23 Maj 2017
Nawigacja
Kontakt

Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Odliczamy
Wakacje za:

Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
23 maja 2017
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:312
Wczoraj:401
W tygodniu:713
W miesiącu:6,653
Razem:1768775
Losowe zdjęcia:



Album:
2016-09-26 - 10 rocznica nadania imienia


Album:
2010-06-30 - Zajęcia Grupy Zabawowej


Album:
2016-01-30 - Bal karnawałowy
kl III
kl III
Album:
2011-02-07 - Dzień Babci i Dziadka 2011


Album:
2015-06-01 - Dzień Zdrowia
17 maja 2017 r. -Wycieczka komunijna do Krakowa -Łagiewnik i Dzień Matki
Tego dnia uczniowie klasy III a pojechali wraz z wychowawczynią i księdzem Arturem Grzędą na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Wszystkim dzieciom towarzyszyli rodzice lub inni bliscy. Na ten dzień czekaliśmy z niecierpliwością, bo była to wycieczka dziękczynna za dar Pierwszej Komunii Świętej. Najpierw w strojach komunijnych uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, potem zwiedziliśmy kaplice w przyziemiu Sanktuarium, po czym wyjechaliśmy na wieżę. Stąd rozciągał się piękny widok na Kraków.
Kolejnym punktem naszej wycieczki był ogród zoologiczny, w którym miało miejsce uroczystość "Dnia Mamy". Uczniowie w wierszach i piosenkach wyrażali swoją wdzięczność i miłość do swoich mam.
Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny był uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.
W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Tekst opracowała mgr Magdalena Lubas.
15 - 16 maja 2017r. - Wycieczka do Wrocławia - Legnicy - Krzeszowa - Częstochowy
W dniach 15-16.05.2017r. uczniowie klas 3 gimnazjum wraz z opiekunami: Panią Dyrektor Barbarą Bosek oraz organizatorem ks. Henrykiem Mazurem, uczestniczyli w wycieczce na trasie Wrocław - Legnica - Częstochowa. Najpierw zawitaliśmy we Wrocławiu, gdzie mieliśmy okazje zobaczyć Panoramę Racławicką - jest to wielkie malowidło o wymiarach 15x114m przedstawiające bitwę pod Racławicami. Następnie udaliśmy się na przejazd zabytkowym tramwajem "Jaś i Małgosia" wraz z przewodnikiem, który przybliżył nam historie miasta oraz zabrał w piękne miejsce jakim jest Hala Stulecia, a konkretnie fontanna multimedialna znajdująca się tuż przed nią. Zjawiliśmy się w czasie, w którym strumienie fontanny "tańczyły" w rytm muzyki. Po zakończeniu zwiedzania miasta Wrocław przejechaliśmy do Legnicy, gdzie w Sanktuarium św. Jacka uczestniczyliśmy we Mszy Świętej oraz mieliśmy okazję usłyszeć parę słów na temat świątyni od tamtejszego proboszcza. Kolejnym etapem był przejazd do Klasztoru Sióstr Benedyktynek w Krzeszowie, w którym mogliśmy się zakwaterować. Nazajutrz, aby rozpocząć dzień tak jak należy, udaliśmy się na Mszę Świętą, którą odprawił dla nas ks. Henryk. Napełnieni wiarą oraz energią udaliśmy się do Wrocławia, do Afrykarium. Po drodze odwiedziliśmy również cmentarz w Lubawce. Kolejnym celem naszej wycieczki była Częstochowa, gdzie przeszliśmy przez stacje Drogi Krzyżowej oraz zobaczyliśmy pomnik Św. Jana Pawła II. Po duchowym wyciszeniu, udaliśmy się na Apel Jasnogórski, na którym pomodliliśmy się wspólnie za nas i za naszych bliskich. Długi czas spędzony w autobusie umilali nam uczestnicy wycieczki, śpiewając oraz grając na gitarze. Podsumowując, mogę stwierdzić, iż warto było odwiedzić te piękne miejsca, dowiedzieć się wiele na temat ich historii oraz poznać nowych, wspaniałych ludzi i wspólnie się integrować. Tekst opracowała Barbara Bosek - uczennica kl. IIIb gimnazjum.
10 maja 2017 r. - Wycieczka komunijna i Dzień Matki
10 maja 2017 r. - Wycieczka komunijna i Dzień Matki10 maja uczniowie klasy III b SP wraz z rodzicami, księdzem Arturem Grzędą i wychowawczynią udali się do Kalwarii Pacławskiej, aby podziękować za łaskę otrzymania Komunii Świętej i prosić o dalsze błogosławieństwo. Następnie zwiedziliśmy Zamek w Krasiczynie, tam przewodnik ciekawie opowiedział historię zamku i pokazał najciekawsze jego miejsca, a niekiedy nawet straszne. Później uczestnicy wycieczki udali się do pięknego Ogrodu Botanicznego w Bolestraszycach, gdzie dzieci złożyły podziękowania i życzenia swoim Mamom i udali się na wspólne podziwianie ogrodu. W drodze powrotnej nie zabrakło wspólnego śpiewu, modlitwy i podziwiania zakupionych pamiątek. Wszyscy szczęśliwie powróciliśmy do swoich domów i pewnie długo nie zapomnimy tych niezwykłych miejsc, które widzieliśmy.
10 maja 2017r. - Gminny Konkurs Języka Angielskiego "English Challenge"
Dnia 10 maja 2017r. dwóch uczniów gimnazjum Damian Krupski i Dominik Maciołek, oraz uczennica kl. VI SP Liliana Małek wzięli udział w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego "English Challenge", który odbył się w Zespole Szkół im. Św. Rodziny w Lutczy. Uczniom gimnazjum niewiele brakło do zajęcia miejsc na podium a Liliana zdobyła drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych. Serdecznie gratulujemy zarówno odwagi, by stanąć w szranki i skonfrontować poziom własnej wiedzy z poziomem wiedzy innych rówieśników jak i osiągnięcia sukcesu przez Lilianę Małek. Tekst opracowała mgr Ewa Lew.
9 maja 2017 r. - Udział w III edycji maratonu dla przedszkolaków
9 maja 2017 r. - Udział w III edycji maratonu dla przedszkolakówPrzedszkolaki dołączyły do III edycji maratonu dla przedszkolaków "Sprintem do maratonu". Ze względu na warunki pogodowe odbywał się on w sali gimnastycznej. Maluchy po rozgrzewce przeprowadzonej, wśród dziewczynek przez Gabrysię, a wśród chłopców przez Miłoszka, przebiegły określony dystans. Na zakończenie każde z dzieci otrzymało pamiątkowy medal.
05 maja 2017 r. - Warsztaty z robotyki
05 maja 2017 r. - Warsztaty z robotykiDnia 5 maja 2017 r. w krośnieńskim oddziale PCEN odbyły się "Warsztaty z robotyki" realizowane w ramach grantu przyznanego na ten cel przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Ich celem jest upowszechnienie informacji o walorach edukacyjnych nauczania robotyki w szkołach, szczególnie istotnych przy rozwijaniu u uczniów kompetencji komputacyjnych, co w tym roku objęte jest priorytetem Ministra Edukacji Narodowej. W ramach pilotażu nauki programowania naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie: Bartłomiej Białas i Piotr Pilecki.
5 maja 2017 r. - Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Plastycznym
Niezwykle miło nam poinformować, iż nasi uczniowie z kl. "0" Dawidek Kłoś i Mikołajek Mazek zostali wyróżnieni w Gminnym Konkursie Plastycznym "Jan Paweł II w oczach dzieci". Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
4 maja 2017 r. - Konkursu Informatycznego 2017
4 maja 2017 r. - Konkursu Informatycznego 20174 maja w Zespole Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi odbył się II etap Konkursu Informatycznego 2017 dla szkół podstawowych. W etapie szkolnym, który miał miejsce 5 kwietnia 2017 r., spośród 80 uczestników konkursu z 14 szkół podstawowych do etapu drugiego zakwalifikowało się 14 osób. W drugim etapie konkursu uczestnicy zmagali się z pisemnym testem wiedzy teoretycznej oraz mieli do rozwiązania indywidualnie zadania praktyczne na komputerach. Konkurs odbywał się w pracowni komputerowej. Po wykonaniu zadań przy komputerach uczniowie udali się na poczęstunek, natomiast komisja konkursowa oceniała wyniki prac i wytypowała następujących zwycięzców:
I miejsce - Zuzanna Maźnicka, SP Dobrzechów
II miejsce - Laura Turczyn, SP Godowa
III miejsce - Wojciech Bednarczyk, SP Czudec
IV miejsce - Kamil Pitera, SP Lutcza2
V miejsce - Daniel Olejasz, SP Boguchwała
Nagrody i dyplomy wręczyła Pani Dyrektor Barbara Bosek. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.
Zapraszamy do galerii
12 kwietnia 2017r. - Spotkanie Wielkanocne
Tradycją naszej szkoły jest uroczyste wprowadzenie w okres Świąt Wielkanocnych poprzez uroczystą akademię przygotowywaną przez uczniów naszej szkoły. 12 kwietnia 2017r. spotkaliśmy się jak co roku, by poprzez współczesną poezję recytowaną oprawioną pięknymi utworami muzycznymi, przygotować się do przeżywania wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Słowa uznania należą się zarówno uczniom najmłodszym (Daria Pszonka i Maja Lew z kl. II SP, Klaudia Bosek, Martynka Domaradzka, Nikola Pałys, Martynka Pszonka i Wiktoria Żelichowska z kl. IV), jak i gimnazjalistom (Julia Hajduk, Kasia Krok, Maria Mazur, Sebastian Nowicki), którzy z niezwykłym przejęciem interpretowali utwory poetyckie, przybliżające znaczenie tego niezwykłego dla wszystkich czasu. O piękną oprawę muzyczną zatroszczyły się uczennice gimnazjum (Zuzanna Domino, Kasia Krok, Paulinka Musiał, Patrycja Piwko i Amelka Wiącek) pod kierownictwem Klaudii Sochy i Kasi Janusz. Na flecie solo zagrał Oskar Lew a na gitarze akompaniowała w utworach śpiewanych Klaudia Socha. Tłem dla całego wydarzenia były śliczne dekoracje wykonane przez uczniów kl. I pod kierunkiem Pani Ewy Caban. Scenariusz przygotowała Pani Ewa Lew. Tekst opracowała mgr Ewa Lew.
11 kwietnia 2017 r. - Wyjazd na spektakl "Calineczka"
11 kwietnia 2017 r. - Wyjazd na spektakl "Calineczka"11 kwietnia uczniowie klas 0-III wraz z wychowawcami udali się do Miejskiego Domu Kultury w Strzyżowie na wspaniały spektakl teatralny pt. „Ja, Calineczka”, oparty na znanej baśni H. Ch. Andersena, a zagrany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Nasi uczniowie już od lat jeżdżą na inscenizacje wystawiane przez aktorów z tego teatru i zawsze wracają pełni niesamowitych wrażeń i zachwytów. Tym razem wzięli udział w niezwykle atrakcyjnym widowisku słowno — muzycznym opowiadającym o przygodach malutkiej dziewczynki imieniem Calineczka. Główna bohaterka przeżywała na scenie wiele przygód i perypetii, które w końcu doprowadziły ją do prawdziwej miłości. Nie było jej łatwo, bo chociaż niezwykła uroda oraz dobre serce zjednywały jej wielu przyjaciół, to jednocześnie często narażały ją na niebezpieczeństwo i smutek. Ostatecznie jednak, jak to w baśniach bywa, dobro zwyciężyło i wszystko zakończyło się pomyślnie. Dzieci zebrane na widowni entuzjastycznie kibicowały Calineczce w jej przygodach i cieszyły się ze szczęśliwego zakończenia. Bajka dostarczyła młodym widzom nie tylko rozrywki, ale miała też duże walory wychowawcze. Uczyła akceptacji, wytrwałości w dążeniu do celu i wiary w to, że dobro pokona nawet największe bariery. Spotkanie z teatrem okazało się dla naszych uczniów wspaniałym doświadczeniem i powtórzymy je z pewnością, jeśli tylko nadarzy się taka okazja.
3 kwietnia 2017 r. - X Gminny Konkurs Matematyczny
3 kwietnia 2017 r. - X Gminny Konkurs Matematyczny3 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się już X edycja Gminnego Konkursu Matematycznego dla klas II i III szkoły podstawowej. Tym razem 13 uczniów z terenu gminy Niebylec zmagało się z różnorodnymi zadaniami matematycznymi.
W kategorii klas II zwyciężyli:
I miejsce – Kamil Sieczkowski z Niebylca
II miejsce – Amelia Sierżęga z Konieczkowej
III miejsce- Katarzyna Koza z Gwoźnicy Górnej, Dominik Jakóbski z Gwoźnicy Dolnej i Filip Parys z Połomi
W kategorii klas III:
I miejsce – Krystian Zarych z Gwoźnicy Górnej
II miejsce – Szymon Wesołowski z Konieczkowej i Damian Sołtys z Jawornika
III miejsce – Tomasz Stanisławczyk z Połomi
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Jednocześnie pragniemy bardzo podziękować naszym sponsorom Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Niebylcu oraz firmie EKO – Styl z Rzeszowa za ufundowanie wspaniałych nagród dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie.
30 marca 2017 r.- Wizyta myśliwego w klasach I-III
30 marca 2017 r.- Wizyta myśliwego w klasach I-III30 marca 2017 r. po raz kolejny naszą szkołę odwiedził myśliwy- pan Mateusz Juchno. Tym razem w wyjątkowym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Trzeba przyznać, że pan myśliwy wspaniale zaplanował i zorganizował szkolną wizytę, przyciągając uwagę dzieci swoim strojem, przyniesionymi zdjęciami oraz eksponatami. Nasz gość, z wielką pasją dzielił się szeroką wiedzą dotyczącą życia leśnych zwierząt i ich obyczajów. Uczniowie dowiedzieli się, że myśliwy nie tylko poluje na zwierzęta leśne, lecz bierze czynny udział w ochronie zagrożonych gatunków i wspomaga zwierzęta np. dokarmiając je zimą. Dziękujemy panu myśliwemu za to ciekawe i pouczające spotkanie.
28 marca 2017 r. - Konkurs klasowy "Bal na wiosennej łące"
28 marca 2017 r. - Konkurs klasowy "Bal na wiosennej łące"W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny "Bal na wiosennej łące". Zadaniem dzieci było stworzenie dowolną techniką pracy na powyższy temat. Cele konkursu to wzbogacenie wiedzy oraz poszerzenie zainteresowań dzieci na temat tego, co dzieje się na łące wiosną, a także uwrażliwienie na piękno środowiska naturalnego. Prace dostarczone na konkurs odznaczały się różnorodną techniką wykonania oraz pomysłowością małych artystów. I tak I miejsce zajęła Oliwka Mazur, II miejsce Izabela Podolska, III miejsce Dawidek Kłoś. Wyróżnienia: Ada Domino, Wikusia Noworól, Darusia Kozik i Patrysia Pękosz.
27 marca 2017 r. - Dziękujemy za pączkowanie!
27 marca 2017 r. - Dziękujemy za pączkowanie!Bardzo dziękujemy Państwu za wpłatę na akcję "wyślij pączka do Afryki 2017", którą otrzymaliśmy. Darowizna na kwotę 489,84 PLN wysłana w imieniu Państwa Szkoły sprawi, że projekty budowy szkoły, kaplicy, wykopanie studni, naprawa mostów i wiele innych, będą mogły być w tym roku zrealizowane w Republice Środkowoafrykańskiej. Przyłączenie się do naszej akcji niesie wartość wychowawczą. Wyrabia w dzieciach nawyk dzielenia się z ludźmi potrzebującymi, uwrażliwia na krzywdę drugiego człowieka, uczy współdziałania w grupie. Jestem przekonany, że Uczniowie i Nauczyciele Państwa Szkoły mają świadomość tego, że: „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”.
brat Jerzy Steliga
27 marca 2017 r. - Rekrutacja do szkoły
27 marca 2017 r. - Rekrutacja do szkołyRozpoczyna się rekrutacja na rok szkolny 2017/2018 do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi. Rodziców dzieci prosimy o uzupełnienie "Zgłoszenia do klasy pierwszej szkoły podstawowej" lub "Zgłoszenia do oddziału przedszkolnego" i złożenie go u wychowawcy oddziału przedszkolnego. Termin złożenia wniosku o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej: od 27 marca 2017r. do 28 kwietnia 2017r. Termin złożenia wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej: od 27 marca 2017r. do 10 maja 2017r. Karty zgłoszenia dostępne są u wychowawcy oddziału przedszkolnego i na stronie internetowej szkoły. Dokumenty: Karta zgłoszenia do oddziału przedszkolnego Karta zgłoszenia do klasy pierwszej szkoły podstawowej

Tłumacz strony
Uczestniczymy

Z życia szkoły




Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec

Koło Emerytów i Rencistów w Połomi


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2011, Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 1768775