20 szkół noszących imię ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, którzy podczas uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Józefa Michalika modlili się przede wszystkim o rychłą beatyfikację swego Patrona. Atmosfera miejsca, w którym ponad 50 lat temu więziony był kard. Wyszyński była wspaniała, a udział w spotkaniu to przeżycie, które z pewnością ubogaca i utwierdza w przekonaniu, że nauka Prymasa Tysiąclecia aktualna jest także i we współczesnym świecie. Po głównych uroczystościach opiekunowie wraz z młodzieżą wybrali się do Rymanowa Zdroju, by tam wspólnie cieszyć się przepiękną pogodą i chwilę odpocząć w urokliwych zakątkach tego podkarpackiego kurortu.
26 września 2016r. - Dziesiąta rocznica nadania szkole imienia
26 września 2016r. - Dziesiąta rocznica nadania szkole imienia„Nie wystarczy kreślić słów prawdy czarnym atramentem, trzeba pióro maczać w prawdzie i miłości”. ( S. Wyszyński). 26. września bieżącego roku świętowaliśmy Dzień Patrona naszej szkoły. Naszym opiekunem jest Człowiek Wielkiej Miary – Kardynał Stefan Wyszyński. Jego dziedzictwo jest dla nas podstawą wychowania naszych uczniów, bo „ideał nawet trudny do osiągnięcia ciągle nęci, ciągle pobudza do nowych prób”( S. Wyszyński). Młodzież z klasy II gimnazjum oraz przedstawiciele klasy III a i III b gimnazjum pod kierunkiem pani K. Niemiec, pana K. Podolskiego przy akompaniamencie pana W. Stanisławczyka przygotowała montaż słowno – muzyczny w dziesiątą rocznicę nadania imienia naszej szkole. Podczas akademii mieliśmy okazję usłyszeć nowe talenty : piękne głosy oraz wspaniałe brzmienie gitary. Wysłuchaliśmy przepięknych pieśni : „ Bądź pozdrowiony gościu nasz”, „ Barka”, „ Ojczyzno ma”, „ Abba Ojcze”, „ Czarna Madonno” i „Boża radość”. Wybierając Prymasa Tysiąclecia na Patrona, zdawaliśmy sobie sprawę, że taki wybór zobowiązuje nas wszystkich, zarówno uczniów, jak i nauczycieli, zwłaszcza że na sztandarze szkoły umieściliśmy słowa „WIARA, OJCZYZNA, NAUKA.” Nauką i pracą chcemy bowiem służyć Bogu i Ojczyźnie, zgodnie z myślą Kardynała Stefana Wyszyńskiego: "Pierwsza po Bogu miłość należy się Ojczyźnie i pierwsza po Bogu służba należy się dzieciom własnego narodu". To przesłanie Patrona stało się misją naszej szkoły, a dla uczniów i nauczycieli drogowskazem na drodze do dalszego życia.Miłym akcentem na zakończenie uroczystości był występ ucznia klasy III a Brayana G., który napisał i skomponował piosenkę na cześć kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wokalnie wspomogły Brayana uczennice klasy II gimnazjum Zuzanna D. i Katarzyna J. Film z akademii - Link
Zapraszamy do galerii.
22 września 2016 r. - "Mały miś w wielkim świecie literatury" - projekt w kl. "0"
22 września 2016 r. - "Mały miś w wielkim świecie literatury" - projekt w kl. "0"Miło nam poinformować, że nasi najmłodsi uczniowie dołączyli do ogólnopolskiego projektu "Mały miś w wielkim świecie literatury". Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa zgodnie z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa na rok 2016/2017 oraz rozwijanie współpracy między przedszkolami. Każde ze zgłoszonych przedszkoli zostało przypisane do grupy, a każda grupa liczy 10 placówek. Uczniowie wraz z nauczycielem przygotowują misia (nadają imię, wyposażają w dziennik podróży), a następnie wysyłają na adres wybrany z listy. Tak też zrobiliśmy. W ciągu kilku następnych tygodni nasze przedszkole odwiedzą "pluszowi goście" z terenu całej Polski. Naszym zadaniem będzie przywitać każdego z nich, zapoznać się z nadanym imieniem, a następnie wspólnie wybrać i przeczytać misiowi bajkę. Po kilku tygodniach nasz miś, któremu nadaliśmy imię Stefek, wróci do naszego przedszkola, a my dzięki dołączonemu dziennikowi podróży, dowiemy się, jakie miejsca odwiedził i jakie książeczki poznał. Równocześnie zachęcamy wszystkich do codziennego czytania książek swoim dzieciom. Już 20 minut wystarczy aby wspomagać ich rozwój, a także jest dobrym sposobem na spędzenie razem wolnego czasu.
15 września 2016r. - Gminne indywidualne zawody sportowe w lekkiej atletyce
Rok szkolny 2016/2017Uczniowie Naszej Szkoły po raz pierwszy w nowym roku szkolnym wzięli udział w zawodach sportowych. Były to indywidualne zawody w lekkiej atletyce /dla Szkół Podstawowych/, które przeprowadzono na stadionie w Niebylcu. Oto najlepsze wyniki naszych zawodników; Bieg na 60 m: Maciej Bosek - 9,16 sek. - I miejsce Tomasz Sikora - 9,62 sek. - IV miejsce Mikołaj Karaś - 9,66 sek. - V miejsce Skok w dal ; Michał Kwiatkowski - 3,57 m - III miejsce Kacper Drążek - 3,49 m - V miejsce Adrian Domaradzki - 3,47 m - VI miejsce Rzut piłeczką palantową: Łukasz Dzindzio - III miejsce
3 września 2016r. - Szósty rajd rowerowy
3 września 2016r. - Szósty rajd rowerowyPierwszy tydzień nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy od aktywnego spędzenia wolnego czasu uczestnicząc w sobotę 3 września 2016 roku, w następnym z planowanego cyklu rajdów rowerowych. Tym razem celem nasze wycieczki było Sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi. Pokonaliśmy bardzo długie wzniesienie nazywane potocznie „Michałkiem” od kapliczki św. Michała, by podziwiać uroki przepięknej panoramy z jego szczytów, a następnie zjechać serpentynami w dół, w kierunku Bliznego i Starej Wsi. Pan Paweł Bara jest nie tylko organizatorem ale i doskonałym przewodnikiem, za każdym razem dostarczającym nam wielu ciekawych informacji na temat naszego regionu i jego atrakcji. U celu podróży mieliśmy okazję poznać niezrównane piękno klasztoru, i posłuchać jego historii z ust pani przewodniczki, obejrzeć niebywałe eksponaty zgromadzone przez zakon w muzeum przyklasztornym, o którym nie każdy wie, oraz zapoznać się z nowo powstającymi ogrodami biblijnymi. W drodze powrotnej odwiedziliśmy duże stawy rybne w Bliznym i podziwialiśmy wzniesienia „Michałka” z innej strony, pokonując w sumie około 60 kilometrów. W sprawowaniu opieki nad uczniami pana Pawła Barę wspomagali pan Wiesław Sikora , pan Ireneusz Lew i pani Ewa Lew. Tekst opracował Oskar Lew - uczeń klasy I gimnazjum.
1 września 2016r. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Rok szkolny 2016/2017W dniu 1 września 2016 r. uczniowie wraz z nauczycielami rozpoczęli nowy rok szkolny. Najpierw wszyscy zgromadzili się w parafialnym kościele, gdzie dziękowali za szczęśliwe wakacje i prosili o Bożą opiekę na nowy czas nauki. Po mszy świętej uczniowie, rodzice i nauczyciele udali się do szkoły, gdzie pani dyrektor Barbara Bosek wszystkich gorąco powitała, zachęcała do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły i życzyła wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, pokonywaniu barier, aby osiągnąć sukces w roku szkolnym 2016/2017.
26 sierpnia 2016r. - Piąty rajd rowerowy
26 sierpnia 2016r. - Piąty rajd rowerowyJuż na wakacjach, w piątek 26 sierpnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w kolejnym V rajdzie rowerowym organizowanym przez pana Pawła Barę. Warto nadmienić, że w trakcie rajdu nasi koledzy mają okazję nawiązać znajomość z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Lutczy. Przemierzając dystans około 90 kilometrów mieliśmy okazję podziwiać nie tylko piękno naszej małej ojczyzny odpoczywając między innymi przed muzeum Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej i na terenie zespołu parkowo – pałacowego w Nozdrzcu, ale również zakosztować smaku przygody, której dostarczyła nam możliwość kąpieli i spływu pontonem na rzece San, do której dotarliśmy. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły również: przeprawa promem na drugą stronę Sanu i przejście przez wiszącą nad Sanem na linach kładkę. Opiekę zapewniali również: panowie Paweł Betleja i Ireneusz Lew ze strony rodziców i pani Ewa Lew ze strony nauczycieli. Tekst opracował Oskar Lew - uczeń klasy I gimnazjum.
Zapraszamy do galerii.
24 czerwca 2016 r. - Zakończenie roku szkolengo
24 czerwca 2016 r. - Zakończenie roku szkolengoPodziękowanie dla klasy 3g - Link

Zapraszamy do galerii.

Tłumacz strony
Uczestniczymy

Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec

Koło Emerytów i Rencistów w Połomi


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2011, Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 1654107