17 Wrzesień 2014
Nawigacja
Kontakt

Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Odliczamy
Wakacje za:

Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
17 września 2014
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:14
Wczoraj:309
W tygodniu:1,016
W miesiącu:9,497
Razem:1279727
Powitanie

NABÓR DO ŚWIETLICY - INFORMACJE
Rok szkolny 2014/2015Od dnia 15 września 2014 r. w Zespole Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi planuje się uruchomienie świetlicy dla uczniów. Rodzice zainteresowani zapisem dziecka do świetlicy proszeni są o zapoznanie się z REGULAMINEM REKRUTACJI i złożenie stosownych dokumentów.

Regulamin rekrutacji do świetlicy szkolnej Zespołu Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi.
Zgłoszenie do świetlicy szkolnej.

5 września 2014 r. - Wybory Opiekuna Samorządu Szkolnego
5 września 2014 r. - Wybory Opiekuna Samorządu Szkolnego5 września 2014 roku uczniowie wybrali opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Została nim po raz kolejny pani Anna Telesz - nauczycielka przyrody, biologii i chemii. Wybory były równe, powszechne i tajne. Gratulujemy pani Ani i życzymy owocnej współpracy z młodzieżą.
1 września 2014 r. - Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
1 września 2014 r. - Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/20151 września bieżącego roku nauczyciele, uczniowie oraz rodzice zebrali się w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Mikołaja, aby uroczystą Mszą Świętą, celebrowaną przez Ks.Proboszcza Artura Grzędę rozpocząć rok szkolny 2014/2015. Ksiądz Proboszcz ciepło i życzliwie zachęcał dzieci i młodzież do wytrwałej nauki i wzorowego zachowania. Następnie wszyscy udali się do budynku Zespołu Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Pani Dyrektor, Barbara Bosek serdecznie powitała zebranych, zachęciła do nauki, rozwijania swoich zainteresowań, udziału w konkursach, dbania o dobrą, przyjazną atmosferę. Wręczyła też nagrody uczniom, którzy zdobyli tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie „Zachowaj trzeźwy umysł”. Nawiązała do 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wszyscy zebrani chwilą ciszy uczcili pamięć Tych, którzy poświecili swoje życie za Ojczyznę. Później przyszedł czas na spotkania z wychowawcami, zapoznanie się z planem lekcji i wakacyjne wspomnienia w gronie koleżanek i kolegów.
Udzielanie pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników
Udzielanie pomocy finansowej uczniom na zakup podręcznikówNa podstawie projektu rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 maja 2014 r. w sprawie szczególnych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów dydaktycznych pomocą zostają objęci uczniowie: klas II i III lub VI SP. Czytaj więcej... Dokumenty do pobrania! - Link
26 czerwca 2014 r. - Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY
26 czerwca 2014 r. - Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNYMiło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły, Piotr Pilecki z klasy II i Zuzanna Warchoł z klasy III, zdobyli wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
25 czerwca 2014 r. - Szkoła Promująca Zdrowie i Trzymaj Formę
25 czerwca 2014 r. - Szkoła Promująca Zdrowie i Trzymaj FormęZdrowie jest nieodłącznym warunkiem osiągnięć szkolnych, dobrej jakości życia ludzi i efektów ekonomicznych, a edukacja zdrowotna jest podstawowym prawem każdego człowieka. Przekazując tę wiedzę dzieciom oraz kształtując umiejętności i postawy sprzyjające zdrowiu, możemy ułatwić im zdrowy styl życia i pracy, a tym samym poprawić zdrowie społeczeństwa. Promocja zdrowia to jedno z zadań szkoły, obejmujące całą społeczność szkolną. W roku szkolnym 2013/2014 wzorem lat ubiegłych nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Trzymaj Formę. Główne cele tego projektu to promocja zdrowego stylu życia, trwała zmiana nawyków żywieniowych i zwiększenie zainteresowania dzieci i młodzieży aktywnością podczas każdego dnia. Realizacja programu przyczyniła się do: kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych, wzrostu aktywności fizycznej, popularyzacji rajdów, zabaw na świeżym powietrzu, integracji społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że uczniowie, którzy przystąpili i aktywnie brali udział w programie zdobyli większą świadomość potrzeby dbania o zdrowie własne i innych.
24 czerwca 2014 r. - Spotkanie integracyjne z uczniami klasy VI z Baryczki
24 czerwca 2014 r. - Spotkanie integracyjne z uczniami klasy VI z Baryczki24 czerwca 2014 r. szesnastu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Baryczce przyjechało do naszej szkoły na spotkanie integracyjne. Od 1 września gimnazjum w Połomi będzie szkołą, w której będą zgłębiać swą wiedzę przez kolejne 3 lata. Uczniowie z Baryczki spotkali się ze swoimi połomskimi rówieśnikami w sali nr 3. Tam w obecności swych obecnych i przyszłych wychowawców przedstawili się nawzajem, po czym pani dyrektor Barbara Bosek przekazała najważniejsze informacje o szkole, którą zarządza. Po zwiedzeniu całego budynku szkolnego uczniowie wrócili do "trójki" na zabawy integracyjne. W jednej z nich poznawali się nawzajem przez pryzmat znaków zodiaku, pod którymi przyszli na świat. Swoją wiedzę z różnych dziedzin zaprezentowali w grze wzorowanej na teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Laureatami tej zabawy zostali: Adrian Lewko z Baryczki (I miejsce) , Piotr Białas z Połomi (II miejsce) i Martyna Bosek z Baryczki (III miejsce). Po rywalizacji wiedzowej szóstoklasiści udali się na boisko szkolne, by tam wziąć udział w rozgrywkach sportowych. Dzięki pomocy mam uczniów kl. VI z Połomi wszyscy regenerowali siły piekąc kiełbaski przy ognisku. Piękna pogoda sprzyjała temu, by po posiłku nadal poznawać się wzajemnie grając, bawiąc się czy rozmawiając. Gorącej atmosfery nie ochłodziły nawet lody, które mamy przygotowały na deser. Tekst opracowała mgr Alicja Krok.
Zapraszamy do galerii.
18 czerwca 2014 r. - Próbna ewakuacja
18 czerwca 2014 r. - Próbna ewakuacja18 czerwca 2014 r. odbyła się ewakuacja szkoły. Akcja rozpoczęła się o godz. 11.10, kiedy to zauważono wydobywający się z pomieszczeń piwnicy ciemny dym. Natychmiast ogłoszono alarm i poinformowano o zagrożeniu Powiatową Państwową Straż Pożarną w Strzyżowie. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami ewakuowali się sprawnie z budynku. Dotarcie do punktu zbiórki zajęło im ok. 2 i pół minuty. Po chwili na placu przed szkołą były już 2 jednostki straży pożarnej – zawodowej ze Strzyżowa i Ochotniczej Straży Pożarnej z Połomi. Strażacy wykonali w budynku szkoły dalsze określone przepisami czynności. Na szczęście były to tylko ćwiczenia. Obserwujący przebieg akcji strażacy podkreślili sprawny i fachowy przebieg ewakuacji. Na koniec najmłodsi uczniowie obejrzeli pokaz sprawnościowy zaprezentowany przez druhów strażaków z Połomi oraz wyposażenie samochodu strażackiego. Akcja przebiegła sprawnie, ale dobrze, że to były tylko ćwiczenia a nie faktyczne zdarzenie. Dziękujemy druhom z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej ze Strzyżowa oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Połomi. Dzięki pomocy tych jednostek mogliśmy sprawdzić naszą reakcję na mogące pojawić się w każdej chwili zagrożenie pożarowe.
17 czerwca 2014 r. - Spotkanie z panią Iwoną Nierodą
17 czerwca 2014 r. - Spotkanie z panią Iwoną Nierodą17 czerwca 2014 r. gościliśmy w naszej szkole panią Iwonę Nierodę - zdobywczynię tytułu zawodowej Mistrzyni Świata i zawodową międzynarodową Mistrzynię Polski w Kickboxingu w formule Low Kick, wielokrotną Mistrzynię Polski Seniorów w formule Low Kick oraz K-1 Rules w kategorii do -56 kg. Od 2007 r. zawodniczkę Kadry Narodowej w Kickboxingu. Pani Iwona opowiedziała uczniom o tej niecodziennej pasji, swojej karierze i drodze do sukcesów. Opowieści uatrakcyjniła nagraniem filmowym jednej z wielu walk oraz zdjęciami przedstawiającymi nie tylko zawody sportowe, ale również ciekawe miejsca, które podczas podróży sportowych mogła zobaczyć. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem słuchali słów mistrzyni i oglądali prezentację a następnie zadawali pytania. Po spotkaniu rzesze młodych kibiców uzyskały zdjęcie wraz z autografem. Dziękujemy panie Iwonie za to niecodzienne spotkanie i życzymy kolejnych sukcesów!
15 czerwca 2014 r. - Uroczyste obchody 70. rocznicy odbicia więźniów w Połomi
15 czerwca 2014 r. - Uroczyste obchody 70. rocznicy odbicia więźniów w Połomi15 czerwca 2014 roku z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Niebyleckiej oraz Wójta Gminy Niebylec odbyły się uroczyste obchody 70. rocznicy odbicia więźniów w Połomi. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Połomi. Ksiądz Proboszcz Artur Grzęda wygłosił przepiękną homilię przepełnioną akcentami patriotycznymi, nawiązującą do historii naszej Ojczyzny i ludzi, którzy gotowi byli oddać za Nią swoje życie. Dalsza część obchodów rocznicowych odbyła się na placu przed kościołem . Tutaj przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej z Rzeszowa, dr Piotr Szopa, wygłosił prelekcję szczegółowo opisującą akcję, która miała miejsce 3 lipca 1944 r. w Połomi. Głos zabrał pan Ludwik Kozimor, jeden z niewielu żyjących jeszcze świadków tamtych zdarzeń, który również opowiedział historię tego wydarzenia. Uroczystość uświetnił udział 21. Brygady Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Mieczysława Boruty Spiechowicza. Wszystkim bohaterom tego wydarzenia oddano należną im cześć i chwałę podczas apelu poległych. Następnie przedstawiciele samorządu lokalnego, organizacji działających na terenie gminy Niebylec i miejscowości Połomia, w tym przedstawiciele nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi przeszli pod pomnik upamiętniający odbicie więźniów , gdzie złożyli wiązanki biało-czerwonych kwiatów. Uroczystość ta na długo zapadnie w pamięci naszych mieszkańców. To była wyjątkowa lekcja historii.
14 czerwca 2014 r. - I Ogólnopolski Konkurs Literacki "O niebylecki miecz"
14 czerwca 2014 r. - I Ogólnopolski Konkurs Literacki  "O niebylecki miecz"Został rozstrzygnięty konkurs literacki „ O niebylecki miecz” zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w gronie laureatów znalazły się aż trzy osoby z naszej szkoły. W kategorii proza: I miejsce Michał Małek za opowiadanie „Ta ziemia od innych droższa”, II miejsce Marcin Kozak za opowiadanie „ Ranne zwierzę”. W kategorii poezja: III miejsce Patrycja Rędziniak za wiersz „Dzień z życia Połomi”. Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 6 lipca bieżącego roku podczas Dni Niebylca. Laureatom serdecznie gratulujemy! Tekst opracowała mgr Marta Leszczak.
12 czerwca 2014 r. - Wykaz podręczników 2014-2015
12 czerwca 2014 r. - Wykaz podręczników 2014-2015Wykaz podręczników dla Zespołu Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi na rok szkolny 2014/2015:

Wykaz podręczników do klas 0 - III szkoły podstawowej

Wykaz podręczników do klas IV - VI szkoły podstawowej

Wykaz podręczników do klas I - III gimnazjum
12 czerwca 2014 r. - Podsumowanie akcji zbierania nakrętek
12 czerwca 2014 r. - Podsumowanie akcji zbierania nakrętekOd września 2013 r. w naszej szkole kolejny już rok trwała zbiórka nakrętek plastikowych przeznaczona na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnej dziewczynki. Poszczególne klasy zebrały następującą ilość nakrętek: Klasa 00 – 4,8 kg; Klasa 0 - 15 kg; Klasa 1 SP - 9 kg; Klasa 2 SP - 37,5 kg; Klasa 3 SP – 48,5 kg ; Klasa 4 SP – 44,5 kg; Klasa 5 SP - 3 kg; Klasa 6 SP – 10,2 kg; Klasa I GIM - 18 kg; Klasa II GIM – 12,5 kg; Klasa III GIM – 0 kg. Łącznie zebrano 201 kg nakrętek. Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom zaangażowanym w przeprowadzenie akcji zbierania nakrętek serdecznie dziękujemy!
12 czerwca 2014 r. - Podsumowanie akcji zbierania makulatury
12 czerwca 2014 r. - Podsumowanie akcji zbierania makulaturyW bieżącym roku szkolnym po raz kolejny w naszej odbyła się akcja zbierania makulatury. Poszczególne klasy zebrały następującą ilość makulatury: Klasa 1 SP – 52, 5 kg; Klasa 2 SP – 49,5 kg; Klasa 3 SP - 150 kg; Klasa 4 SP 799,5 kg; Klasa 5 SP - 17,5 kg, Klasa VI SP - 67 kg, Klasa I GIM – 77,8 kg, Klasa II GIM - 0 kg, Klasa III GIM - 0 kg. Łącznie zebrano : 1219 kg. Najwięcej makulatury zgromadzili: Klaudia Socha - 444 kg; Magdalena Stachura - 216 kg; Gabriela Bosek – 51 kg; Weronika Kawalec – 50 kg oraz Eryk Zamorski – 49 kg. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom za zrozumienie i aktywny udział w realizacji tego przedsięwzięcia.
10 czerwca 2014 r. - Wycieczka klasy III do Rzeszowa
10 czerwca 2014 r. - Wycieczka klasy III do Rzeszowa10 czerwca klasa III SP była na wycieczce w Rzeszowie. Najpierw pojechaliśmy do kina Helios, gdzie uczniowie oglądali II część bajki „Rio” w 3D. Trójwymiarowość filmu była dla uczniów dodatkową atrakcją, dzięki niej krajobrazy pokazane w bajce tętniły życiem. Następnie udaliśmy się do Podziemnej Trasy Turystycznej, która otwarta nie tak dawno pod rzeszowskim rynkiem, robi niesamowite wrażenie. Słuchając przewodnika, uruchamiamy wyobraźnię i przenosimy się do XIV wieku. Piwnice sięgają 10 metrów w głąb ziemi pod powierzchnią rynku, które tworzą prawdziwy labirynt, krzyżując się i łącząc korytarzami na wielu poziomach. Później udaliśmy się do Muzeum Dobranocek, gdzie dzieci mogły zapoznać się z kolekcją oryginalnych lalek z filmu Miś Uszatek, ze zdjęciami z planów filmowych najpopularniejszych dobranocek polskich i zagranicznych (Makowa Panienka; Krecik), oryginalnymi scenografiami z bajek dziecięcych takich jak: Reksio czy Bolek i Lolek. Sporą atrakcją dla dzieci były z pewnością kamery z lat 60-tych i 70-tych, za pomocą których kręcono dobranocki dziecięce. Można je było wziąć do ręki i sprawdzić jak działają. Po wyjściu z Muzeum klasa udała się w drogę powrotną, po drodze wstępując na pizzę i soczki.
Losowe zdjęcia:Album:
2013-10-19 - Park linowy


Album:
2008-11-20 - Gminny Konkurs Inscenizacji o Zdrowiu


Album:
2010-04-03 - III Gminny Konkurs Matematyczny


Album:
2011-06-01 - Ognisko klasy II


Album:
2013-06-30 - Wycieczka kl. I, III i IV szkoły podstawowej
Tłumacz strony
Losowa fotografia
Uczestniczymy
Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2011, Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 1279727