25 Kwiecień 2014
Nawigacja
Kontakt

Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi
38-115 Połomia
woj. podkarpackie
tel. (17) 277 37 07
e-mail: polomia@poczta.fm
www.zswp.webd.pl
Odliczamy
Wakacje za:

Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
25 kwietnia 2014
Źródło: MeteoGroup
Licznik odwiedzin
Dzisiaj:489
Wczoraj:1,439
W tygodniu:5,153
W miesiącu:19,553
Razem:1142702
Powitanie

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W BEZPŁATNYM KURSIE KOMPUTEROWYM OD PODSTAW!
Celem kursu jest wyrównanie szans edukacyjnych, poprzez umożliwienie osobom z małych miejscowościdostępu do wiedzy z zakresu Informatyki, bez której funkcjonowanie w dzisiejszym świecie jest niemal niemożliwe, gdyż większość dziedzin życia zdominowana jest właśnie przez komputery. DLA KOGO? Kurs będzie prowadzony od podstaw i skierowany jest do osób zamieszkujących miejscowości do 25 tys. mieszkańców. Zapraszamy osoby pracujące, bezrobotne, nieaktywne zawodowo, uczące się – jednym słowem wszystkich tych, którzy chcą nabyć lub pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie obsługi komputera i Internetu.
16 kwietnia 2014 r. - Spotkanie wielkanocne
Rok szkolny 2013/2014„ Wesoły nam dzień dziś nastał…”
16 kwietnia bieżącego roku w Zespole Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego
w Połomi wszystkich ogarnął świąteczny nastrój za sprawą wielkopostno – wielkanocnego montażu słowno – muzycznego, który przygotowali uczniowie z klas gimnazjalnych: drugiej i trzeciej oraz uczennice klasy piątej pod kierunkiem nauczycielek: Marty Leszczak i Katarzyny Niemiec. Mottem przewodnim inscenizacji były słowa: ”Czy potrafisz nieść krzyż tak jak On?”W prezentowanym przedstawieniu nie zabrakło wielkopostnej medytacji nad cierpieniem, męką Chrystusa, jak również Zmartwychwstaniem
i radosnym „Alleluja”.
Następnie jedna z uczennic złożyła wszystkim najserdeczniejsze świąteczne życzenia:
„ Z okazji dorocznych obchodów najważniejszych zbawczych wydarzeń Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych życzymy Wam wszystkim tu zgromadzonym i bliskim Waszemu sercu:
- niech Zmartwychwstały Chrystus umocni Waszą wiarę, nadzieję i miłość, abyście potrafili codziennym życiem głosić tę radosną prawdę: Chrystus zmartwychwstał i żyje!!!
- niech zbliżające się Święta Wielkanocne będą dla Was czasem spędzonym wśród ludzi Wam bliskich
i życzliwych;
- niech upłyną w pokoju i wytchnieniu od pracy i trosk, w pogodzie ducha i radości;
- niech zaowocują również radosnym i pełnym optymizmu powrotem do pracy i nauki.”
Na zakończenie ksiądz proboszcz Artur Grzęda poświęcił jajka na pięknie udekorowanym stole, po czym wszyscy udali się do sal, by podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia. Tekst opracowała mgr Marta Leszczak.
4 kwietnia 2014 r. - Spotkanie z przedstawicielem IPN
4 kwietnia 2014 r. - Spotkanie z przedstawicielem IPN 4 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół w Połomi odbyła się prezentacja na temat Żołnierzy Wyklętych. Pracownik IPN pan Maciej Rędziniak opowiadał o tragicznych losach polskich bohaterów, skazanych na zapomnienie, więzionych i torturowanych przez władze komunistyczne .Żołnierze wyklęci , skazani na hańbę i poniżenie, po których nie miał pozostać żaden ślad życia, mieli zostać na zawsze usunięci z pamięci. Prelekcja pana Rędziniaka była ważną lekcją historii, przypominała o życiu i czynach żołnierzy podziemia, którzy zasługują na szacunek i wdzięczność. Warto dbać o to, by pamięć o nich nigdy się nie zatarła. Tekst opracowała mgr Ewa Caban.
2 kwietnia 2014 r.- Gminny Konkurs Inscenizacji o Zdrowiu
2 kwietnia 2014 r.-  Gminny Konkurs Inscenizacji o ZdrowiuŻycie człowieka i każdej istoty na ziemi jest najcenniejszym darem od natury. Gdybyśmy chcieli to uszanować i umiejętnie wpisywać się w jej strukturę, uniknęlibyśmy wielu niepotrzebnych cierpień. Wiele zależy od człowieka. Jeśli tylko zechcemy, możemy żyć długo w zdrowiu i dobrej kondycji fizycznej. To my sami jesteśmy kowalami własnego zdrowia i od nas zależy, jakie ono będzie. W związku z powyższym uczniowie klasy III SP wzięli udział w X Gminnym Konkursie Inscenizacji o Zdrowiu ph. "NASZE ZDROWIE W NASZYCH RĘKACH", gdzie przedstawili inscenizację pt. "Kłopoty Misia Puchatka". Każdy uczestnik otrzymał upominek i w radosnych humorach uczniowie wrócili do szkoły. Mamy nadzieję, że zasady promowane w inscenizacji pozostaną w pamięci każdego.
Konkurs Informatyczny 2014 - Rejestracja
Konkurs Informatyczny 2014 - RejestracjaZespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi zaprasza wszystkich uczniów Szkół Podstawowych naszego regionu do uczestniczenia w Konkursie Informatycznym 2013. Konkurs jest przeprowadzany regularnie od 2009 r. i cieszy się dużym zainteresowaniem. W ostatnich latach, oprócz szkół z Gminy Niebylec do konkursu przystępowały też szkoły z powiatu strzyżowskiego. Aktualnie to już VI edycja Konkursu Informatycznego. Warto zarejestrować się i zostać najlepszym INFORMATYKIEM w roku 2014. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest rejestracja, której można dokonać na stronie.
20 - 22 marca 2014 r. - VIII Polsko - Niemiecko - Ukraińska Konferencja Pedagogiczna
20 - 22 marca 2014 r. - VIII Polsko - Niemiecko - Ukraińska Konferencja PedagogicznaW dniach 20 – 22 marca 2014 r. przedstawiciele Zespołu Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi w osobach pani dyrektor Barbary Bosek i nauczyciela języka angielskiego pani Barbary Drozdowskiej wzięli udział w VIII Polsko – Niemiecko - Ukraińskiej Konferencji Pedagogicznej, która odbyła się w Rzeszowie pod hasłem „Nowe/ stare możliwości rozwijania międzynarodowej współpracy szkół i placówek. Jak sprawić by się udało?”. Przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Rzeszowie , PCEN w Rzeszowie, Ministerstwa Edukacji i Ministerstwa Ochrony Środowiska Kraju Saary, jak również dyrektorzy i nauczyciele partnerskich polskich, niemieckich i ukraińskich szkół, wspólnie zastanawiali się nad niezwykle istotnymi tematami poświęconymi m.in. „ Jak dobrze zorganizować wymianę uczniów i sprawić by się udało?”, „ Narzędzia internetowe w projektach partnerstwa i innych projektach edukacyjnych”, „ Erasmus + nowy program europejski na lata 2014 – 2020”, „ Współpraca regionalna a rozwój partnerstw szkolnych na przykładzie województwa podkarpackiego i Kraju Saary” . Rozważaniom tym przewodził pan Marek Kondziołka - przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie – głównego organizatora konferencji. Swoje wystąpienia zaprezentowali pan Jerzy Węgrzynowski - pracownik Spohns Haus w Gersheim , pan Piotr Kwiatkowski - przedstawiciel Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie, Pani Julia Płachecka – przedstawiciel Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, pan Andrzej Szymanek, pan Adam Stępiński, pani Teresa Jasiczek, pani Marta Jakubowicz – Pisarek oraz pan Wasyl Khimyak. Tematyka konferencji była niezwykle istotna . Stanowić ona będzie inspirację do dalszych działań podejmowanych przez szkoły na gruncie wymian szkolnych i partnerskich. Wśród uczestników konferencji nie mogło zabraknąć zaprzyjaźnionego już z naszą szkołą pana Hansa Bollingera, dyrektora Ośrodka Ekologicznego Spohns Haus w Gersheim. To właśnie dzięki niemu nawiązana została ścisła współpraca pomiędzy szkołami z województwa podkarpackiego i Kraju Saary.
17 marca 2014 r. - VII Gminny Konkurs Matematyczny
17 marca 2014 r. - VII Gminny Konkurs Matematyczny17 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się już VII Gminny Konkurs Matematyczny. Wzięło w nim udział 9 szkół z naszej gminy. W klasie drugiej: -1 miejsce zdobył Miłosz Strzała z SP im. Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej -2 miejsce Piotr Pilecki z naszej szkoły -3 miejsce ex aequo Maria Turoń z SP nr 2 w Lutczy i Wiktoria Dudzińska z SP im. ks. Jana Twardowskiwgo w Niebylcu. W klasie trzeciej nagrody zdobyli: -1 miejsce Tomasz Szurlej z SP Imienia Świętej Rodziny w Lutczy -2 miejsce Bernadeta Magiera z SP im. Św. Józefa Pelczara w Jaworniku -3 miejsce Andżelika Pilecka z SP im. Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Wójta Gminy Niebylec Pana Zbigniewa Koraba i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Za możliwość zakupienia tych upominków serdecznie dziękujemy. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami matematycznymi. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
13 marca 2014 r. Wyjazd na spektakl teatralny pt. "Bajka o dzielnym Szewczyku"
13 marca 2014 r. Wyjazd na spektakl teatralny pt. "Bajka o dzielnym Szewczyku"Uczniowie klas I-III, wraz z młodszymi kolegami i koleżankami obejrzeli w Strzyżowie spektakl Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa pt. "Bajka o dzielnym Szewczyku". Była to opowieść o biednym chłopcu, który wędrując po świecie, często spotykał potrzebujących i nigdy nie był wobec nich obojętnym. Oprócz walorów wychowawczych przedstawienie niejednokrotnie potrafiło rozbawić młodych widzów, wywołując na ich twarzach liczne uśmiechy.
10 marca 2014 r. - Spotkanie z Podróżnikiem
10 marca 2014 r. - Spotkanie z Podróżnikiem10 marca 2014 roku po raz kolejny naszą szkołę odwiedził pan Samuel Kempski - podróżnik gorlickiej grupy "Trzask", który dzielił się z uczniami swoimi wrażeniami z podróży do Maroka. W niezwykle interesujący sposób opowiadał o historii i kulturze tego państwa. Wszyscy mieli możliwość udania się w fascynującą podróż, bogatą w wiele informacji z dziedzin zarówno przyrodniczo-geograficznych, jak i społecznych, kulturowych czy historycznych. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi dlaczego kameleon zmienia kolory i jak to robi; w jaki sposób skutecznie targować się w Maroku; jak wyciągnąć wbite w dłoń szpilki opuncji ( lokalnej odmiany kaktusa). Niezwykle pasjonującym opowieściom towarzyszył pokaz slajdów będących szczegółowym zapisem całej podróży. Uczniowie mieli także możliwość ubrania się w tradycyjne stroje przywiezione przez podróżnika. Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych emocji i wrażeń.
11 lutego 2014 r. - Spotkanie z Wojciechem Ulmanem - poetą fotografikiem
11 lutego 2014 r. - Spotkanie z Wojciechem Ulmanem - poetą fotografikiem11 lutego do naszej szkoły przybył poeta i fotografik w jednej osobie - Wojciech Ulman. Mistrz spotykał się z dziećmi podzielonymi na grupy wiekowe i do każdej z nich dostosował tematykę i sposób prowadzenia spotkania. Cennym uzupełnieniem poezji okazała się fotografia, a właściwie makrofotografia, kolejna pasja naszego gościa. Pan Wojciech Ulman do rozważań o przyrodzie, o świecie fauny i flory fotografowanej przez niego i prezentowanej w wierszach zaprosił uczniów. To sprawiło, że stali się oni aktywnymi uczestnikami spotkania, a wykazujący się najbardziej wszechstronną wiedzą Piotr z klasy 6 spontanicznie został nagrodzony brawami przez kolegów. Uważam, że spotkanie było udane, a zainteresowani poezją i makrofotografią mogą odwiedzić stronę www.ulmanwojciech.com.
21 stycznia 2014 r. - Zabawa choinkowa
21 stycznia 2014 r. - Zabawa choinkowaW pierwszym tygodniu ferii zimowych- 21 stycznia br. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Najmłodszych oraz klasy IV- VI zabawiała pani wodzirej. Wszyscy świetnie się bawili, w przerwach pomiędzy coraz to ciekawszymi zabawami udawali się do swoich klas na poczęstunki przygotowane przez rodziców. Po zabawie opuszczali szkołę zmęczeni, jednak z wielkimi uśmiechami na ustach. Tekst opracowała: Jagoda Krok.
14- 17 stycznia 2014 r.- Uroczyste spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadzia
14- 17 stycznia 2014 r.- Uroczyste spotkania z okazji Dnia Babci i DziadziaPrzez kilka dni poprzedzających ferie mieliśmy zaszczyt gościć w szkole Babcie i Dziadziów uczniów klas 0- III, którzy skorzystali z zaproszenia i wraz z wnukami obchodzili swoje święto. Każda klasowa uroczystość łączyła się z występami dzieci, wręczaniem przygotowanych przez nich upominków oraz poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadziom składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, uśmiechu i pomyślności na każdy dzień!
10 stycznia 2014 r. - Spotkanie z przedstawicielem IPN
10 stycznia 2014 r. - Spotkanie z przedstawicielem IPN10 stycznia 2014 r. uczniowie kl. I-III gimnazjum i kl. VI szkoły podstawowej wzięli udział w prelekcji na temat Stanu Wojennego, którą przeprowadził pracownik IPN pan Maciej Rędziniak. Przybliżył uczniom fakty dotyczące przyczyn Stanu Wojennego, różnych form strajków i protestów, a także represji władzy ludowej wobec ludzi, którzy mieli odwagę walczyć o honor i wolność Ojczyzny. Nawiązał do sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej, która poprzedziła powstanie NSZZ SOLIDARNOŚĆ. Prelekcja wzbogacona została pokazem multimedialnym.
20 grudnia 2013 r. - Opłatek
20 grudnia 2013 r. - OpłatekW świątecznej atmosferze, w małej sali gimnastycznej 20 grudnia odbyła się w naszej szkole tradycyjna Wigilia. Uczniowie kl. I gimnazjum pod kierunkiem p. Anny Telesz zaprezentowali program o tematyce bożonarodzeniowej. Tym miłym akcentem wprowadzili społeczność szkolną w okres najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. W salach lekcyjnych wraz z wychowawcami uczniowie dzielili się opłatkiem - symbolem chleba i przebaczenia. Na odświętnie przygotowanych stołach nie zabrakło wigilijnych potraw. Wszyscy z radością śpiewali kolędy, szkolna uroczystość upłynęła w nastroju wzajemnej życzliwości i serdeczności. Tekst opracowała: mgr inż. Anna Telesz.
20 grudnia 2013 r. - Rozstrzygnięcie konkursów szkolnych zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski
20 grudnia 2013 r. - Rozstrzygnięcie konkursów szkolnych zorganizowanych przez Samorząd UczniowskiW ostatnich miesiącach w naszej szkole samorząd uczniowski zorganizował kilka konkursów. Konkurs na najładniej przystrojoną świątecznie klasę w kategorii: 0-III wygrała klasa III, IV-VI kl. IV, I-III gimnazjum kl.I gim. Konkurs na najładniejszą choinkę odpowiednio w tych samych kategoriach wygrały klasy: III, IV, II gim. W konkursie na najładniejszą kartkę świąteczną zwycięzcami zostali: w kategorii:V-VI Ewa Musiał z kl. VI, I-III gim. ex aequo Michał Stanek i Michał Sikora z kl. II gim. Nagrodziliśmy również klasę, która uzbierała najwięcej grosików w całej szkole z okazji akcji Góra Grosza, była to kl.II gim. Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów! Tekst opracowała: Jagoda Krok
Losowe zdjęcia:Album:
2011-06-01 - Projekty szkolne
Klasa III
Klasa III
Album:
2013-01-21 - Dzień Babci i Dziadka


Album:
2008-11-20 - Gminny Konkurs Inscenizacji o Zdrowiu


Album:
2008-06-01 - Piknik Rodzinny 2008


Album:
2013-10-19 - Park linowy
Tłumacz strony
Losowa fotografia
Uczestniczymy
Z życia szkoły
Polecamy
Strony lokalne
Parafia p.w. św. Mikołaja w Połomi
Strona infomacyjna wsi Połomia
Strona Gminy Niebylec


Strony szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
Zespół Szkół im. Świętej Rodziny w Lutczy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy

Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku Niebyleckim
Szkoła Podstawowa w Bliziance
więcej...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Copyright © 2003-2011, Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi 1142702